Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

damian

To 250 g balenie sa rovna 250 tabletovemu baleniu vitaminu C 1000 mg.
To je 0.064 Eur za 1 gram vitaminu C co je 1.92 byvalych ceskoslovenskych korun.

damian

250 g kalcium askorbat (teda vit C v pH neutralnej nekyslej forme) bez akychkolvek inych prisad stoji cca 16 Eur.

vit C v tabletach 1000 mg s postupn. uvolnovanim s bioflavonoid. 180 tabl balenie stoji rovnako 16 Eur. Tie tablety su vytvarane len s nevyhnutnymi prisadami potrebnymi na vytvorenie tablety a pouzivaju sa neskodne prisady.

mirka 23

7,5 eur za 125 g askorbatu vapenateho. A to ty si minule davala link na to C čo ti poradil Damian. Možeš napisať, od ktorej firmy to je?

elle

Mirka, tak samozrejme by nebolo odveci sem presne vymenovat o ake latky sa jedna a ake maju vplyv na organizmus, nie len tak sa domnievat a pisat vo vseobecnosti ked hovorime o konkretnej znacke...

mirka 23

DAmian, je sila, čo píšeš. Nechapem, že tí ľudia môžu v pohode spať, ráno sa zobudiť a pozrieť do zrkadla...

mirka 23

Elle aj ja som sa radila s Damianom a ten mi potvrdil, že tam su zdraviu škodlive latky (v Jamiensone) samozrejme že ti to neuškodi tak ako ATB, ale aj tak...prečo by som mala jesť chemiu, ked mam kvalitnejšie a ovela lacnejšie C.

damian

Nemal som nikdy cas urobit vyhlasenie na nasej stranke, ale, som ochotny poslat vnutrozilovy vitamin C na moje naklady bez akehokolvek naroku na honorar, v pripade, ak ide o zomierajuce dieta do 18 rokov.

Je vsak potrebne, aby rodicia zabezpecili lekara alebo sestru, ktora by podavala vysoke davky. Tiez treba zabezpecit infuzie menom Ringer 500 ml.

Ak viete o takomto dietati, povedzte o tomto mojom navrhu rodicom.

Pisal som uz aj riaditelke do hospicu plamienok v Bratislave, avsak, nebola ani ochotna povedat take nieco rodicom zomierajucich deti. Je to velmi smutne.

damian

Ono finta vitaminu C pri alergiach a neurologickych ochoreniech je taka, ze by sa mal podavat rovno do zily, aby priamo reagoval v krvnom sere s alergenmi a nastavil imunitny system tak, aby alergeny nesposobovali alergicke reakcie.

To nie je problem, podat dennu injekkciu aspon do svalu, doma, mozno aj svojpomocne, ako to mnohi robia.

Cista forma - ascorbic acid - aebo sodium ascorbate (a obe su baktericidne takze zo sterilitou nie je problem) - sa v sterlizovanej nadome zmiesa s destilovanou vodou, natiahne do striekacky pozadovana davka a poda do SVALU. Boli to, alebo stipe, co je normalne.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.