Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kozmetika - testovanie na zvieratách

Príspevok v téme: Kozmetika - testovanie na zvieratách
somzasadneproti

To je vám to fakt úplne jedno? Investujete tisíce mesačne do kozmetiky, ktorá je testovaná týmto nehumánnym spósobom, aj keď sú na trhu rovnako kvalitné výrobky ktoré netestujú. Veľmi Vás prosím, obmedzte kupovanie týchto výrobkov! Chápem, chceme byť krásne, máme svoje obľúbené značky, aleee... stojí to za to? Toľko utrpenia? Po internete koluje mnoho zoznamov firiem, ktoré testujú, ale veľa krát sa tieto firmy objavujú aj na netestovaných zoznamoch. Tak čomu veriť? Vybrala som značky, ktoré su najobľubenejšie a ktoré na 99% testujú:
COTY- ČIŽE RIMMEL, ASTOR, MISS SPORTY
COLGATE-PALMOLIVE
GILETTE
JOHNSON
PANTENE
ALWAYS
PAMPERS
CAMAY
REXONA
DOVE
LUX
TIMOTEI
MAX FACTOR
SCHWARZKOPF
LOREAL(OKREM MAYBELLINE- TÁ NETESTUJE, A GARNIER POUŽÍVA IBA IGREDIENCIE TESTOVANÉ NA ZVIERATÁCH)
Viac zoznamov si môžete vygoogliť.
Samozrejme, ale neverím, že všetky firmy ktoré prehlásili že netstujú to aj fakt dodržiavajú.
Vynasnažte sa kupovanie týchto výrobkov aspoň obmedziť!
Ja osobne som si obľúbila dekoratívnu kozmetiku Maybeline, ktorá pravdepodobne netestuje. A na telo používam RYOR ktorý netestuje vôbec.
INŠPIRUJTE SA!
ďakujem

vrrrrrrr

Tak ako som si citala prispevky niektore ma fakt ze dostaly napr aluska pises ze milujes zvierata ale videla si niekedy v zivote prasa? vies aj to je zviera, nie len macky a psi, a dalej co sa tyka toho davania mäsa z obchodu psovi a macke tak vies tam ide o to ze oni su stavbou tela mäsozravce a clovek vobec nema prisposobeny traviaci trakt na travenie mäsa a nema ani zuby a pazure potrebne na lov
A este to ze zvierata nemaju city tak toto je aka kravina, ja som na vlastne oci videla ako byka tahaju traktorom von z maštale lebo ho chceli zabit a si preco ho tahali? lebo vedel co ho caka a mal strach.
Akoze ja viem ze v tejto teme ide hlavne o to tyranie ale nikto si neuvedomuje ako trpia zvierata ktore si vy kupite v supermarkete uz naporciovane aky mali vlastne zivot? co by ste povedali keby vas domaci milacik musel takto zit alebo keby vam ho zabili a potom zjedli ved mäso ako mäso

leeerka

zasadneproti, tak toto by ma urcite neurazilo, a ani to urazlive nie je .. z mojho pohladu urcite nie .. ludia sa urazaju na ine veci a nie na taketo "blbosti"

bingham

SomZAsadnePr....urcite to nemyslis tak ako to pises..., lebo potom lutujem ludi co su okolo teba...

a kto si tu robi debatu...pozorne citaj...

SomZasadnePr

,,nie, jasne, keby ta hodili medzi svorku vlkov, tak by ti fakt strasen vela pomohlo, ze si precitala vela knih o zvieratach .. nie si sama sebe na smiech?"

Mňa to neurazilo, ale je to dosť urážlivé, nemyslíš??

bingham

tak ja ti napisem presne svoj postoj...nieee neznasam ked sa ublizuje zvieratam...sam som mal doma psa..., ale...clovek je clovek a zviera je zviera...a nestotoznujem sa s tym nazorom...ze niekto uprednostnuje zviera pred clovekom...(az na niake vynimky)

tak isto nechapem vegetarianov...co su zasadne proti jedeniu masa(pretoze sa ublizuje zvieratam)...a doma maju...3 psov..ktorym davaju zrast maso z obchodu

a nemusim ludi ako je bodynka....ktora nevie o com sa tu pise...a hned dava svoje nazory...., ale uplne odveci

SomZasadnePr

lulu myslim ze ide o to, ze si myslia, ze clovek je nieco viac ako zvierata. Niektory tu zastavali nazor ze zvierata su viac- ja ale zastavam nazor ze sme ri rovnopravny, a nikto mi ho nevezme...

btw milujem leerku a bingham ktory si z kazdej temy spravia svoju vlastnu debatu

lluullu

bing, ale ty si protirecis, vyvysujes sa nad zvierata, ine rasy ludi. Nechapem o com je tato hadka.. chcete aby sa testovalo na zvieratch, ci o co ide?

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.