cakam malinke,ale...

Príspevok v téme: cakam malinke,ale...
safa

...ale priatel sa zblaznil. neveri,ze je jeho,pricom za celych tych 5 rokov co sme spolu som nikdy na ineho chalana ani nepomyslela,ani som sa s inymi bez jeho pritomnosti nestykala osamote, chodili sme von spolu a s jeho kamosmi..neviem co robit,on sa musel zblaznit,mozno to je obranna reakcia pred sokom z toho,ze cakam male..ale ako mi to mohol povedat??? =(((((

lenuliatko

no tak to si neviem predstavit zeby som ja mojho otca mala uz teraz pochovat.asi by ma to zlozilo.

ale dost o takych smutnych veciach uz nechajme to tak radsej.ako sa ma babatko?
uz sa ti to krati co?a aky kocik chces kupit?ti poviem unas bola mania nakupovania veci pre alexandru,marek nosil z kazdej sluzobky nejake veci stale nieco znasal nakupoval.niektore veci sme jej ani neobliekli lebo sa narodila dost velka takze jej bolo nieco aj male.nejake zimne veci tiez jej nebudu uz dobre.presvihli sme velkost :D
kocik som si kupila taky aby bol na dlhsie.ale este chcem kupit nieco take na leto nieco rychlo skladajuce.buginu nejaku alebo co.este uvidim.to ale az na buduce leto ked bude alex vacsia..dnes sme riesili s marekom ci davat malu do pavuka ci nie.ja fakt neviem no.aky mate nazor vy?
dd ty si betku davala do pavuka?

safa

no to ti verim..nezavidim sa namiesto slavnostnych krasnych veci vyobliekat do smutocneho...
mne sa v poslednom case snivaju tiez same kraviny,ako ma niekto drzi a sa musim pozerat,ako na mojich synovcov utocia mravce,hady a podobna haved...hnus, v noci placem,tiskam sa k matovi,potom ma nevie utisit,potom sa bojim zaspat..u nas nedavno zomrel ujo,co nam bol na svadbe,tak ja som pohreb nesriskovala,vecer pred nim som sa bola pomodlit ten ruzenec,ale na pohreb som nesla,nik nechcel aby som sla,lebo vedia,ze ja to nedobre znasam,proste vzdy mam obraz pred sebou ako sme pochovavali mojho otca,a tiez bolo aj horuco,tak aby som v tomto stave sa tam niekde nezosypala

lenuliatko

hmmm ani ja som nevedela co nato povedat..namiesto vyobliekani na svadbu sme sli vyobliekani na pohreb.bolo hrozne horuco este k tomu.mlej bolo horuco ale nakoniec sme ju zakrili takym tym dazdnickom co je s kociarom aby nanu nesvietilo slniecko a zaspinkala.takze aspon alex nebola neposedna a nervozna.narozdiel od nas.

_Marek

ahojte baby.tak my sme nedopadli najlepsie.na svadbe sme neboli.kamaratovi zomrela mama tak sme sli k nemu a v nedelu na pohreb.nemali sme chut ist na svadbu.

teraz je marek vonku s alex sli niekam na ihrisko k detickam aj s kamaratom a jeho malou viktorkou.ozvem sa vam musim este dorobit obed..

safa

dd dakujem...
no tak vas bolo aj tak dost,hlavne ze ste sa bavili ako si pisala na tej svadbe.. kolace pobalene este v mraznicke??=) my este stale =)
s tym porodom ja neviem-mama moja tiez minule povedala svojej sestre,ze si nevie predstavit,ze ostanem lezat pri porode,ze neuteciem (pri tych bolestiachje to vsak nepravdepodobne = ),ze by som zdrhla ),lebo ja sa bolesti bojim vzdy,z hocicoho..ci zubar,ci injekcia,ci ked mi beru krv-ja vtedy trrrrpnem dost dobre =)tak neviem co...pobalena nie som stale, o tyzden ideme kupovat kociar,a idem si vymenit kartu od vseobecnej lekarky,lebo ju mam kde som chodila do skoly,tak si ju prelozim tu k nam,aj mato ma u tejto tu,tak mi vybavil,aby som mohla aj ja.a potrebujeme pokupit par veci,pre mna a male tiez..len ked som videla tie ceny,az ma stislo =(
tie jednorazove nohavicky mam,ale uvidime,ci ich pouzijem..chcem si tiez este pozistovat nejake veci ohladom nemocnice,kde budem rodit,co tam maju,co nie,co potrebujem naviac a tak
herpes mam stale,ja pouzivam taky gel - viru merz gel.. ked stihnem zachytit v prvych chvilach ten herpes,ani mi nevyjde po tych natieraniach,ale ked neskor,ako pred vcerom,ze mi daky dobrak tubicky od toho gelu nechal prazdnu a som si nemala cim potriet,tak mi troska navrie a potieranim sa mi hoji..ale ako dlho je individualne,pretoze raz ho zachytim vtedy,inokedy v iny cas,a bud je este celkom nevyvinuty,alebo uz vypuceny =)
dnes idem piect nejaky kolac, mame ist aj k svokrovcom vecer,alebo zajtra,a aj rodina dojde, v pondelok ma zas caka moj najmladsi synovec,svagrina volala,ze ho nema kde nechat,iba s tym 14-r.synom,a nie ze by mu neverila,ale ze ked mozem,ci by som nedosla ich aspon kontrolovat =),tak preco nie,ved mam volno =))
a vy co? ako travite vsetci tento vikend?

dd

ahoj Safa..
k tej Tvojej otazke, ze kolko bolo ludi..okolo 50..tusim pozvanych bolo 48 a plus este dj, kameraman, fotograf, vodic busu..takze tak nejak nieco cez 50 to mohlo byt..
no a ja uz som vlasy skratila :D..a poriadne..odstrihla mi z nich kadernicka dobrych 15cm..sice ich skratila viac, ako som povodne chcela, ale ani mi to nejako nevadi :).
a co sa tyka porodu..tak toho som sa ja bala teda riadne..s mojim "zaludkom" a vztahom k doktorskym veciam..aj moja vlastna mamka nado mnou krutila hlavou, ze ako pre pana chcem ja rodit..a vidis, zvladla som to aj bez epiduralky a ani nemam nejake strasne spomienky..az na to zasivanie..to bol teda des, horsie ako cely porod..ale zeby som z toho mala nejaku prisernu traumu, nemozem povedat..o stehy sa neboj, sice to bude trocha boliet, ale urcite si ich nepotrhas, hlavne vela kludu a pokoja, nestresovat..inak nam v porodnici davali(ktora zena chcela) take capiky od bolesti..jedna holka, co so mnou bola na izbe si ho dala a mi hovorila, ze jej to dost pomohlo..a ked nam kontrolovali sestricky, ako sa nam hoja stehy, tak mne ich aj oblievala nejakym roztokom, takym hnedym..tusim nieco na dezinfekciu a podporu hojenia..a kedze ja som si tam pobudla 6dni s Betkou, tak ked som sla domov, uz mi aj nitky zo stehov zacinali odpadavat..a vlozky som mala normalne, take co mavam aj bezne..manzel mi doniesol aj take tie porodnicke, ako kazali doniest, ale tie sa mi moc nepozdavali..a inak este niektorym zenam po porode dobre padnu aj jednorazove nohavicky..myslim, ze by sa to malo dat kupit v lekarni, alebo nejakej predajni zdravotnickych potrieb..treba potom vyskusat, co Ti bude lepsie, v com sa budes lepsie citit..
a tie herpesy - no neviem..ja ich mavam dost casto..teda, ako sa to vezme..mavam to take obdobia, ze sa mi vyhodi jeden, hned po nom druhy, treti..tie sa mi zahoja a potom stvrt roka-pol roka mam pokoj a potom zasa niekolko tesne po sebe..potom zasa nejaky mesiac pokoj a zasa..taham to s nimi uz od davna a aj cez tehotenstvo som ich mala, asi tak 3x..poslednu dobu mi ale na to celkom pomahaju tie naplaste compeed(myslim, ze sa to tak pise).ked ich nepouzijem, tak sa mi herpes hoji 2tyzdne, ked ich pouzivam, do tyzdna je fuc..

safa

bobana dakujem..to o vlozkach mi vravela aj svagrina,aby som si zadovazila take,ktore mi stehy nebudu zachytavat..hovorila mi to kvoli vlastnej skusenosti =(, nic prijemne...

bobana99

ahoj safa...pisem ti koli tym stehom co sa tak bojis ze si potrhas..o to strach nemusis mat fakt ze nie este nevies ci vobec nejake budes mat,inak dozvedela som sa ze su na trhu nejake anionove vlozky ktore zenu hcrania po porode urychluju proces hojenia ran pripadne ak sa vyskytne po porode zlata zila aj na to to ma priaznivy ucinok a este vela vela ineho..kedze aj mna caka porod urcite si ich zadovazim.inak este som nezabudla na tie tvrde drevene vlozky co sme za komacov dostavali v nemocnici boli potiahnute takymi nitkami co sa zachytavali na stehoch a veru nebolo to prijemne,a ta epiduralka..v kazdom pripade ju budem chciet aj ja..uz viem co ma caka a chcem sa tomu vyhnut pokial sa bude dat...tak ti drzim palce pri porode a vela sily prajem....