sekta

Príspevok v téme: sekta
šakal

poprosím vás o radu,lebo už som zúfalý, tak moja priateľka s ktorou som mal doteraz veľmi dobrý vzťah, super sme si rozumeli, spoznala nejakých sektárskych bláznov a odvtedy to ide s nami dolu vodou, už sa s ňou nedá ani normálne baviť stále len toto nemôžeš sekta to neschvaľuje, tam nemôžme, to sa nesmie- no ovplyvnili ju ako hovado a sa mi vidí, že aj u nej v práci to začalo krívať- tí sektársky blázni jej tak vymyli mozog no je toto normálne, a ako som sa snažil jej vo všetkom vyjsť v ústrety, ale tu sa už nedá
dík za rady

šakal

ďakujem vám baby, toto je horor, ja už fakt neviem čo robiť, tak sme sa išli rozprávať ako mi to radila bambulečka a ona zasa len rozprávala o tých sektároch aké to má výhody a tak a baby ja som ju už ani nepočúval, len na pol ucha ani som jej už nedokázal odporovať, uvedomil som si, že ju stále strašne milujem a keď odišla tak som tam sedel a plakal ako malé decko, ja už neviem čo jej mám povedať, ja neviem baby myslím, že tí sektári tam majú dobrých psychológov a ty si sa z toho morena ako vlastne dostala, z toho ich vplyvu poraď

bambulecka

sakal,

mne sa stalo pred par rokmi,ze mi jednoducho zazvonili pri dverach,boli velmi mili.Neviem odkial to vedeli,ale bola som vtedy vo velmi zlej situacii(nie financnej)A vtedy im to aj vsetko verite a tak ,no a este ja mam taku povahu neviem niekoho len tak vyhodit alebo razne povedat nie.Nakoniec to bolo tak .ze chodili 2x tyzdenne ,nosili mi casopisy.... Az ked mi jedneho dna nechali ich ,bibliu´,to uz ma moja mama upozornila aby som si davala pozor.Ked prisli znova ,tak som im slusne povedala, ze ju nechcem a ze si nezelam aby ku mne chodili.Odvetdy som mala pokoj.Vsetko co rozpravaju je take pekne... a ja som nechcela byt voci nim neslusna ,su pekne obleceny,maju perfektne vystupovanie proste vedia ako na ludi.....

Ja by som na tvojom mieste urcite skusila vazny rozhovor s tvojou priatelkou v kludnej atmosfere,s tym ze ju na to dopredu upozornis,ze sa s nou chces rozpravat,aby znova len tak neodisla.

Adulka

:-(((( A to čo je za sektu??? Podľa mňa potrebuje pomoc, sama si neuvedomí, že je to zlé tá sekta, lebo oni ju ovplyvňujú...
A nevieš ani čo to je za sektu??? Ja by som sa asi poradila s nejakým psychológom, že ako sa jej dá pomôcť :-(((

[zruseny12]

sakal,ked ma priatelka zdravi rozum,coskoro pride,ze je to len vymyvanie mozgov.A ako pise morena,bude potrebovat niekoho,kto jej pomoze.Tak ju nenechavaj a pockaj,pride cas kedy sa prebudi a spozna pravdu.
Tiez som mala znamich v sekte,ale rychlo som prisla na to,ze to nie je tak ako hlasaju atd.Potrebuje len cas.Zo zaciatku,je vsetko ruzove.

morena

Skus to s nou vydrzat.Ja som tiez bola na chvilu v jednej sekte,ale priatel ma z nej dostal,ked som si uvedomila,ze ho ozaj stratim,tak som sa chcela z nej dostat a on mi pomahal odolavat ich natlaku.Stal pri mne a neodpisal ma ani ked som bola ozaj mimo.Zelam ti pevne nervy a vela lasky a uvidis ze sa ti ju podari zachranit

šakal

myslím, že asi nie, bo som sa s ňou bavil a keď spomeniem nejakú narážku na sektu, tak odíde a ani ma nepočúva, proste nič

leerka

ak ju z tej sekty neak nedostanes,takneviem,ci ma vas vztah zmysel a buducnost....ale zase rozist sa s nou cez sms je slabosske....ved jej povedz do oci, preco sa s nou chces rozist...mozno sa v nej nieco zlomi.....mozno sa uvedomi.....ci nie?

šakal

a leerka myslíš, že by som to mal teda ukončiť tento vzťah, ale to by som ju nemohol vidieť, len sms, lebo by som sa s ňou nedokázal rozísť priamo z očí do očí to by som sa asi rozplakal

leerka

to je najhorsie, ze ti na nej zalezi,mas ju rad ale nedokazes jej a ani vam pomoct.....lebo ona si od teba povedat neda...... len od nich....len oni jej hovoria, to co je "spravne"...oni riadia teraz jej zivot...

šakal

hej presne obrovské bludy, že ako ju oni ochránia, že všetci vonku sú zlí a tak, len neviem čo bude robiť, keď ju vyhodia aj z práce, lebo aj jej kolegyňa mi vravela, že je nejaká iná, bože mne tak na nej záleží a toto