LUDIA POMOZTE MI SCHUDNUT SOM ZUFALAA!!!

majka_

ja mam 20 rokov sice, ale tiez potrebujem schudnut. a riadne. mam 178 cm vysku a 78 kg. takze treba... a najhorsie na tom je, ze som velmi pazrava a jem sladke rada

jas123

mas jasne,ze asi skor ta zelenina,ale uz nie je zdrava,lebo je tepelne upravovana a
podla mna ani nie je taka chutna ako cerstva...ale je kazdeho vec,aku formu jedla si zvoli,ci surovu alebo varenu..

lochneska

jas: ale tak je predsa rozdiel či si dáš varené jedlo niečo ako parené buchty alebo niečo ako kuracinka na prírodno so zeleninou, nie?

jefitto

Tak v prvom rade musíš prestať konzumovať jednoduché cukry, múčniky a tuky... takže žiadné hranolky, žiadné vyprážané syry, žiadné halušky s bryndzou, ani buchty,...miesto toho musíš do tela dostať bielkoviny- soja ich obsahuje veľa, alebo aj ovsené vločky. Zmeniť stravovanie však nestačí! Musíš sa aj hýbať. Začni napr. každý deň s 10 brušákmi a každý týždeň urob o 5 viac... ale pozor, výsledok sa nedostaví hneď... najkôr za dajaké dva mesiace bude vidno prvé zmeny k lepšiemu. Neboj sa, bude to dobré, len sa nevzdávaj

jas123

no tak doktori do vyzivy nie su velmi mudry,takze na to by som sa nespoliehala a ani na argumenty typu "ved je to doktor" a nepoznam ziadne varene jedlo,ktore by bolo zdrave...

lochneska

Tak ja neviem no proste zdravé jedlo... tak niečo čo je minimálne na oleji robené..alebo tak, ako určite nie nejaký pečený bôčik s varenými zemiakmi.. ale niečo ako ryzoto, kuracina, ryba... ako ja vravím len to čo mi povedala doktorka ked som ju prosila o rady... a ty si čo predstavuješ pod pojmom zdravé varené jedlo?

adab_2

Milá kikinaaaaa, v tvojom veku je nebezpečná akákoľvek diéta, lebo si môžeš narušiť metabolizmus.
Ak chceš skutočne schudnúť je to náročné a dlhodobé. Never žiadnej diéte ani tabletkám jediná cesta je zmena životného štýlu: primeraný šport a úprava stravy. Ako na to? Klikni si stránku Dr. Bukovského (www.akv.sk)je/ to seriózny odborník a preštuduj si jeho najnovšiu knihu. A potom skús aspoň niečo podľa jeho rád zmeniť vo svojom živote. Držím Palce!

lochneska

No ani mne sa to nehovorí lahko ale potrebuješ na to dosť veľkú dávku pevnej vôle a poviem ti že prvý mesiac je najhorší... mne doktorka povedala že dosť pomože ked po dvanastej na obed napríklad už nebudem jesť pečivo... a že večera by mala byť varená strava, ale tak po šiestej už nič nejesť, aj ked ja to nedodržiavam pretože veľakrát sa vraciam domov okolo siedmej a aj tak sa navečeriam.. nevidím dôvod aby som sa nenajedla, radšej si dám niečo varené a zdravé ako potom v noci isť vykradnúť celú chladničku ;) Tak hlavu hore a držím palčoky :-))))) Dávaj vedieť ako ti to ide :)