cakam malinke,ale...

Príspevok v téme: cakam malinke,ale...
safa

...ale priatel sa zblaznil. neveri,ze je jeho,pricom za celych tych 5 rokov co sme spolu som nikdy na ineho chalana ani nepomyslela,ani som sa s inymi bez jeho pritomnosti nestykala osamote, chodili sme von spolu a s jeho kamosmi..neviem co robit,on sa musel zblaznit,mozno to je obranna reakcia pred sokom z toho,ze cakam male..ale ako mi to mohol povedat??? =(((((

dd

ahoj Lenka, no ja som tu už poriadne dlho nebola, no zrovna mi to napadlo, že sa sem kuknem, čo tu je nové a či sem niekto napísal..my sa máme celkom fajn, hľadám prácu, ale moc sa mi nedarí, malá chodí do škôlky, už je z nej riadna slečna, akurát minulý týždeň bola chorá, ale už je dobre, mala len nádchu a zo stekajúcich soplíkov kašeľ..inak všetko po starom....

LenusiK89

caute babyyy...ako sa mate? pozeram ze ste tu uz riadne dlho nepisali..ja tiez nie :/ ale nezabudla som na vas.najprv nebol cas, potom som zabudla heslo a nejako ani neviem preco som nepisala.malinka je v poriadku rastie neskutocnou rychlostou.brusko jej trci :D papa vo velkom :D marek sa ma tiez dobre, dari sa mu a my sme spokojni vsetci..a vy ako?

dd

ahojte kocky, ako sa dari???co nove? Safa, ako sa mate?my sa mame celkom fajn, minuly vikend sme varili u mojich rodicov gulas :) a tak troska si uzivame volnejsie, manzel uz ma nastastie vsetky skusky hotove..uz len aby nam to leto prislo..lebo taketo pocasie zas ako je..hroza..minuly tyzden sme sa tu smazili v tropickych horucavach a tento tyzden zasa zima..je to o nicom..
majte sa pekne baby a nech sa Vam dari, aj Vasim rodinkam :)!

dd

ahoj Safa..my sa mame ako-tak..niekedy lepsie, niekedy horsie..zavisi aj od toho, ako sa tvari svokra..ked je kludna, je lepsie, ked vyvadza, je horsie..no co uz..nenavyberam si..a co sa pocasia tyka, tak to je tiez take premenlive..su aj dni, ked je pekne, teplucko, ze ideme von a clovek je az taky sviezi :) ale tiez vela prsi, aj tieto dni..vikend este ako-tak vydrzal, do nedele obeda..a teraz zas len leje a leje..tak sme doma.a to som sa tesila, ze konecne, ked uz bude mat kamaratka po statniciach, ze budeme castejsie chodit von s tymi nasimi babami a vidis..sedime stale doma..ale tak aspon, ze chodime na vikendy prec z bytu, ze nie sme tu zavreti medzi 4stenami :)..a ked sme u mojich rodicov, tak aj ti sa aspon odreaguju a potesia Betkou :).

safa

dd dakujem za radu,a povzbudive slova,ale ja nevladzem..ja bojujem sama so sebou,len aby som boi ticho,nikomu nic nevykricala,aby som sa s manzelom nemusela vadit,ale ono to je v istom zmysle u mna uz asi lahostajnost..nie celkova,ale zacina byt coraz väcsia...on si to asi zacina uvedomovat,ale ja..ani neviem co napisat..jeho rodina ma dusi,hlavne tie dve,a on je od nich akoby zavisly..tazko sa mi hladaju slova,neviem co mam robit dalej,ja uz aj premyslam,ci by nebolo najrozumnejsim rieisnim to najposlednejsie riesenie..preco sa mam trapit?snazila som sa,tolerovala,vypocula,ustupila,ale takto to dalej nejde..neviem ako sa to cele vyvinie..
ale nechajme to naterz tak..ako sa mate vy? ako betka?zdrava je? a pocasie u vas ake? u nas prsi cely maj...ci cele dni,ci iba cez den,alebo v noci,ale kazdy den musi..na nervy uz to je..raz horuco,potom zrazu pride chladny vietor..chodite niekam von spolu,ci na navstevy,ci tiez viac-menej doma..my sme boli vcera na prechadzku (ja,mala a vzala som aj mamu moju,aj manzel bol doma,ale jeho mama chcela,aby siel s nou a svokrom na navstevu kamsi..skoda,lebo mal konecne aspon pol nedele volnej,vzal ma potom sice do cukrarne,asi na 15 minut,ale bolo to take blbe-ani sme neprehovorili,ja som sa nehnevala,mna mrzelo,ze zas uradovala ona,a my sme zas boli same..ale ved je to aj jeho vina,keby bol rozmyslal..)no a som nedokoncila-ked sme sli von,tak aj porsiavalo ale len trosku,tak som malej natiahla igelit na kociar,my pod dazdnikom,a aspon takto vonku..a dobre nam padlo,lebo stale len doma musime byt,stale leje..esteze neprsalo jak neviem co=)

dd

Safa, uplne Ti rozumiem..mas pravdu, ze oni Ti nemozu nutit, do coho mas malu obliekat a co mas robit, aj keby Tvoja svagrina mala desat titulov pred menom a 5 za menom..Chiarka je Tvoje a manzelove dieta a nie jej..moze sa Vam snazit poradit, dat radu, ale nutit by nemala..ked Ti daju nejake oblecenie, tak v pohode, sak nech daju, ked chcu..aj Betke svokra stale cosi vlaci..ale ak Ti doslova hovori, ze to a to jej mas obliect, lebo Ti to dala ona..tak to je teda riadne blbe..a s oslavami by to malo byt tak, ze by Ste sa mali dohodnut..ved Ty mas krstniatko a chces mu ist na oslavu, mas ho rada a nemozes sa predsa rozpolit..a uplne Ti verim, ze Tvoja rodina je Ti omnoho prednejsia, nez svokra a zakerna svagrina..ja to mam to iste..tiez mi je drahsia moja rodina, ako manzelova..a tiez sa musim velmi ovladat, ked sme u svokrovcov a mam skoro vzdy pocit a strach, ze vybuchnem a poviem im co si myslim :(..s tym nic ale bohuzial neurobis..dolezite je,aby si si Ty vytvorila voci tomu barieru a netrapila sa tym a aby si to uvedomil Tvoj manzel, videl, co sa robi a postavil sa na spravnu stranu (Tvoju..), nepocuval svoju matku a sestru..alebo nech sa aj tvari, ze ich pocuva, ale robi si po svojom, resp.ako sa dohodnete Vy dvaja.ja ked sa manzela opytam, co mu svokra zas natarala (ked mu drzi prednasku), tak mi povie, ze uz si nepamata..no nakoniec mi aj tak vzdy cosi prezradi.vzdy mu na to poviem svoj nazor, ak, tak sa o tom porozpravame a to je vsetko, dalej sa tym nezaoberame..a vzdy ked je najaka akcia, snazime sa zladit to tak, aby sa vyhovelo na vsetky strany, ale byt na Tvojom mieste, radsej by som sla na oslavu krstniatku..a pokial mozno, bolo by dobre, keby Ste sa s nimi stykali len tak v najnutnejsich pripadoch a co najmenej, hlavne Ty (Chiarka uz ako uznas za vhodne a ako sa dohodnes s manzelom..Betka napr.este ani raz nebola tak sama s manzelom u svokrovcov, vzdy som s nimi ja a dost si ju strazim u svokrovcov, ale myslim, ze na to mam aj padny dovod po tom, co som si "uzila" a vypocula od svokry.)
tak sa drzte Safa, nech sa Vam dari a hlavne klud a pokoj od svokry a svagrinej..a Chiarka nech je zdravucka!

safa

ahoj dd!
no to verim,ze vam robi radost betka..nasa kocka pri papani stale cosi mele..stale si pomrnciava a podobne..najnovsie,ked sedi a sa jej nieco znepaci,tak zasne pistat,ze az..a potom,ked sama zisti,ze tu hracku jej nik nevzal,ze ju ma pri sebe,zacne sa na nas ospravdlnujuco usmievat %) lubim ju!! =)
a ty ako? mas nieco vyhliadnute,co sa prace tyka? ci az neskor?
my sme sa samozrejme s mojim manzelom opät povadili-dovod? jeho uzasna sestra,ktora sa do vsetkeho pletie..urobila mi natruc a som jej povedala,ze mi to vadi,ale ona mu zas narozpravala bohvieco..krava..aj druha moja svagrina z jeho strany povedala,ze tiez ked sa vadia s muzom,tak kvoli tomu.ze sa ona do toho pletie aj im...si mysli,ze moze kazdemu zivot riadit,a ze ked ona ma 30,vystudovane 3 stupne vysky,a ja mam ubohych 22 v juni,a vystudovane len trapne Bc.,ze je majsterka sveta..ona zato nevie robit nic..ani si neviete predstavit ako vo mne vsetko vrie..ja sama sa obavam toho,ze ak vybuchnem,tak kvalitne..snazim sa ovladat,ale jednoducho ona a svokra maju nad ich celou rodinou kontrolu,a mna ide porazit,ked mi povie,ze ona ma oslavu vtedy a vtedy,a nemusi sa vobec prisposobit tomu,ze ma vtedy oslavu aj moje krstna,vraj sa mam vykslat,lebo ona pride az z KE tu k nam..ze za nim pojdem inokedy..alepredsa ma moj tomi 2 rocky,a ja sa nevykaslem na neho,lebo ona si to ziada,a ani nemienim obliekat do toho moju dceru,co mi svokra nuti..obliekam ju do coho chcem,a vychovavam ju ako najlepsie viem,lebo ja chcem,aby moja dcera mala uctu k ludom,nielen k bohatym,ale aj k chudobnym,lebo oni su ludia TIEZ!!! a nechcem,aby bola taka ako oni-bohatym sa pchat do ri*i,len aby z toho cosi mala,vyuzivat vsetkych ludi,a ked potrebuju pomoc oni,tak sa na nich vysr*t,a chudobnym sa vysmievat..mna ide porazit z toho,ako sa ludom posmievaju,ako ich nenormalne ohovaraju

dd

ahoj Safa :) no konecne si sa ozvala :) uz sme sa s Lenkou zacinali bat, ze co s Vami je..tie Chiarkine nozicky ma mrzia, je mi to luto, ze mate taketo problemy :( no dufajme, ze sa to da doporiadku a bude uz len dobre!hlavne ze robi radost a je ziva, huncut :).
nam Betka tiez robi vela radosti, tiez uz je z nej taky figliar :D, bars kedy nieco povie, alebo urobi, na com sa sulame aj pol dna :D tie jej hefty teda stoja zato :D.a je strasne ukecana, stale cosi blaboli, aj ked uplne nezmysly..alebo si zacne spievat, ale tiez si slova vymysla, uplne blabotiny spieva a ako sa pri tom tvari :D no my z nej nemozeme :).najlepsie je, ked ma niecim tak prekvapi, ako minule napocitala uplne sama do 6, aj prsteky si uz vie spocitat :).
a verim, ze Tvoj manzel si uvedomi, co sa deje a co Ty chces..vies, ja si myslim, ze nie som narocna na darceky, pretoze ja malokedy nieco chcem a uz radsej ked nieco aj chcem,tak nie pre seba, ale pre Betku..moj brat, Betkin krstny, sa ma pytal, ze co jej ma dat na krst..chcel jej nausnice kupit, ale potom sme sa dohodli, ze ked sme jej nedavali prepichnut uska, tak jej kupil krasnu zlatu retiazku s krizikom.kolko stala neviem, ani som sa na to brata nepytala, ani ma to nezaujima, lebo je to jeho dar Betke..ale dat ako krstny svojmu krstniatku ku krstu oblecenie zo sekaca, nech sa na mna nikto nehneva, ale tiez mi to pride zvlastne..keby jej uz len zlaty privesok, co ja viem, srdiecko, krizik, pispemnko Ch, alebo hoc aku drobnost, tak je to podla mna take pamatnejsie, ako oblecenie a este ked ho ma dieta dost..podla mna je to pekne, ked sa krstni rodicia dohodnu s rodicmi, co kupit..ja som aj velmi rada, ze krstnym je moj brat, lebo s nim si rozumiem a Betku ma velmi rad, aj jeho zena ju ma rada, vzdy sa na nu velmi tesia, ked sa stretneme u mojich rodicov na vikend.sice svagrina nie je zla, ale niekedy sa ku mne a obcas aj k Betke tak zvlastne sprava a tak celkovo mi to prislo vhodnejsie, ked sme dali mojho brata ako krstneho a tiez ma tesilo, ze manzel mi na to nenamietal, ze sme sa na tom vcelku zhodli..
takze zelam Vam hlavne pokoj, klud, aby sa hlavne medzi Tebou a Tvojim este manzelom dalo vsetko doporiadku a aby pochopil, kde je jeho miesto a koho ma po svojom boku..drzte sa! :)

safa

ahojte..ja ani neviem kde zacat
no v prvom rade mi je luto,co sa vam stalo-aj jednej strane-svokor,aj druhej strane-babka
co sa tyka nas-myslim,ze moj este stale manzel zacina chapat,o co mi ide-ze nebude so mnou zametat,ze si nedam skakat po hlave ani od jeho mamy,ani od jeho sestry a taktiez som si svoje povedala aj jednemu z jeho 2 bratov-svokor,svagrine,a jeden brat nemaju ziadne pindy,a totí do mna stale len rypu..uz som mala toho dost-dala som mu moznost-nech sa pobali(dokonca som mu bez mihnutia oka a bez jedinej slzy veci aj zbalila a pockala,kym pride z prace vtedy) a ide k nim chytrym,alebo nech sa spamäta kus..odvtedy mame uzasny klud,oni (ta skupinka) vedia co si myslim a podobne-povazuju ma za nenazratu kravu atd,ani dalej necitujem,ale ked da niekto mojej dcere ako krstna na krstiny veci zo sekaca,podla mna to nie je celkom slusne..keby to bolo kedykolvek inokedy,nemam nic proti,aj ked veci ma do aleluja,ale na krstiny krstna veci zo sekaca?? to pre vysvetlenie preco som nenazrata... a to by som tu vsetko dlllho vysvetlovala,co vsetko sa udialo..
nasa Chiarka je uzasna-taky staly smejko,ani neviem ako to napisat-ale robi mi obrovsku radost,som rada,ze som nespanikarila,a ze ju mam =)mame 7 mesiacov uz,ale nemam vobec vyvinute jadierka,uplne nam chybaju,tak nam ostava cakat,a duaft,ze sa to nedostane az do stadia,ze bude musiet mat remene alebo sadru..dost ma to trapi,kontrola nas caka az 3.augusta..inac je riadny hlados,uz papame vsetko,len neviem,ako ju prinutit pit..vobec nechce cajik,vodu prevarenu ani stavicky ovocne..skusala som aj ked je hladna,ze nech sa napije,a potom napapa,ale akonahle zisti,ze je to tekutina a nie jedlo,tak stisne pery az mi je smiesne..podarena je a velky huncutisko,ona by len chcela,aby sme s nou stale hluposti nejake vystrajali
a ten lejka je tiez nanic-mali sme vytopenu garaz aj jednu pivnicu.. a aby nebolo malo,ja mam zapal uzlin

dd

ahoj Lenka..no to ja velmi dobre poznam tiez..na moju maminu som sa moc poslednu dobu spoliehat nemohla, lebo ta mala povinnosti a starosti aj bez nas vyse hlavy, ze nevedela co skor :(.. a svokre som Betku nechcela davat na strazenie, takze tiez sme mnohokrat boli odkazani len na seba, ze sme bud museli Betku zobrat so sebou, alebo siel len 1 z nas..najvacsi problem sme mali pred mesiacom a pol..zomrela mi starka, maminina mama..a kedze Michal nechcel, aby sme Betku trepali na pohreb, navrhol,aby sme ju dali svokre..lenze ja som mu povedala, ze sa s nim o tom hadat ani vadit nemienim..povedala som mu svoj nazor na to a on to zobral..snazili sme sa najst nejake ine riesenie a nakoniec sa nam to aj podarilo,bolo to asi najlepsie riesenie, ake sme nasli a uplne nam vyhovovalo :). kamaratova zena, co tu byvaju blizko nas, mi Betku postrazila, takze to bolo v pohode..ale co som necakala, ze svokra sa urazi na to, ze sme jej tam Betku nedoviezli(aj v pre mna takej tazkej chvili!)..aj ked, nechapem, ako sa mohla na to urazat, ked sme jej nic neslubovali(tada ja urcite nie, ak Michal jej cosi sluboval, jeho problem, ale mne nikto nic nevravel a ja som nikomu nic neslubovala, tak nechapem, co sa na mna urazala..sak sa so mnou ani nebavila, horko tazko sa mi pozdravila dva alebo tri tyzdne..).resp.si to vysvetlujem tak, ze svokra si zavolala Michala niekde nabok, bezo mna..jemu nakazala, aby sme Betku k nej dopratali na strazenie, ked pojdeme na ten pohreb, ale mne nic nepovedala(comu sa uz vlastne ani necudujem, lebo poslednu dobu sa pri nej citim ako vzduch, ako keby som ani nebola, neexistovala, lebo mne nikto nic nehovori..)..a myslim si, ze taketo veci by mala riesit s nami oboma, ako s Betkinymi rodicmi, aspon vzhladom k nasim vztahom..teda chapem, ze mozno to aj myslela dobre, ze ma chcela nejako "odbremenit"..ale ona nemoze pochopit to, ze ked by som jej mala dat Betku na strazenie, tak by to bolo este horsie pre mna a nie lepsie..
takze tak no..ale uz sa pomaly otukavam a zistujem, koho mozem poprosit o pomoc, ked potrebujem :)..tak aspon to, ze sa najdu este aj dobri ludia, ktori radi aj nezistne pomozu :)..
tak sa majte pekne baby, svokor nech sa da rychlo do poriadku, zelam mu velmi vela zdravia! a Vam doma, krasne a prijemne dni :)