Vonkajšie hemoroidy

Kasperko

Môže to byť prekvapivá informácia, ale hemoroidy máme všetci.

Špeciálne hemoroidálne tkanivo tvoria krvné cievy, spojivové tkanivo a malé množstvo svalov.

Toto tkanivo je umiestnené vo vnútri análneho kanála a v okolí konečníka. Slúži ako ohybný, vodeodolný uzáver, ktorý napomáha pri udržaní a vyprázdňovaní stolice.

Kým je tkanivo zdravé, netušíme, že ho máme. Problém nastáva pri jeho zväčšení, zápale, alebo inej zmene. Vtedy hovoríme o hemoroidálnom ochorení, ľudovo „zlatej žile“, ktorá obťažuje prekvapivo až 75 % súčasnej populácie nad 25 rokov. Keďže ide o háklivý problém, len malé percento navštívi lekára a lieči sa.

Čo sú hemoroidy?
Hemoroidy sú nadmerne rozšírené krvné cievy sliznice konečníka. Pre lepšiu predstavu ich môžeme prirovnať ku kŕčovým žilám, ktoré často trápia naše nohy.

Rozlišujeme dva základné typy:
Vnútorné hemoroidy – vyskytujú sa vo vnútri konečníka. Sú pokryté špeciálnym slizničným tkanivom, ktoré nie je citlivé na dotyk, bolesť, napnutie alebo zmenu teploty. Tieto hemoroidy sú preto zväčša (v nižších štádiách) nebolestivé. Objavia sa pri nadmernej námahe pri vyprázdňovaní, u ľudí, ktorí dvíhajú ťažké predmety, trpia chronickým kašľom či kýchaním, u tehotných žien a po pôrode.
Vnútorné hemoroidy delíme na 4 štádiá, podľa stupňa vystúpenia z konečníka. Pri miernejších formách hemoroidy nevystupujú von z konečníka, alebo sa po vyprázdnení samovoľne vrátia späť. Môžete pociťovať svrbenie alebo pálenie, niekedy býva na toaletnom papieri prítomná krv. V poslednom štádiu vystupujú žily z konečníka trvalo. Sliznica je neustále dráždená, svrbí a krváca, a pridružujú sa silné bolesti.

Vonkajšie hemoroidy – vyzerajú ako modrasté uzly pod kožou. Vznikajú v okolí análneho otvoru, ako dôsledok nadmernej záťaže pri vyprázdňovaní, keď sa krv hromadí v žilách, rozširuje ich, a žily potom tlačia na okolité tkanivá. Ide o menej častý, ale o to bolestivejší typ hemoroidov.

chypacabra

mjanik - mozete prosim uviest viac info, doporicit ambulanciu...
Vdaka

"vladka-vyhľadaj akupunktúru, v 90 % zmiznú hneď po prvom sedení"

chypacabra

Mozete prosimniekto uviest viac info k tejto liecbe ? Vdaka

2) spôsob je taký ,ako píše mjanik dá sa už za 1 den zbaviť hemoroidov akupunktúrou (stači napichnúť bod ktorý ochladí, lebo pri hemoroidoch ide o prehriatie a stagnáciu v hemoroidoch)-stačí ich teda ochladiť-odblokovať chladný prúd. už aj tento 2-spôsob je na 90% učinný tak neviem na čo ludia čakáte? stačí si posedieť u akupunktúristu štvrť hodinky a je to.

mariapot46

Keď máš vonkajší hemoroid skús ísť do lekárne si kúpiť dáku masť na to a dávaj si kúpele z dubovej kôry a veľa pohybu :) priateľovi na vonkajší hemoroid pomohol hemostop z lekárne, nemusíš sa človek báť hneď najhoršieho-operácie :)

Kotuc´

Moja skúsenosť, vyskúšal som všetko čo je na trhu, ale jedine čo pomohlo dostatočne rýchlo je FINE6, pri kúpe od eshopoveho predajcu som dostal take polhodinove školenie ohľadom hemeroidov,, vidno že sa do toho niekto rozumie. Pomohlo to do takeho mesiaca a pol, potom som už hemeroid ani necitl nevidel. Uvidím ako dalej určite dám vediet Ak to bol koniec.

Miloslavko

Zdravim ja som si na konecnik musel kazdy den davat mast faktu az som pouzil kostihojovu tinkturu a teraz je to vpoho. .:-)