Rakovina - Dotaz

Príspevok v téme: Rakovina - Dotaz
mariannn

Zdravím, mám 19 rokov, onedlho 20. Pravdepodobne žiadna genetická predispozícia na rakovinu (starý rodičia a ich rodičia umreli na srdceovocievne ochorenia). Nemám problém, ale kedže dnes je deň boja proti rakovine, pozeral som TA3 a náhodou tam vykladala dačo staršia pani, pravdepodobne z nejakej "protirakovinovej" asociácie, že existujú nejaké znaky a zmeny v zdraví, keď má človek pravdepodobne rakovinu. Ja som schudol za 15 mesiacov 26kg., preto som sa vás chcel spýtať či to môže mať náveznosť na rakovinové ochorenie. Neschudol som to len tak, ale býval som na internáte v zahraničií a veľa krát som nemal peniaze, tak sa stalo že som aj 2 dni nejedol. Momentálne mam 191 cm a 86kg, pravidelne cvičím a normálne (racionálne) sa stravujem, nemám problémy s trávením ani so stolicou, bolesť žalúdka alebo hlavy ani nepamatám a nejaké iné zmeny som si ani nevšimol. V podpazuší a v oblastí slabín nemám žiadné hmatatelné hrčky pod kožou, proste všetko ok a cítim sa ok. Moja otázka znie, či ta zmena váhy bola v dôsledku zlého stravovania alebo prípadne tej rakoviny. Ďakujem za názory a dúfam že som dostatočne načrtol moju situáciu aby sa dal vytvoriť ako taký názov. Marián

[zruseny12]

tak to chodi,ked si bola maly bol si iny,teraz si dospely mas ine telo,zmenilo sa v tebe vela veci...nemysli zbytocne na veci,ked to nie je nutne,ale nezanedbavaj preventivky...
vies ono aj tak,co cleveka caka, to ho aj tak neminie...vela stastia

mariannn

Asi áno mariaa, bude to zrejme vec metabolizmu. Ale tu je ďalšia vec ktorú nechápem, od mala som bol taký buchtáčik, nebol som tučný ale vždy som bol pri sebe a zrazu je to fuč a už sa to nevracia ani keď jem viac. No ,verím že to len tak vyzerá a že som ok.

[zruseny12]

s tym chudnutim je to u kazdeho ine,niekto chudne bez problemov,niekto z problemami...vcera v reflexe davali jednu pani,ktora je velmi chuda,a chce pribrat a nemoze...

mariannn

to že pôjdem je jasná vec, ale niekedy na tejto stránke vidím slušné názory. Ináč, presne pred mesiacom a pol som bol na preventívnej prehliadke u doktorky, a tá mi hmatala v slabinách, evidentne tam nič nebolo kedže mi nič nepovedala. ALe dosť ma ta moja zmena hmotnosti tlačí na "mozog" keďže niekto sa snaží schudnúť a dajme tomu za rok dá dole 10kg ale hlavne je rozdiel v tom, že on sa o to usiluje, u mňa to bolo z ničoho nič. No a momentálne od septembra stagnujem 85-90 kg

[zruseny12]

marian,netrap sa zbytocnostiami,schudol si len preto,ze si nejedol,a ked teraz sa necitis zle,tak asi si zdravi.
Ale,ked mas nejake obavi,tak si skoc urobit preventivku...
napr.moj dedo mal rakovinu hrubeho creva tusim,a mna by ani nenapadlo,ze mam rakovinu aj ja,i ked viem ,ze mam vazne problemi z travenim...
nerozmyslaj nad tym,ked nemas ziadne problemi si mlady zi si svoj zivot...

delphia

myslim, ze "ako takym" nazorom sa neuspokojis a stavis na istotu. takze radsej chod na preventivne vysetrenie a hned budes mat lepsi prehlad o svojom zdravotnom stave