preplachovanie nosa slanou vodou

Príspevok v téme: preplachovanie nosa slanou vodou
kamoska

ORL lekar si nevie so mnou rady, stale mam akoby zapchaty nos, uz dva roky, stala som sa zavislá na kvapkách do nosa. Teraz mi známa odporučila, aby som si preplachovala nos slanou vodou, vraj to mam normalnu alergiu na niečo. Tak som začala a dosť mi to pomohlo. Preto som si dnes chcela kúpiť takú nádobku na slanú vodu - volá sa to sloník - ale skoro som odpadla, ked mi v lekarni povedali cenu - vraj 1000 Sk = 33 EUR. To fakt vsetkym sibe? vyzera to ako maly cajnik bez pokrievky. NEvie niekto poradit, cim sa to da nahradit? niečo lacnejšie? a akú máte vy skúsenosť s takýmto čistením nosa?

simka111

Ja si tiež preplachujem nos slanou vodou ked som chora... mne doktorka povedala že je to dobre na nadchu... pomaha mi to,hnusne je na tom to že ma dosť rozboli hlava, slzia mi oči a ked po nejakom čase sklonim hlavu a nemam pri sebe vreckovku, tak to dopadne zle... neviem kde sa tam ta voda tak dlho uklada.. asi tu vodu nemam aaž tak poťahovať do seba...

jajkafr

svietnik na liečení nám vraveli, že sa to neodporúča robiť ak máš akútnu nádchu čiže ak si chorý a máš žlté sople... odporúča sa to robiť pri alergickej nádche, aby sa z nosa vypláchli alergény a tie zbytočne nedráždili... z osobných skúsenosti môžem povedať, že aj pri akútnej nádche to je super... keď dostanem takú silnú nádchu za pár dní s preplachom nosa mám po nádche bez liekov... :)

svietník

Tiež si preplachujem nos slanou vodou, pretože mi to najlepšie pomáha.Potrebujem dostať hlieny z krku a z čelných dutín.Jedna známa mi povedala, že povedal lekár v nejakej relácii, že je to najhoršie čo môžeme robiť.Potešilo ma, že Vás to učili na liečení.Máte nejaké bližšie informácie, že to môže byť škodlivé.

nlmZz

hmm toho Slonika sa da zohnat od 4 eur cez rozne plastove variace v cene 12 eur a keramicky slonik stoji presne 13 eur :] a pre narocnejsich su nosove inhalatory v cene 35 eur

Laco24

zdravi-az.cz tam je návod ako si spravíš veľmi lacno ideálnu nádobu :-) ja to používam a musím uznať že je to dobrý nápad

bibi1234

gabika35-aj ja mam operovanu prepazku a pravu stranu nosa mam aj tak nepriechodnu a vraj mam ist na opku znova... ako dlho si po operacii-vraj sa to ma do polroka upravit... ja uz som po opke aspon 7rokov a zlepsenie este neprislo:O))))

jajkafr

Oriesok
ja mám doma toho "sloníka" banku na preplachovanie nosa, mňa učili robiť džalanetti na liečení doma si uvarím vodu do 1 litra vody si dám 9 gramov soli a týmto si nos preplachujem... a ak lejem do jednej dierky voda mi vyteká z druhej dierky nosovú prepážku mám v poriadku :) samozrejme ak mám opuchnutú nosovú sliznicu, alebo veľmi upchatý nos kvôli alergii tak mi niekedy nepretečie voda do druhej dierky, ale ak nie, alebo ak si nalejem do banky viac vody tak to ide :) je to dobré v tom, že takto sa zbavíš nádchy za pár dní bez netti trvá nádcha aj vyše týždňa