problem s mamou!

Príspevok v téme: problem s mamou!
dcera

Co mam robit, ked nasi su uz 9rokov rozvedeni a moja mama sa cez to nevie preniest? a pri kazdej hadke alebo konflikte spomenie otca, ze ju opustil a ako ona cely zivot vsetko tahala a teraz si nasiel mladsiu.Otec byva s novou znamostou uz 9rokov a mama len na nu nadava a mna to uz nebavi. Ked jej vynadam nech uz na to zabudne som najhorsia. Niekedy mam chut ju zbit nech sa konecne preberie zo sna! mama nikoho nema. A este k tomu je v prechode a je strasne naladova, urazliva, mysli si ze sme vsetci proti nej, ale dokedy ju mam lutovat??? pomozte! dakujem

Anka902

Prechod je mozno u nej len vyhovorka,nech zmeni stravu,pozitivne rozmysla,ty sa hlavne nedaj od nej vytocit aj ked viem ze je to tazke.Vecer pride moja dcera z prace,tak ti napisem tak po 20-hodine.Pretoze vtedy ma ona dala na zoznamku,ja som o tom nechcela ani pocut.Vybrala som si par ponuk a pisala.Nakoniec som rada,lebo ja by som k tomu nikdy nenabrala odvahu.

dcera

Jani ja to pocuvam uz 9rokov. Uz sa vyhybam temy kde by len mohol byt spomenuty otec...lebo to zacne!
Nechapem, preco sa tym zaobera, co to nevidi ze sa tym nici a nic tym nevyriesi? Len co ma tym rozculi.
Chcem sa odstahovat, ale to uz duplom nebude mat nikoho a bude zavreta medzi 4stenami den co den.

jana2

Ach dúfam,že ja nikdy nebudem takáto!Hoci sa hovorí nikdy nehovor nikdy.Pred pár dňami som sa stretla s exkolegyňou,ktorej manžel si našiel pred pár rokmifrajerku,nie sú rozvedení,žijú spolu aj nadalej. Zašli sme na kávu,vedela som,že sa potrebuje vykecať,bola som na to duševne pripravená,že ju poteším milým slovom.Ale ľudia moji,toto bol horor!Hodinu hystericky jačala,nadávala a obvinila ho tuším aj 2.svetovej vojny,hoci ešte vtedy jej manžel nebol ani na svete.Snažila som sa ju ukľudniť,ale fakt to nešlo.Nakoniec som od nej odchádzala s pocitom,že do kelu,keby som ja bola na mieste jej manžela,tak tiež si nájdem niekoho iného.

dcera

Ahoj Anka, dakujem, urcite sa do toho pustim. Dam na zoznamku ju, ale mail na mna a ked sa niekto prihlasi najskor to pojde cezomna. Stretnem sa s nim, s tym ze mu poviem ze hladam niekoho pre mamu...`Okukam` si ho predtym, ako by som ich nejakym sposobom zoznamila. Ako tak poznem mamin vkus, takze asi viem ako by mal vizerat i ked to nieje to najpodstatnejsie.... velmi si zelam, aby v nej opat preskocila iskra zivota. Ako som sa s nou vcera pohadala, tak ma to velmi tazi, ze som na nu nakricala...aj som sa ospravedlnila. Tak ako som spominala je v prechode a aj z toho ma nalady... Nevies nejaku serioznu linku na zoznamku?
papa

Anka902

no velmi jednoducho, vies kolko meria tvoja mama vazi, co ma rada, koho asi hlada, aky typ muza sa jej paci a potom jej povedz, ze si ju dala na jednu skvelu komunikacnu stranku, kde sa s ludmi/nemusis jej hovorit ze len s muzmi/ vedie taky diskutabilny rozhovor o spoznavani sa co kto ma rad. co ty na to?:) tak to spravila moja dcera mne:) a teraz som rada, ze to spravila, aj ked som zo zaciatku dooost frflala, pisem s jednym chlapikom z indie a je to celkom sranda:))

dcera

Aj by som to skusila, ale neviem ako. O tom by musela vediet, nie? a to pochybujem ze by podstupila. Uz som aj rozmyslala, ze jej niekoho dohodim, ale ako netusim zatial. Ak mas napad, porad. dik

dcera

Ahojte a dakujem za podporu ;-)
No aj dnes bola hadka a nezdrzala som sa a pekne na nu vybuchla. Vo mne to proste uz vrie a potom reagujem na nu krikom.Vzdy si poviem `ignoruj` ale potom sa nezdrzim a hucim.Samozrejme to lutujem a ospravedlnim sa po hodine ked je klud. Ospravedlnim sa ze som zdvihla hlas na nu, ale pripomeniem ze som mala pravdu, lebo chcem aby pochopila ze jej chcem dobre. Do kina? ona nepojde, sedi cele dni doma (okrem roboty) a caka na `spasu`. V dni ked nerobi je iba doma, vizera ako keby ju bili, nema o nic zaujem, neurobi nic co by jej mohlo sprijemnit volny den. Prote ho prezije bez zivota. A to ma ubija- kedysi zila bola plna energie, mala vela kamaratok, chodievala von...ale teraz je uuuplny opak. A ked ju chcme vitiahnut von tak jej sa nikdy nechce. Velmi ma to traaapi.

aj ja som dcera

Ahoj!!!Poznam ten pripad...Uplne viem co prezivas.Je to hrozne...Len nasi spolu este stale ziju ale mama pri kazdej hadke uplne pri nejakej blbosti sa dostane vzdy VZDY k otcovi alebo k jeho mame(svokre) co si ona musela prezit a bla bla...Za tie roky som si to vypocula miliony krat!A tiez si neviem dat rady.Nasi sa stale hadaju a ked nie tak mama aj tak narieka.Prezila si toho vela strasneho a chapem ju, no ona na svoju minulost nevie zabudnut.Vitahuje ju stale, a stale sa nou trapi.Povedala som jej to uz x- kart ale nie...Proste v srdci ju to stale boli.Jedine co mozem robit vtedy je ze ju pocuvam, alebo jej poviem nech sa spamata ze sme tu my ja a moj brat a musi si setrit zdravie kvoli sebe a kvoli nam a naco sa tym trapi.Potom sa bud ukludni alebo zacne este viac plakat.A obcas pomoze naozaj to kino ,divadlo, ci prechadzka ver tomu...Staci sa len v klude porozpravat.Nic ine asi nepomoze.Ale ja osobne si este myslim ze sycholgicka by v tomto pripade velmi pomohla...Len sa bojim mame to navrhnut.Ale som si urcite ista ze by jej pomohla.Aj ja som ju raz navstivila a dokaze vazne zazraky.ved to nieje psychiatria!!!je to psychologia a ta ma predsa pomahat.A najhorise je ze ked mama nemala manzela teda ma manzela ale nikdy sa s nim o nicom citovom nerozprava, rozorava to nam, my sme jej butlava vrba a nieze by mi to vadilo ja sm tu pre nu a vzdy aj budem, ale som nanu tak naviazana ze mam vzdy strach odist od domova...Drzim ti palce...:) maj sa a napis ako si dopadla...papapa

Anka902

Skus ju zobrat do divadla,do kina,proste niekam medzi ludi,aby nemala cas mysliet na to, aka je nestastna.Ak to nezaberie,sem tam,jej nariekanie ignoruj a ju to prestane bavit,nebude sa predsa hadat sama so sebou.Aj ked neviem preco stale nevie uzatvorit svoju minulost,ved nie je stara a netreba mysliet na to co bolo, ale co bude.Skus ju dat na nejaku zoznamku,anech si zacne s nejakym muzom pisat a mas po starostiach,uvidis ako ju to pohlti,ale dopredu jej o tom nehovor.