Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

kocere

Je potrebné myslieť na všetky druhy vitamínov, každý má svoje nezastupiteľné miesto. Hlavným princípom je vyváženie a kombinácia príjmu zo stravy a z doplnkov výživy. Môže vám pomôcť zoznam nevyhnutných vitamínov pre naše zdravie. etipy.sk

kuzelnicka

Teraz je hlavnou tému trochu niečo iné tak zato asi o tom nevieme :D
Ale tak neni na škodu nikdy u detí sa starať o zdravie celoročne. Zlobu to nenarobí za žiadnych okolností. Práve to pomôže aby deti nechytili napríklad ani zápal močových ciest a podobné problémy. Pretože ja som mávala dosť útrap s týmto, keďže sme ako decká kdekoľvek v zime sadli a na studené :D

Eliona

Addia keďže sa nechodí do školy, tak to nie je také, nepočuť, žeby boli takéto problémy. Ale medzi deťmi v škôlke som už počula, kamarátka spomínala, že sú už aj choré detičky. Jarica sem dala fotku vitamínu, kvapiek a tie kupujem aj ja.

addia

Ahojte, aj registrujete nejako žeby teraz bolo chrípkové obdobie? Žeby deti museli ostať doma, že nádcha, kašeľ a tak, či vôbec??

jarica21

Nie nie a super je to, že vitamín C môžu už malé detičky, už keď majú pár mesiacov tak je možné im ho dávať, ale samozrejme po dohode s doktorom.

perla

Amoremioo vitamin C sa moze brat dlhodobo v tom nevidim ziadny problem. Predsa len choroba moze cihat kedykolvek pocas roka, preto je najlepsie davat ho cely rok :)

Amoremioo

Nevedela som, ze je to takto, uplne som myslela, ze je to inak, ze nejako podla vahy a tak, tak dakujem, ze si mi k tomu viacej napisala. A mozu sa tie kvapky brat akoze dlhodobo?

jarica21

Amoremioo áno od veku, posielam ti fotku aj ako je to dávkovanie na krabičke uvedené. Ja sa tým riadim, prípadne keď sú deti menšie a chce mať človek istotu, tak nič nestratíme s tým, že si dáme poradiť od dr.

Amoremioo

Tak je to o veku dietata hej? Myslela som ze ci to nie je o tom kolko deti vazia ze ja neviem na 1kg nejake mnozstvo ze by sa to prepocitavalo, ale uz aspon budem vediet.
Ty ako dlho davas ce vitamin?? Fd uz dlho to beries?