cakam malinke,ale...

Príspevok v téme: cakam malinke,ale...
safa

...ale priatel sa zblaznil. neveri,ze je jeho,pricom za celych tych 5 rokov co sme spolu som nikdy na ineho chalana ani nepomyslela,ani som sa s inymi bez jeho pritomnosti nestykala osamote, chodili sme von spolu a s jeho kamosmi..neviem co robit,on sa musel zblaznit,mozno to je obranna reakcia pred sokom z toho,ze cakam male..ale ako mi to mohol povedat??? =(((((

zuzanka65

Safa, nicoho sa neboj, ultrazvuk mozgu malej budu robit pravdepodobne koli tomu hematomu, co ma na hlavicke z porodu, alebo tam mohli byt ine komplikacie. Ja som s mojou dcerou chodila na sono mozgu pravidelne do roka asi 4x, lebo po porode mali podozrenie na krvacanie do mozgu, ktore sa nepotvrdilo, ale aj tak nas potom sledovali na neurologii, lebo mala bola pridusena a nasledne kriesena. Sono noziciek ak jej uz robili a mala nalez v poriadku, tak asi preto vas pozvali az v tretom mesiaci. Len sa zbytocne nestresuj a radsej sa vzdy popytaj doktorky aj 2x, aby si bola pokojna.
S tvojim dedkom je to velmi smutne, ale myslis, ze by ta s malou do nemocnice pustili a druha vec, brat male dieta do nemocnice je tiez riziko a ktovie, ci by to nebolo aj zbytocne, ci dedko vobec vnima okolity svet. Smutne je len to, ze sa o neho nema kto postarat. Ty si nic nevycitaj, radsej oddychuj, drzte sa aj s malickou, vela stastia a zdravia vam prajem.

lleilla

tiez ma to napadlo,ale aj tak s malou beha po vysetreniach,no asi nie v tej istej nemocnici,kde dedko lezi....tie fotky su dobry napad

lleilla

safa a naozaj by vas nepustili na oddelenie za dedkom s malou,na chvilinku-ved ked tam bude niekto ludsky,mal by to pochopit a prizmurit oko...uz teraz ta to mrzi a dedko mozno naozaj caka,kym neuvidi malu...vycitas si to teraz,potom budes este viac...mozno brnkam na citlivu strunu,ale v dobrom,aspon sa pokus o to,aby ju videl,teda aby si dedkovi malu aspon ukazala...

dd

hmm..aj mne to pride divne, ze zasa ultrazvuk mozgu..co sa im nieco nezdalo na prvom?alebo co?doktorka Ti nic nepovedala??ja som teda s Betkou na ziadnych vysetreniach ani kontrolach nebola..ked tam pojdete, tak sa najskor co najviac povypytuj, nech Ti povedia, co, preco, ako, naco a az potom nech robia ultrazvuk..neviem teda ako to je s ultrazvukom, ale napr.ja som v roku mala taky "problem" s Betkou..naburala do rohu steny,na cielku mala riadnu hrcu, ale neboli sme hned u doktora, az asi po tyzdni, zacala sa mi budit v noci na priserny plac a tusim aj raz alebo dvakrat vtedy vrackala..tak sme sa zlakli a bezali sme k doktorovi..poslali nas do nemocnice na poobedie na pozorovanie, mali jej robit aj RTG hlavicky, ale potom prisla taka mlada doktorka a povypytovala sa ma, pozerala tam chvilu na Betku a povedala mi, ze mozno to bolo z niecoho ineho, tie place a ze jej sa vidi, ze je ok, ale ze ak chcem, ze by nas tam nechali na noc a ze RTG jej nebudu robit, lebo ze ju nechcu taku malu zbytocne vela oziarovat(ale ze ak by som to velmi chcela, tak ze jej ho urobia)..tak sme sa potom dohodli tak, ze nas pustia s tym, ze pravdepodobne je Betka ok a ak by cosi, aby sme hned bezali rovno do nemocnice..nastastie bolo potom uz vsetko ok..takze naozaj sa najskor co najviac popytaj, nech Ti to povedia, ved si jej rodic, mas pravo na informacie..a na nozicky, ak mas sprievodny listok, tak radsej zavolaj ortopedovi, povedz mu, co Ti povedala dr. a spytaj sa, ci mas prist v tych 6.tyzdnoch, alebo teda az v tych 3.mesiacoch(ale mne sa to nejako nezda..teda neviem, mozno sa za tie 2roky nieco zmenilo, ale ja som bola istotne prvy krat ked mala Betka tych 6tyzdnov)..inak Ti mohla kludne tak pribrat, mne Betka prve mesiace priberala 1,4kila za mesiac, teraz jej to pojde najviac hore, ta vaha..
s tym Tvojim dedkom mi to je naozaj velmi luto! :( a verim Ti, ze tie slova Tvojho brata Ti navzdy ostanu v pamati..bohuzial Ti uz asi ostava sa jedine s tym nejako zmierit..cim skor, tym lepsie(hlavne pre Teba a malicku, aby si nepadla do poporodnych depresii a aby aj Chiarka nebola z toho zbytocne velmi vystresovana..)..zial to tak asi malo byt a s tym uz my nic nespravime :(...urcite je to velmi smutne, ze ju ani nevidel, ja Ti to uplne verim!no trapenie sa vycitkami Tebe ani Chiarke momentalne neprospeje..

safa

no ved to,ze v nemocnici jej ultrazvuk mozgu spravili,ale mame ist zas,vraj na kontrolu..aco sa tyka noziciek,tak dnes doktorkapovedala,ze jej robili aj ten,preto mam ist az v 3.mesiaci..ale svagrine vravia,ze boli skor-jedna v 3.tyzdni-lebo v nemocnici malemu nerobili ultraz.noziciek,druha v 6.tyzdni,matova sestra ze tiez boli v 6.tyzdni..tak ja uz neviem..aleurcite pojdem skor,ako v 3.mesiaci,len si premyslim kedy..doktorka nas dnes pochvalila,ze je pekna,a minuly tyzdne mala chiarka 2850ga dnes uz 3500g..az sa mi to nezdalo,ale pekne pribrala si myslim..=)) taky maly jedacik to je
co sa tyka dedka-mame dnes volala jej sestra,ze ho vcera chceliprepustit z nemocnice,lebo ze to uz nema vyznam,ze mu uz nepomozu,ze aby siel domov,ze moze zomriet v pokoji pri svojich blizkych,no dalsia teta este upytala primara,aby ho enchali este tyzden v nemocnici,lebo doma by sa nemal kto starat celodenne-babka sa ledva hybe,bolia ju nohy a jeho syn by to isto nerobil a moja mama pomaha ako tak mne,takze by tam nemohla byt cely dena zbytok rodiny je mimo..proste lekary uz povedali,ze uz vlastne cakame len na ten koniec...velmi ma to mrzi,lebo som ho nestihla ist ani navstivit,a s babom k nemu do nemocnice nemozme,a teda Chiarku ani nikdy neuvidi-velmi som preto plakala..stale mam v usiach ako mi brat prisiel povedat,ze sa dedo na nas tesi,ze sa mame prist potom neskor ukazat a my sme to nestihli...proste to neviem predychat a zmierit sa s tym

dd

ahoj Safa..len tak narychlo k tomu ultrazvuku noziciek..co som rodila, v tej porodnici na novorodeneckom mali vyborne vybavenie, takze Betke porobili hned vsetky vysetrenia,pozerali jej vtedy cele telicko, vsetky organy, oci, aj uska robili(mali ich merat na 4.alebo 5.den od porodu, ale sa im pokazil pristroj, tak mi potom povedali, aby sme prisli na dalsi tyzden, aj jej ich potom zmerali), dokonca aj ultrazvuk noziciek jej tam hned urobili, ale aj tak sme museli ist na dalsi ked mala tusim 6tyzdnov(ostatne babatka, co im nerobili ultrazvuk noziciek este v porodnici chodili tak v 3.-4..tyzdni) takze urcite sa vypytaj skor!az v 3.mesiaci, to som este nepocula..inak potom, ked Betka este nemala vyvinute dobre tie jadierka, tak sme chodili na ultrazvuk kazdych tusim 6tyzdnov, naposledy sme boli, ked mala 4-5mesiacov a potom som ju uz aj prestala balit nasiroko, lebo uz to mala dobre..
a s dedkom to ako vyzera?co nove?drzim prsty..majte sa krasne a nech sa Vam dari!

meggy10

ahoj safa ultrazvuk s nozickami by mali robit v 3 tyzdni a potom v 4 mesiaci no na nas zabudli tak som s malym bola prvy krat v druhom mesiaci chvala bohu mal ich dobre. to nerobia u vas hned v nemocnici ultrazvuk mozgu? lebo ked ja som bola s malym tak mu to robili na 4 den ultrazvuk mozgu, obliciek aj oci a usi kontrolovali.

safa

dakujem baby..s dedkom je stale zle..lezi uplne bezvladne..kazdy den na neho myslim =(
co sa tyka nasej Chiarky-zatial sa drzime,noci su hrozne,snazim sa ju aj cez den ked sa prebudi podrzat dlhsie hore,aby v noci viac pospinkala,ale podari sa to len sem-tam.. na prvej navsteve v poradni s malou sme boli minuly tyzden vo stvrtok,a teraz ideme akurat zajtra na druhu..to jej budu brat krv-nolen u nas beru z hlavky a az ked tam nejde tak z ruky..som povedala,ze matopojde dnu so mnou,lebo ja by som plakala s malou..na ocne sme objednane na rovnaky den ako aj na ten ultrazvuk mozgu..najskor pojdeme s malou v stredu 10.11.na ultrazvuk mozgu a potom hned na ocne..a v pondelok som volala doktorke,ze ekdy mam ist s malou k ortopedovi,ze jej pozrie nozicky..no ona mi povedala,ze v druhej poradni,teda zajtra nam da sprievodny listok a pojdem az v 3.mesiaci...aletosa mi nejako nezda,lebo moja svagrina mi vrvaela,ze bola s malym,ked mal 3 tyzdne..som sa pytala doktorky ci nie v 3. tyzdni a nie v mesiaci,tak povedala ze v 3.mesiaci..a dovtedy co?
moja rana je na tom lepsie-nemam uz taky opuch,ani tak velmi cervene,zlepsovalo sa mi to,au do pondelka..chcela som si rychlo vyzliect nohavice az som sa ku natrhla