Uzlina na krku, je to problém?

janka

No, ja mám na krku 11 uzlín, niektoré veľké 1 cm. Ak si chorá, uzliny sa bránia infekcii...vtedy sa zväčšia, ak sa vyliečiš, zmenšia...ale niektoré nezmiznú. Neboj sa, rakovina by mala rýchly priebeh a uzliny by sa rýchle zväčšovali...

uzlina

sasa, ja mam tiez zvacsene dokonca 2 uzliny na krku, tiez som si myslela, ze rakovina abo ze uz umieram. spravili mi krvne testy, bola som na ultrazvuku, ale vraj je to normalne. vela ludi ma zvacsene uzliny. ale chod pre na vysetrenie, aby si mala kludne srdce, ak mas obavy. mna nikto nepresvedcil,ze to nic nieje, az kym som nemala v ruke vysledky:) ale hovorim ti,ze to mas v poriadku

sasa ll

Ano vtedy lekarka vravela mame, keď som chodila aj neskôr po rokoch na prehliadku, že tam mam uzliny. Vtedy boli dve. Jedna mi zmizla a druha je taka ista už asi 10 rokov. Chora nebývam často, možno raz za rok.

...............

sasa, rakovina by to mohla byt,keby to vzniklo len nedavno.byvas casto chora??zvacsena uzlina moze byt priznakom prilisnej aktivity uzlin, a imunitneho systemu.a ide ozaj o uzlinu?myslim,je potvrdene lekarom??

machulka006

aj ja mám uzlinu na krku, a väčšiu ako ty, a mne s tým nechcú robiť nič, vraj je to ok... asi to máš po nejakej ťažkej angine...
ak by ťa to bolelo alebo sa zväčšovalo, tak k lekárovi