cakam malinke,ale...

Príspevok v téme: cakam malinke,ale...
safa

...ale priatel sa zblaznil. neveri,ze je jeho,pricom za celych tych 5 rokov co sme spolu som nikdy na ineho chalana ani nepomyslela,ani som sa s inymi bez jeho pritomnosti nestykala osamote, chodili sme von spolu a s jeho kamosmi..neviem co robit,on sa musel zblaznit,mozno to je obranna reakcia pred sokom z toho,ze cakam male..ale ako mi to mohol povedat??? =(((((

dd

Lenka ahoj :)
no tie deti sa tak menia, to je normalne..ved aj Betka bola taka tichucka, ked bola malinka, ani neplakala..a teraz ked sa jej nieco znepaci, tak vresti na pol bytovky..alebo vobec nebola lakoma a teraz nechce poziciavat hracky a ked jej niekto nieco zoberie, tak pisti..my sme zas mali dlho taky rytmus, ze sla Betka neskoro spat a spavala aj dlho doobeda..teraz je to viac-menej tak, ze ci zaspi o 22:00, alebo o 20:30, alebo 21:30, tak sa rano zobudi okolo tej pol 9..a ked sa poriadne nevyspi, tak je potom nervozna, upistana, place pre kazdu blbost a napr.poslednu dobu tiez v noci robi to, ze mi povie, ze chce pit, donesiem jej pit, zacne pistat, ze pit nie, ze chce cikat, donesiem nocnik, zacne pistat, ze nocnik nie, ze chce pit, potom zacne plakat, musim ju ukludnovat a az potom sa napije, prip.sa vycika a ide spat dalej..
a bud rada, ze Ti dobre papa a ze je troska "pri sebe",to je v pohode, ved este to vybeha, neboj sa..Betka bola tiez taka, ako sysel, ked mala ten rok, este bola taka..a teraz?nie je chuda, alebo co..stale ma licka, aj brusko, ale uz nie je taka tlstucka, je taka akurat :)..kolko vazi Alexandra?Betka ma teraz tak 12,5-13kg..od roka ak pribrala tak kilo-kilo a pol, ale jej mam pocit, ze to ide viac do vysky, ako do sirky :)..

lenuliatko

ahoj te baby...safa pekne si to napisala myslim ze si to vystihla.ja by som svoju dcerku nedala za nic na svete..tehotenstvo je krasne obdobie ked ysa aj partneri dost zblizia a su chvile ktore im ostanu v pamati dokonca zivota-to si treba cenit.

safa mato sa o teba urcite boji a stresuje ved termin sa uz blizi.ved uvidis co bude robit v den porodu...sa zblazni a bude lietat zo strany na stranu a ty sa zastavis aj v bolestiach pozries nanho a spytas sa sama seba :je toto normalne?:D uz mas vsetko nakupene??vsetky vecicky?aj do porodnice?
nestiham vsetko citat lebo mala da zabrat nejako zmenila biorytmus chodi spat neskoro a vstava skoro.neviem preco sa to tak zmenilo.vydrzi byt dlho hore.ale zase marekovi trva uz kratsie kym ju uspi v aute v autosedacke..marek uz frci skoro naplno v skole.dostal nejaky projekt takze uz maka.a ako pozeram nejako nestiha.ma vela prace.vzal si na hlavu toho vela asi.este aj prerabka tej budovy.myslim ze bude lepsie ak to prenecha ocovi aby sa mohol venovat skole a nam..no a my robime velke krociky a pekne papame a robime neporiadok skoro dva metre od stola :D
vcera sme sa vecer s alex kupali spolu tak pistala az mi v usiach zalahlo..potom som jej pustila taku jemnu hudbu a zaspala ako anjelik.v noci sa uz malo co budi.kupili sme jej nejake logicke hracky tak sa chudatko nase trapi :D ale je podarena..no radost nanu pozerat.ale marek mi stale hovori ze pocuvaj nie je nasa mala nejaka tucnucka?ma velke brusko a lica ako syslik.som mu povedala ze je to normalne ze ked uz bude vediet behat tak to vybeha..teraz sa nanu nalepilo lebo papa vela.
takze mi tak nejako.

dd

Safa, ja Ta chapem :) ja to velmi dobre poznam, to s tym casom :D, takze viem, o com pises..plany na vikend..no, sme dnes poobede dosli k mojim rodicom, budeme tu do zajtra a zajtra opat zas na byt a ked bude buduci tyzden pekne, tak chcem co najviac chodit s Betkou na ihrisko, nech si este uzije..doobeda tam byva malo deti, takze sa moze skriabat aj po tych vacsich preliezackach, zacalo ju to teraz velmi bavit, len musim davat na nu velky pozor..ale je rozumna, ked jej nieco nakazem a vysvetlim, co by sa stalo, keby neposluchla, tak posluchne..no a ako tak na to kukam, tak o mesiac nas caka dalsia svadba :D..uz dnes manzel spominal, ze o dva tyzdne maju naplanovanu rozlucku so slobodou - kamaratovu :) no a potom o dva tyzdne od rozlucky je svadba :)..takze sa nam to tiez krati..no a od pondelka opat manzel pojde do skoly, moc sa mu nechce, ale co ked musi :(..a tak pomaly no..
majte sa krasne a nech sa Vam dari kocky! :)

safa

no baby, tak pekny vikend.. ja som vcera bola u tej kamosky..to zas doma potom bolo...totiz som povedala,ze pridem busom,co bude u nas o 8 vecer..ale som ho nestihla.a mi volal mato z prace,ci som dosla v poriadku-vravim-no ja som stale u lenky,idem tym neskorsim,lebo sme sa zakecali,ved sme sa dlho nevideli a ked sme sa spamätali,uz bol autobus fuc.. tak bol taky vystraseny,ze bol az nervozny-ze je tma,na zastavke bude sam cigan,ze som videla ked ma tam priviezol poobede,ze pili a robili bordel,a bolo este vidno,ze co budu robit teraz...tak som mu povedala,nech nerobi dramu,ze som predsa nesla na disku robit neviem co,ale som u kamosky a ze domov dojdem OK.. nakoniec nas po pol hodine ked sme volali isiel odviest jej oco,a potom,ked som matovi zavolala,ze som doma,ze sa uz nemusi bat,ze nas on doviezol,bolo v hlase pocut "vydych",ale aj tak mal reci,ze sa mi predsa len mohlo nieco stat,keby som sla busom..a dnes rano,ked dosiel z nocnej,som to pocula asi ak som dobre ratala 7x =)))
a vidis dd-ako som pisala-cas velmi leti,len zacnes trosku rozpravat s kamoskou,uz si mimo,lebo potom nevies co skor =) ako to bolo teda v mojom pripade..tieto dni,co som viac-menej sama doma,kedze mama chodi kade-tade,alebo neviem co robi a mato je alebo v praci,alebo je doma,ale ide niekam niekomu pomoct,cize v podstate zas nie ej cely den doma sa pre mna vlecu,to je hrozne..stale silen pomyslim-uz keby bolo tolko hodin,uz keby bolo tamto..a ked som s niekym,tak to preleti a zas si myslim-no,a o chvilu uz budem zas sama =)
a holky-nejake plany na vikend? dd este asi trosku slniecka si s malou uzijete,nie? a lenka bude mat asi okolo tej prerabky a restiky alebo co to maju vela roboty

dd

Safa a preco by som sa mala hnevat :)?ved si nic zle nenapisala :), prave naopak!
inak aj mne to priserne leti..ani neviem ako, len pred chvilou bol pondelok a uz je zasa piatok :D, takze z toho si nic nerob, len si hlavne uzivaj kazdy den naplno! :)

safa

tak som rada,ze si to tak vzala dd =) lebo niektorí sa veru nahnevaju,ked ludia nieco povedia za nich =) ale myslim,ze ked to nie je zle,nie je ani dovod sa hnevat..v opacnom pripade,keby niekto napisal nieco zle v mojom mene,aj ja by som sa hnevala =)
manzelovi som oznamila,ze ma dnes ked pojde autom do prace berie so sebou,lebo ze chcem ist ku kamoske,tak ma v ich meste vysadi..no,veru,nebol nadseny..zacal mat reci,ze som tehotna,ze sa mi moze cestou nazad nieco stat,ze na zastavke sam cigan a podobne.. tak som povedala,ze ked sa on moze kade-tade flakat,ze trosku chcem ist von aj ja...lebo on sa zaberie za kamosmi,ale mna neberie,lebo idu do krcmy a tam ja teraz uz odmietam ist,kedze nechcem teraz vdychovat cigaretovy dym,ako je v kazdej krcme a trapit tak tym nase male..ved to akoby som ja sama potom fajcila..tak zas zacal o tych ciganoch,ze mi mozu nieco spravit,ze ma uvidia samu a tehotnu,ze ich daka somariny napadne,tak som povedala,ze ma pojde ta kamoska odprevadit,ze nech sa neboji,a ze pridem najblizsim busom..uz vidim,ako mi bude kazdu chvilu prezvanat,aby som odzvonila,aby vedel,ze som OK... =)
ani neviem ako,a pred nami zas vikend,aj vam tak cas leti,ci to len mne? my ideme zajtra k bratovi,ten starsi jeho syn Matusko ma v pondelok meniny,tak ideme gratulovat trosku,ostaneme do nedele..ale uz mam nakazane vziat si kufor so sebou,lebo ak ma to chyti,bude panika =)a dufam,ze kym sa s tym anesteziologom nedohodnem,ze babo este trosku pocka =)

dd

Safa ahoj :)
mne vobec nevadi, ze si to napisala za mna, prave naopak, napisala si to nadherne, zo srdca, tak ako to citis a presne tak to citim aj ja..ja som si uzila aj studenstky zivot, aj diskoteky, aj oslavy narodenin kamaratok..ale dcerku by som nemenila veru za nic na svete ba ani vo vesmire! :)
a nepaci sa mi napr.to, ked si dvaja "urobia" dieta, ked uz je to dieta na ceste, tak sa teda zoberu a potom ho niekomu "hodia na krk" a oni si chodia po dovolenkach, zuroch, atd..poznam taky pripad..nevravim, ze si clovek musi pri dietati vsetko odopierat a spolocensky nezit, ale zasa treba si ozaj usporiadat hodnoty a priority a podla toho sa riadit..
a co sa tyka problemu skola a zaroven dieta..ja som si to mala moznost vyskusat na rok..bolo to tazke, ale zasa nie nezvladnutelne..ked ma clovek okolo seba par ludi, ktori su mu ochotni pomoct, tak sa to vcelku da zvladat..nam pomahali v tomto smere moji rodicia..ked som potrebovala, ocino bol ochotny si zobrat dovolenku a odviezt ma do skoly na skusku, dokonca sme takmer vzdy sli aj s dcerkou, aj v den mojich statnic bola s nami(este aj moja mamina s nami chodila, kym som bola na skuske strazila dcerku) no a na promociach bola ten najkrajsi a najvacsi gratulant, spolu s manzelom :)..ale treba si to ozaj dobre uvazit, vsetky pre aj proti..

safa

lenuliatko-no mne sa vyskytol taky problem,ze moj anesteziolog si dava dost nacas,kedze musim cakat,ci mi podla tych jeho otazok,na ktore som zodpovedala odsuhlasi tu epiduralku alebo nie..dnes v noci som tak na neho myslela,ze mu zle muselo prist =),lebo som mala kontrakcie..ale potom nastastie to boli len falosne..len sme nevedeli,ci sa obliekat,ci nie uz..ja by som aj chcela uz teraz porodit,ale stale nemam istu tu epiduralku,preto chcem cas kusok..no len babo potom neprinutim ostat,lebo ja nemam danu vymozenost..a je mi uz trapne mu stale vyzvanat,ze na mna opät zabudol..nevravim,ma toho vela,to ano,ale ved nech ma odsuhlasi,pripadne nie,aby som vedela na com som,a nie takto..nemam rada taketo jednanie..
dd-ta tvoja svokra..neviem co ti na nu napisat.. ma to vydrz..neviem,ludia vedia byt dost protivní,a nemam rada,ked sa prave tí vinní hraju na ubohe obete,ako to zjavne robi aj ona...
noya-pozri..neviem ci vies cely moj pribeh,az od toho 5.2.2009,kedy som zalozila tuto temu,alebo ci si aspon v obraze..ja som otehotnela necakane,a tiez som studovala na vyske..spravila som uspesne bakalara a ozaj som chcela ist dalej,ale z pre mna neznamych dovodov ma neprijali...chcela som studovat denne..termin oficialny mam 5.10.,ale moze to prist kedykolvek uz...cize by som musela skusit zvladat babo,aj skolu..mam pri sebe zopar ludi,ktorí by mi isto pomohli,aj ked by vzdy nemohli,ale skusit som to chcela..tiez ma teraz niekedy napadne,ked sa kamosky bavia,ze idu na disku,ze ako sa opili,ze idu von cez vikend,ze idu na chatu,ze ako robili to,ako robili hento,ako idu na dovolenku,-proste otazka-kde je moja sloboda a nezavislost??? vela krat som nad tym premyslala,a je to na uvahe kazdej zeny..ak chce mat to babo,musi pren aj nieco spravit,ale hlavne obetovat..na disku sa isto este dostanem,ved mam 21 rokov,casom babo bude v noci spinkat,bude nam ho mat kto postrazit a to s radostou,aby sme si mohli s manzelom vyjst von,opijanie mi nechyba,nakolko som abstinent a nepijem..a ani ma to nelaka si co i len pripit..nie som sväta,ale viem kedy mam dost,a v zivote som nebola opita a toboz nie do nemoty,cez vikend opät budeme moct casom ist aj my,na chatu mozem ist aj s rodinou nielen s kamosmi,a akurat co sme toto leto nemohli,bola ta dovolenka-mato sa bal,aby sa mi daco cestou nestalo,predsa len prelom 7.a 8. mesiaca nie je sranda,a navyse by som sa nemala ani opalovat...a tak pojdeme dufam,ze nasetrime..a teda pojdeme potom neskor aj s nasim babom... a ta sloboda a nezavislost? teraz to je u mna uplne nepodstatne,najdolezitejsie je pre mna babo,ktore mam v brusku,ktore rado vystraja a kopka,ktore bude v noci plakat,s ktorym sa vela nasmejeme,ktore bude take nase slniecko..a hlavne nech je zdravucke..to je moj nazor-proste,musis sama sa pevne rozhodnut,co chces,co nie,co chces teraz,co az neskor..pretoze aj moje kamosky povedali-dieta najskor az v 30-tke..ja si to neviem predstavit,a vazne uz nie teraz,ked mi to male sposobuje radost a este ani nie je osobne s nami.. a myslim,ze aj lenka aj dd by svoje dcerky nevymenili za zaidnu slobodu teraz,pretoze oni uz su na tom inac-uz sa tesia z prvych krocikov,zubkov,padov,z piesku na ihrisku,smiechu,sem-tam placu =))
proste myslim si,ze vsetky 3 patrime medzi zeny,ktore su taktiez rady,ze babätko vobec mozu mat,ze su plodne,uz ked to mam tak napisat =)) baby,hadam suhlasite,a nevadi,ze tato cast bola napisana ja mnou za vas =)))

noya

Ahojte baby, sem-tam sa zastavim v tejto teme, lebo ako vidim, prispievaju sem prevazne mlade mamicky. Doteraz som sa nezapojila do diskusie, lebo este zatial nemam babatko. Ale teraz by som rada vedela, aky je vas nazor:
Je dobry napad studovat externe a otehotniet? Teraz mam na mysli planovane tehotenstvo. Viem, ze vela bab zvladlo aj skolu (dokonca pri dennom studiu), aj dieta. Ale to vacsinou s tehotenstvom neratali, no chceli si dieta nechat.
Ja studujem externe a este aj par rokov budem, ak to chcem teda dotiahnut az na magistra. No tuzba po babatku je velmi silna. Tak teraz neviem, ci sa sustredit na skolu, pracu, pomalicky ziskavat pracovne skusenosti, cestovat, travit volny cas s kamaratkami alebo si zacat setrit na spolocny byt s priatelom (sme spolu 4 roky) a uvazovat realne o svadbe, detoch. Ta druha moznost ma laka viac, len sa bojim, ci mi ta "sloboda", ktoru si neuzijem v mladosti, nebude neskor chybat a ci nie je nezodpovedne planovat dieta pocas skoly, ked je penazi samozrejme menej, ako po jej dostudovani. Dakujem za nazory.

dd

ahojte..no my nic take nove nemame..akurat ze svokra je na mna este stale urazena..manzel tam bol dnes, ze len zoberie vrtacku, cakali sme ho v aute a svokra sa s nim vraj chcela strasne rozpravat a sa vypytovala vraj, ze ci ma Betka zakaz tam chodit a sa s nou stretavat a povedala mu, ze ked pojdeme naspat, nech sa tam manzel s malou stavi..mna ani nespomenula a podla toho, ze sa s manzelom chcela strasne rozpravat, tak tipujem, ze mu zas chcela vykrikovat, ako som sa k nej zachovala, ze co vsetko nam oni davaju a my sa k nim ako spravame, vyhadzovat nas z bytu a vyprosovat si, aby som sa chovala tak, ako si zela ona..
no nic..zrejme sa nezmeni, takze mi ostava sa s tym len zmierit :(..
dobru noc Vam zelam kocky a sladke sny!