Malo je...je to normalne?

Príspevok v téme: Malo je...je to normalne?
fialka_4

Mam znamu,ktora podla mna straaasne malo je...doobeda jedno jablko,na obed tanier nejakych "zdravych" obilnych veci...
Ma velmi nepravidelnu menstruaciu,niekedy aj raz za rok...
Nieje to skodlive ked ju nema?To tak moze?
Podla mna je to vyvolane jej zivotnym stylom...je chudunka a stale sa strazi co je...ma komplexi a podla mna je tak trochu chora co sa tyka stravovania...
je vegan ale aj toho "jej jedla" je malinko...
Nechcem,aby nam vychla pred ocami :-(

fialka_4

aduska155 dakujem...
vies ona to berie ako jej zivotny styl...je spokojna s tym,ze tak malo je,ziadne maso a vsetko co sa tyka veganstva...len take obilne a lahke veci
Len...ono je to tazke...o to tazsie ze jej mama sa tak stravuje...
a ked som niekedy zacala tuto temu,hned to zavrhla...s tonom ze "je to moja vec"...a ja jej nemozem rozkazovat...
a citim sa bezmocne...lebo ona je s tym spokojna ako je...
ale mate pravdu je to chore...stale sa strazi...
musi sa s tym nieco robit...skusim sa najskor poradit s okolim a nejako jej to podsunut najskor...

aduska155

To je obraz jasnej anorexie a myslím si ,že toto tvoja kamarátka nezvládne sama bez odbornej pomoci.Čo sa týka tej menštruácie,tak to je dosť velká chyba a može sa jej stať,že nebude môčť v budúcnosti mať deti keď to nebude riešiť.Držím ti palce aby sa ti podarilo jej otvoriť oči.

fialka_4

Dakujem Vam za odpovede...
ja som to uz naznacovala...ci si je ista ze tak ako sa stravuje je to spravne...
a potom som jej narovinu vravela o tej menstruacii a nahovarala ju,nech ide ku gynekologovi...ale ona tvrdi,ze este sa vyvija a nemusi to mat...ma 17...
ale aj tak sa mi to nepozdava...
pokusim sa riesit

xennia

Je to škodlivé ak ju nemá, tá krv musí z tela von, ak nie môže vzniknúť dáka krvná zrazenina ak nie ešte horšie. Je to smutné ak jej nemá kto pomôcť, ako píšeš sama si to neuvedomuje...