preplachovanie nosa slanou vodou

Príspevok v téme: preplachovanie nosa slanou vodou
kamoska

ORL lekar si nevie so mnou rady, stale mam akoby zapchaty nos, uz dva roky, stala som sa zavislá na kvapkách do nosa. Teraz mi známa odporučila, aby som si preplachovala nos slanou vodou, vraj to mam normalnu alergiu na niečo. Tak som začala a dosť mi to pomohlo. Preto som si dnes chcela kúpiť takú nádobku na slanú vodu - volá sa to sloník - ale skoro som odpadla, ked mi v lekarni povedali cenu - vraj 1000 Sk = 33 EUR. To fakt vsetkym sibe? vyzera to ako maly cajnik bez pokrievky. NEvie niekto poradit, cim sa to da nahradit? niečo lacnejšie? a akú máte vy skúsenosť s takýmto čistením nosa?

jajkafr

jajka001
áno vyzerá :) ale keby mala problém s upchatým nosom netečie jej to tak ľahko z druhej dierky von :)

jajkafr

juliaq
injekčná striekačka není dobrá na preplach nosa pretože striekačkou vytvoríš v nose tlak a môžeš si ho poškodiť... upozorňovali nás na to rehabilitačné, ktoré učili netti...

jajkafr

ahojte
ja mám chronickú alergickú a vazomotorickú nádchu cca 7 rokov vkuse upchatý, tečúci nos užívam do nosa kortikoidy za tých 7 rokov som už vyskúšala niekoľko na chvíľu zaberú a zas som tam ako na začiatku. Keď som bola na liečení naučili ma preplachovať nos slanou vodou... volá sa to netti alebo presnejšie džala netti je to prebraté od jogínov... tak ako to už bolo tuto písané aj ja si varím 0,9% roztok slanej vody do 1 litra vody nasypem 9 gramov soli prevarím nechám vychladnúť a s tým si preplachujem nos. Pomáha mi to aj pri akútnej nádche keď som chorá skôr sa zbavím nádchy skúšala som aj Mar, ale preplachy sú lepšie....
toho sloníka o ktorom píšete som kúpila v lekárni asi za 100 sk pred pár rokmi ani nie pred rokom som ho videla v lekárni za možno 120 sk je to taká priesvitná sklenená nádobka z hrdielkom... na nete som našla aj iné vyhotovenia a boli drahšie no mne vyhovuje tá moja na desingu mi nezáleží :)
niekto tu spomínal, že má problém s technikou a bojí sa že sa utopí :) bez problémov to zvládajú aj malé deti takže není sa čoho báť... keďže 0,9 % roztok slanej vody je fyziologický roztok, čiže roztok telu blízky neštípe v nose
a čo sa týka techniky... do sloníka sa naleje voda, nos sa vysmrká, hlavu nahneš na jednu stranu do nosnej dierky, ktorá je hore vložíš sloníka otvoríš ústa a dýchaš ústami, sloníka nakloníš a leješ vodu do nosa cítiš ako voda tečie z jednej nosnej dierky do druhej vtedy si si správne vypláchla nosnú dierku. Sloníka vyberieš z nosa, vodu poriadne vyfúkaš do umývadla a postup opakuješ s druhou dierkou... pri výplachu sa nesmie dýchať nosom, keď dýchaš ústami nemôže sa stať, že vodu vdýchneš...
spreje do nosa je vhodné aplikovať po nosovej sprche vtedy je sliznica očistená a liek na ňu môže lepšie pôsobiť.

soffa

velmi dobry je tiez aj physiomer.je to na baze morskej soli a je tiez vhodny aj pre alergikov.a velmi to pomaha.odporucam velke balenie stoji to priblizne 8 eur

juliaq

Ahoj, ja som po operacii nosnej prepazky, a v nemocnoci mi dali obycajnu vacsiu injekcnu striekacku, samozrejme bez ihly, a tou si v pohode preplachnem nos, je to jednoduche natiahnes do striekacky vodu s troskou morskej soli, ja si predtym prevarim, a este teplou vodou si takto preplachnem obe nosne dierky, ked je ta voda este tepla, nie je to vobec neprijemne, a da sa to v pohode urobit, tak to vyskusaj ...

zuzic

to poznam aj ja som sa z toho ako tak dostala no a jedno prechladnutie, sup a zas som v tom:( ale idem to riesit coskoro znovu s lekarom lebo mi to sada na sluch tak potom sa ozvem, pa:)

nikto owen

ahojte..ja mam tiez tento problem, len ja pouzivam namiesto muconasalu olynth...skusala som kadeco i vincentku(k nej je taka dobra flasticka, ktora sa da plnit), i sterimar, i solny roztok, ktory som aplikovala cez slamku z pohara. a najviac mi pomohlo pravidelne cvicenie, take 3 hod do tyzdna(som mala cele telo prekrvene i nosnu sliznicu). naozaj vetdy to bolo jedine obdobie, priblizne pol roka po 3 rokoch co som mohla volne dychat bez olynthu a dokonca i zaspat bez neho ;D. Lenze ochorela som a zase som spat v bludnom kruhu.

Danlia

čo taq skusit flasticku od nosnych kvapiek ..napr ..nasivin..prelejes tam solnu vodu a pomocou pumpicky das par kvapiek do nosnych dierok..