Biele hrudky v hrdle...neviem to lepsie opisat

Príspevok v téme: Biele hrudky v hrdle...neviem to lepsie opisat
maruskacica

Ahojte! Uz dost dlhe obdobie par rokov mavam pravidelne v zime aj v lete biele hrudky/hnis/ na bočnej strane hrdla v tych dierkach :DD..nenapadnu ma lepsie slova, neviem to lepsie opisat sorry. Chodim pravidelne k lekarke, pravdaze len v tedy ked mam chripku a podobne. Pytala som sa lekarky kedy mi to zmyzne a ze časom. To sa s tym neda nic robit? Vadi mi to velmi, lebo to zapacha. Co s tym?..nejake babske recepty?...dakujeeem

tinka2621

dobry den....ja uz dost dlho mam problem z bielymi bodkami na mandliach.stale si to vypucim a po tyzdni dvoch sa to objavi znovu. Najnovsie , ked si idem vytlacit bielu bodku tak mi ide hnis aj s inych dierok na mandli zmiesane s malym mnozstvom krvi......mandle nechcem ist tahat....viete mi poradit co mam robot. Dakujem

mikro

zdravim.ja mavam tiez tie bodky na mandliach vo velkosti sirkovej hlavicky mozno mensie.Polku si vytlacim a to najhlavnejsie zostane v kanaliku zaulitene ,ako slimak.Rada by som to dako vysala a zaliala jodom nech sa ten kanal zavre na vzdy.Lezie mi to na nervy,ked viem ze tam este cosi je.Raz sa mi to podarilo cele vytiahnut to bol ulovok,a kloktala som potom tinkturov z nechtika lekarskeho bolo to fain a celkom dlho.pravidelna hygiena ust+jazyk a preventyvne kloktanie ci uz salviou alebo NECHTIKOM TO JE JEDNO ZA TO SA VAM MANDLE PODAKUJU.INAC Z MANDLIAMI SUVISI SPUSTA CHORVôB A AJ NA INYCH ORGANOCH.

mimi23232

ja som to tiez mala bola som v tedy asi mesieac aj daco doma a vsetci doktory nado mnou krutili hlavou ze to co je??? bolo to hnusne ani jest som nemohla ale zijem to je hlavne

andrea2

Dobrý deň! Bolí ma hrdlo, beriem zinat-mala som 38 teplotu,fialoveli mi končeky prstov,zimnicu a pulz 120. Vtedy som saZačala ozaj báť.
Hrdlo mám teda naozaj hodne naliate-nie sú hnisavé ani flakové mandle( aspoň to nevidím),ale pri ľavom oblúku mám niečo biele- ako haluška.Skúšala som to dať preč s vatovou tyčinkou- niečo išlo.Ono je to v kútiku pri lícnej kosti,ale od hrdla z tej strany-je to niečo s uzlinami? Mala som problémy s hrdlom aj na vianoce ,aj teraz na šibačku, ale ešte som niečo také nevidela.Poradíte mi čo to je a ako to môžem vyliečiť? Ďakujem!!!

KickaTT

RNG a cim si to dezinfkoval? mam kupit tantum verde alebo jox? A striekat aj preventivne ked to napr aj chvilu nemam?

fofo007

zdravím, ked užívate ten sprej JOX, tak po streknutí ten roztok prehltnete, alebo vypľujete? viem, že sa to nemá prehltať, ale čo potom s tým roztokom v ústach mám spraviť? dakujem

fofo007

zdravím, ked užívate ten sprej JOX, tak po streknutí ten roztok prehltnete, alebo vypľujete? viem, že sa to nemá prehltať, ale čo potom s tým roztokom v ústach mám spraviť? dakujem

RNG

Ja som za detstva maval capy na mandliach a zmizlo mi to az v styridsiatke ked som si zacal pravidelne dezinfikovat hrdlo. Samozrejme to nebolo naraz, len sa po postupne zmensovalo az to zaniklo za niekolko rokov.
Dnes by som to vedel potlacit ovela silnejsimi prostriedkami, ako caj z materiny dusky, mysieho chvosta, harmanceku a podobne, co som vtedy pouzival s par kvapkami peroxidu vodika.
Mojmu bratovi vtedy vybrali mandle, ale tym sa niuc nevyriesilo, lebo sa mu zacali zapalovat uzliny a nosne mandle a dodnes s tym ma obcas problemy.
Takze sa mi potvrdzuje aj tu moje heslo: vyliecit a nie vyrezat.

cica mica

čapov sa zbaviť nedá. budú sa ti robiť stále pokiaľ máš mandle. ja mám pokoj odvtedy ako mi vybrali mandle.

-Palino-

Ahojte.chcel by som sa sa aj ja opytat na ten problem ohladom tych bielych bodiek v hrdle...mam 23 rokov,chalan a zistil som to asi tyzden dozadu...nikdy pred tym som nic take nemal a dost mi to uz lezie na nervy.proste viem, ze to tam mam..prisli ste na nejaku tu "fintu" ako sa toho zbavit???vdaka za radu...