Vyklbene koleno

Príspevok v téme: Vyklbene koleno
xxxxxxx

dobry den, mam nasledujucu otazku: pri pade som si vyklbil koleno.do povodnej polohy mi ho dala az lekarka z RZP. lekar mi povedal, ze som si pravdepodobne pretrhol zkrizene vazy,a natiahol tie postranne, ale ze inak je to v poriadku. vravel mi taktiez ze nie vzdy je v takomto pripade operacia nutna. aktivne sportujem (thajsky box), chcel by som sa opytat, ako to je, ci tie roztrhnute vazy naozaj neovplyvnia moje sportovanie, napriklad ci sa nemusim obavat opatovneho vyklbenia a pod.

sisa 30

Ahoj, muninuska ako sa Ti to stalo? Bola si aj na magnetickej rezonancii? Mna tá noha stále ešte bolí, chodím opatrne, stále mám strach, že sa mi to stane znovu.Ja som potom ako mi dali dolu velkú ortézu, chodila mesiac na rehabilitáciu a potom som cvičila doma.Najskor som nohu ohla len na nejakých 50-60 stupnov, teraz už nohu riadne ohnem aj vystriem, ale vela som cvičila.Doobeda na rehabilitácii a poobede ešte doma.Verím Ti, že je to tažko, ked máš malé dieta.Ak budeš chciet niečo vediet tak sa kludne pýtaj.

muninuska

ahoj tiez sa mi vyklbilo koleno pred 3 tyzdnami mam stale ortezu.mala som jablcko na boku nohy asi 1,5 hod kym ma priviezli do nemocnice na sanite a tam to napravili bola to neskutocna ulava.teraz mam sval na tej nohe uz trosku ochabnuty tym ze ho nepouzivam sem tam to boli ale bolest sa da vydrzat to bude asi zmenou pocasia a to asi uz bude stale.len neviem ci teraz budem chodit aj na nejake rehabilitacie alebo ako to bude dalej pokracovat.lekar povedal ze este ked sa to raz stane tak sa bude operovat:(ach uz teraz mam nervy z toho ze by sa mi to este niekedy malo stat a nie to este ze opercia..inak prvych 10 dni som si musela pichat inekcie proti tromboze do brucha.davali ste si to aj vy?o to horsie je to ze som na matesrkej a pri malom dietati sa tazko s takouto nohou:(

sisa30

Mne sa vyklbilo koleno asi pred dvoma mesiacmi.Ešte nikdy sa mi to nestalo.Stalo sa to pri banálnom otočení a vytočení nohy do strany, ešte teraz sa z toho neviem spamät. Najskor som mala dlahu asi tri dni a potom tri týždne ortézu.Potom som začala pomaličky s rehabilitáciou.Cvičím aj teraz stále, lekár povedal, že mám byciklovat a plávat, ale cítim, že tá noha je ešte taká slabá, bojím sa s nou aj chodit, niekedy mám pocit, že to koleno sa mi znova vyvrtne.Neviem si predstavit ako to bude dalej, ako budem chodit do práce a v zime ked bude sneh a lad.Teraz si dávam takú menšiu ortézu ked idem von, ale čo tu čítam, že sa to opakuje znova ako píšete, tak mám z toho hrozu.Ešte som objednaná na MR, tak uvidíme.

Lucia00

Ahojte.Ja som mala koleno vyklbené prvý krát asi pred 6 rokmi a stalo sa mi to na diskotéke.Doktor mi z neho vytiahol nahromadenú krv-bolesť najväčšia a dal mi to do dlahy.Dlahu som mala dva týždne a potom týždeň sadru.Potom som začala nohou pomaly pohybovať-veľmi šetrne a opatrne.Od tých čias som mala pokoj a vďaka Bohu sa mi to už nestalo.Až do teraz-pri banálnom vystupovaní z auta.Bolo to presne to isté koleno ako predtým-pravé.Jablčko nebolo síce úplne mimo klbu ako ten prvy raz,ale radšej som si to išla dať zrontgenovať.Vraj to mám trochu zaliate,ale asi nie až tak veľmi,lebo mi krv nevyťahovali,iba mi dali ľadová obklad a odporučili mi bandáž a kľud.Už si to liečim tretí deň,ale na dotyk ma tá ľavá strana stále bolí.Bojím sa,že mi to budú musieť zase vyťahovať,lebo ma to tam stále tak akokeby tlačí.Vidíte páni a to ani aktívne nešportujem,stačila jedna diskotéka :D

66janQa66

Ahojte, mam časté vyklbenie kolena, pri chôdzi mi zvykne odskočiť koleno a spadnem....chcela by som vedieť príčiny, že v čom je ten problém a aká je liečba.či je nutná operácia?ďakujem.

Bez Mena

Mám chodiť do lekára ťahať tu nahromadenú krv z opuchnutého kolena je to nutné alebo nie ? Mám počkať dokým mi to odpuchne ? Poradte mi prosím

Bez Mena

Ahoj, chcela by som sa vás na niečo spítať vyklbilo sa mi jabĺčko a chodím už na barlách každy 3 deň niekedy aj 1 deň chodím ku lekárovy ťahať krv z kolena lebo je napuchnutá (nahromadená krv) , už ma to nebaví chodiť tam v kuse a čakať 2 hodky v čakárni dokým ma tam zavolaju chcela by som sa spítať či je to nutné chodiť ťahať krv alebo mam počkať dokým mi to samo odpuchne mne vravel lekár že dokým sa mi to vylieči prejde najmenej 3týžde a tak tiež ma nebaví vkuse ležat na posteli a pozerať sa von keď von je tak krasne samozrejme sa možem s tým len rozlúčiť lebo noha musí byť vkuse hore . Koľko to bude približne trvať, A je nutné vkuse chodiť ťahať krv poradťe mi prosím

lulina777

Dobrý deň,vyklbilo sa mi koleno pred 5 dňami,mám ho opuchnuté, už s ním môžem aj hýbať aj chodiť,len ten opuch mi neprechádza, kedy mi to odpuchne? mám sa znervozňovať že je to vážne?

roky84

Ahojte nevie mi niekto poradit mam problem s vyskakovanim kolena na pravej nohe pravidelne hravam fudbal a nechcel by som sa toho zdat doktori mi hovoria ze je vsetko poriatku a ja stim mam stale problem neviete mi niekto poradit co mam robit?Ako mam spenit koleno aby sa mi to nestavalo?

Tomáš

Dnes sa mi stalo to isté na hokeji kedy mi vyskočilo koleno pravej nohy. Vrátil som si ho do pôvodného stavu pre neznesiteľnú bolesť a okamžite chladil aby neopúchalo tak rýchlo. Teraz mám nohu zabandážovanú elastickym obväzom. Pokiaľ sa opuch a bolesť bude stupňovať rozhodne navštívim a odporúčam to aj ostatním odbornú pomoc.

Ak sa koleno zahojí (a ono sa zahojí ak po ňom nebudete trieskať a síliť, kým nieje zahojené) nieje žiaden problém POKIAĽ sa o to koleno postaráte. Po dlahách, sádrach a bandážach je vhodné koleno pomaly rozhýbať: najprv predokopávaním v sede bez záťaže a potom záťaž stupňovať. Pomáha to k posileniu šliach a väzív v oblasti kolena.

Potom môžte byť aj paragánmi !
(smozrejme ak to nieje periodický problém alebo genetická vrodená vada)