Amalganove plomby, kolko ich este mate v ustach?

Príspevok v téme: Amalganove plomby, kolko ich este mate v ustach?
1BEN1

Na internete som nasiel zaujimavy clanok o udajnej skodlivosti amalganovych plomb na zdravie cloveka. Rozhodol som sa, ze si zostavajuce amalganove plomby dam postupne nahradit plombami bielymi. Urobili ste tak uz niekto? Ste s tym spokojni? Spozorovali ste nejake zdravotne zlepsenie? Kolko takychto plomb mate este vo svojej ustnej dutine?

reni

Amalgam obsahuje 50% ortut, ktora je pre ludsky organismus velmi skodliva. Potiaze, ktore mozu vzniknut:zdravi.doktorka.cz
Preco asi uz od 3.Aprila 2009 nebude mozne na Slovensku uz ani len ortutovy teplomer kupit?: www.bedekerzdravia.sk

Kazdy je sam za seba zotpovedny a musi sa rozhodnut, ci chce mat v zuboch toxicke latky, ktore sa vylucuju do celeho tela, alebo nie.

V Nemecku uz davno vedia o skodlivosti amalgamu a ho uz davno nepouzivaju. Ked pisem davno, znamena to asi uz 20-25 rokov.

Ked mozem "Usiko" poradit: Mala by si si, kym sa este da (mas cas uz len do 3.4.2009), zakupit velke mnozstvo ortutovych teplomerov, aby si sebe a Tvojim detom zabespecila amalgamove vyplne do zubov. Pradpokladam totiz, ze sa tak ako aj ortutovy teplomer aj amamlgamove vyplne na Slovensku zakazu robit.

usiko

amalgamove mam vsade, iba na prednych zuboch a na krckoch prednych nie.....dovod je jednoduchy / biele vydrzia naozaj kratko a na mne nebude ziadny zubar zarabat.....a moj ani nechce, je toodbornik a uprednostnuje amalgam, lebo je trvacnejsi.....
Okrem toho, akych je vas tu par hrdinov, ze amalgam v ziadnom pripade, lebo skodi......tak toto by som brala do uvahy jedine od ludi, ktori nepiju kavu, nefajcia, jedia lenn zdravo a dychaju cey resirator...pretoze vsetko uz dnes skodi.....mam bohovsky rada mudrakov, co si idu kazdu hodinu vonku vapalovat hubu cigaretou, piju alkohol a jedia kadejake sprostosti, a kazdy rok si daju vymenit par amalgamovych plomb za biele, LEBO AMALGAM SKODI...trapne....no a potom neskor, o par rokov, budu mat sice biele zuby ale my vsetci im budeme z nasich poplatkov prispievat na liecbu ich rakoviny pluc, cukrovku a kardiovaskularnych chorob......ludia su sibnuti....

1BEN1

A nieje zlato prilis makke? Tak sme sa aspon ucili v skole a teda je zlato vobec vhodne na vypln zadnych stoliciek na ktorych spociva pri zuvani najvacsi tlak? Alebo sa tiez jedna o nejaku zliatinu zlato + dalsi kov pre zabezpecenie vyssej tvrdosti? Navyse este sa mi nestalo, ze by mi dal zubar na vyber inu alternativu ako amalgam alebo tzv. bielu plombu (predpokladam kompozit) a to som uz zubarov vystriedal viacero. A teda tie ostatne specialne/miesane zmesy pripadne zlato ako vypln zubov mi pridu ako nerealne na SVK. Este by som chcel poprosit toho prispievatela, ktory pisal o vyberani amalganovych plomb pomocou ultrazvuku, aby o tom poskytol viac informacii, samozrejme aj ostatni ak vedia. Dakujem.

jok

Kiki, na bielu plombu by ti zubar mal dat 2roky zaruky! Informuj sa. Ale velke plomby sa z compositu nedaju nastavat, to sa neda.

jok

Nezabudajme, ze amalgam sa prvy krat pouzil uz 600rokov pred Kristom v Cine, odkial sa rozsiril do celeho sveta, aspon tak som sa to ucila.
Ked si chces dat vymenit vyplne, tak len za vysoko kvalitne vyplne, a ziedne biele plomby, pod ktorymi nas po 4-5rokoch karies.

jok

Ja by som si nedala ani amalgam, ani biely composit! Amalgam, je naozaj z ortude, ale ako same sa ucili vo fyzike, ortud sublimuje, co znamena, ze sa z tuheho stavu dostava hned do plynoveho, ale len ked je v suchu!!! Teda nie v ustnej dutine. Tam mame stale mokro.
Composit, teda tie klasicke biele plomby, zase polymerizujeme, teda tvrdnu tym modrym svetlom. Touto polymerizaciou sa umela hmota zmänsuje, teda tvrdne tym, ze molekuly sa zmensie, takze nieje vhodna na velke vyplne, ja by som odporucala len predne zuby a malicke plomby, ktore sa daju dobre konrolovat.
Najlepsie su tz Inlay, Onlay, ja odporucam zlato, zlato je mäkke a dobre sa prisposobuje. Alebo pekne keramicke, ale zase nie na "6" alebo "7", lebo lahko prasknu, na tychto zuboch hryzieme asi silou 800kg!!! Preto to nevydrzi biela a preto to zubar ani nechce dat, lebo o par mesiacov ste tu zase s vypadnutou plombou a on je navine. Existuje este jedna varianta pre biely Inlay zmes keramiky a umelej hmoty. Tieto Inlay, Onlay vyraba technik, prestne podla otlacku, podla zkusu...
My sme sa ucili zlato trvacnost 30rokov, keramika 15 rokov, miesanie keramika+umela hmota asi 10 rokov.
Ked sa vsak zacne s vymenou amalganu za zlato, tak to robte co najrychlejsie, lebo ked je v ustach zlato amalgam sa zacina vylucovat do tela , lebo je menej cenny ako zlato!

reni

Amalganove vyplne do zubou, v ziadnom pripade!

Daju sa robit vyplne zo zlata, umelej hmoty a z keramiky. Zlato a keramika su najtrvacnejsie. Keramika je samozrejme aj esteticky najkrajsia a trvacna!