Prvykrat u gynekologa-par otazok

Príspevok v téme: Prvykrat u gynekologa-par otazok
milka_

Ahojte mam 18 a bud. tyzden sa chystam prvykrat ku gynekologovi,lebo chcem predpisat tabletky.Viete mi povedat co vsetko to bude obnasat ako dlho asi budem cakat kym mi tie tabletky predpise,ake vysetrenia musim absolvovat? ako ma bude vysetrovat a cim a podobne? :)A co mu mam vlastne povedat?Ze som prisla,lebo potrebujem hak?Dakujem za odpovede,trosku mam z toho strach,ale verim,ze ma upokojite,ze to nie je nic hrozne :)

Katka81

dadusa4, kým nemáš 18, môže byť s tebou mama aj priamo pri vyšetrovaní, ak by ti to pomohlo sa uvoľniť. ja som prvýkrát bola na gynde ešte tuším v 12, mala som isté problémy a bola so mnou mama, jednak doktor bol super, žartuje, vie pacientky uvoľniť. aj teraz k nemu chodím a vždy je to "super", teda ak nerátam tých pár minút na koze s ním medzi nohami ;-D, vždy keď vojdem, zahlási "no, Kačenko, co by ste chtěli?" (on je ako sa tomu hovorí "čechoslovák", oženil sa so Slovenkou a už pár rokov tu žijú, rozpráva tak "československy) a už tým oslovením sa dokážem uvoľniť. skrátka je to aj o prístupe doktora k pacientke.

uňho je to tak, že u sestričky je kabínka,kde sa prezlieka. ale ja sa neprezliekam, aj sestrička napr. vždy povie "ak máte sukňu, môžte sa prezliecť", ale keďže mám problémy s občasným výtokom, tak sa aj tak nevyzliekam, idem k doktorovi tak jak som, posedím, on sa ma povypytuje, pozapisuje a potom povie, aby som sa vyzliekla, že ma vyšetrí. tak sa vyzlečiem, on si zatiaľ pri koze pripravuje rukavice a podobne, ale vôbec nie je "nervózny" z čakania. vždy ma upozorní na to, že to môže byť nepríjemné, aj keď to už dávno viem a viem, že to isté hovorí zakaždým každej pacientke.
sestrička k nemu nechodí, iba ak naozaj niečo súrne potrebuje alebo ak má napr. doktor telefón, ale to len zaklope, do dverí strčí sotva nos, povie, čo musí a zase odchádza. inak počká, kým u doktora nie je pacientka.
a čo sa týka vyšetrenia cez konečník - znie to oveľa horšie, než to je. nepredstavuj si to tak, že ti do konečníka (teraz budem možno trocha "vulgárna") strčí celú ruku alebo nejaký inštrument, vyšetrí ťa vlastne tak, že pohmatom na brušku zistí polohu a tvar maternice a vaječníkov, len aby mu pri zatlačení na bruško "neutekali" dozadu, musí mať "podložku"... ;-DDDD dúfam, že som ťa týmto nevystrašila ešte viac, je to iba trocha nepríjemné, ale ak to robí citlivo, nebolí to...

ODDIALENIE MENZESU -
a mimochodom, baby, čudujem sa, že na oddialenie menzesu kupujete tabletky. opýtajte sa napr. mám alebo starých mám a povedia vám dve veci, ktoré stopercentne fungujú (mám nespočetne veľakrát overené a tiež občas sa potom čudujem, že "prečo tie krámy ešte nemám?" ;-D): CITRÓN a TONIK!!!! dajte si citrón, alebo tak dva tri dni pite veľa toniku a nemáte problém... moja mama kedysi ešte na strednej škole závodne hrávala volejbal a keď mali mať zápas a vedeli, že v tom období by mali mať menzes, už dopredu žrali citróny a nalievali sa tonikom a nemali problém... a určite to neškodí tak ako tie tabletky s kopcom nežiadúcich účinkov...

Dadusa4

cez konecnik :D ?? tak to by som asi fakt priala prirodzene.. ved to je blbe ked cez konecnik.. ved aaaaa... hehe.. no mne ide o to aby som na vylete nesla 15hodin v buse s kramami..a ani tak celkovo..proste je to neprijemne..alebo neviete nieco ine okrem tabletiek ??no dneska sa mamina bola pytat v lekarnach a povedali ze len na predpis no takze tak

jajkafr

levicaaaa
skutočný odborník neodbije pacientku bez vyšetrenia aj keď niektorí to robia
daduska
ak si panna a lekár ťa bude vyšetrovať tak cez konečník nemusíš sa ničoho báť :)a to holenie nerieš ak ti je dobre neoholenej tak sa nehoľ :) A čo sa týka oddiaľovania menzesu nie je to najlepšie riešenie v mnohých prípadoch sa naruší celý menštruačný cyklus... Ja osobne som si raz oddialila menzes užívaním vitamínu C v dvojnásobnej dávke, aj keď to nieje veľmi zdravé, ale v krátkom čase by to nemalo uškodiť :)

Dadusa4

dobre dakujem.... a co je to to HAK?
no pardon ze sa pytam take otazky ja som len dneska objavila tuto stranku...

levicaaaaaa

dadusa, nebude ťa tým vyšetrovať ak si panna... XY tém tu už o tom bolo...

vyšetrí ťa cez konečník... ale hlavne, on ťa zrejme fakt nebude vyšetrovať kvôli hentým liekom, keď to predpisoval u nás mojej sestre, ani ju nevidel, bola za ním mamina, resp. mamina bola na vyšetrení a spýtala sa ho či nemôže dôjsť sestra a on sa spýtal že na čo, a keď mu povedala, tak jej hneď dal recept... pri predpisovaní HAK niekedy ani nevyšetrujú, tak pri tomto podľa mňa fakt nebude...

Dadusa4

oo vlastne je dobre ked preberate este aj to holenie aj to som sa cela medzi recou opytat..takze berem to tak ze je mu to jedno.. hm a co sa stane ked sa s tym strojom alebo co to je to zrkadlo do mna nedostane :D ?? teda myslim to tak ze ked nebudem uvolnena tak ma to bude dost bolet... a halvne ked som este nemala pohlavny styk...ci?

matamata

laskonka podla mna to lekari beru tak, ze tie chlpy tam proste su, rastu tam a hotovo...ked je lekar normalny tak by nemal uprednostnovat nic..proste je profesiona