cakam malinke,ale...

Príspevok v téme: cakam malinke,ale...
safa

...ale priatel sa zblaznil. neveri,ze je jeho,pricom za celych tych 5 rokov co sme spolu som nikdy na ineho chalana ani nepomyslela,ani som sa s inymi bez jeho pritomnosti nestykala osamote, chodili sme von spolu a s jeho kamosmi..neviem co robit,on sa musel zblaznit,mozno to je obranna reakcia pred sokom z toho,ze cakam male..ale ako mi to mohol povedat??? =(((((

dd

ahoj Safa..nemala som vcera moc casu vecer..prepac..tak pisem dnes..naozaj ma to velmi mrzi, co sa medzi Vami dvoma deje..myslim si, ze uz si si toho vytrpela dost a teraz, co by Ste mali byt stastni ako rodina, ze Ste spolu, mate sa radi, tak je to take iste, ako pred rokom..a co robi Tvoja mamina, ze sa medzi Vas miesa, jeho podporuje a s Tebou sa hada, ze nemas vymyslat, tak si myslim, ze to nie je moc spravne..mala by Vas nechat na pokoji, aby Ste si svoje veci vyriesili len Vy dvaja medzi sebou, z oci do oci..chapem, ze Ty si uz svoju hranicu dosiahla a viac to uz asi nezvladas trpiet a Tvoja mamina by to mohla pochopit a stat viac na Tvojej strane, ved si jej dcera..neviem, ci sa s nou rozpravas o tom, co sa medzi Tebou a manzelom deje, ci jej to hovoris, ale ak nie, tak ma asi skresleny nazor a preto podporuje jeho..ale zase asi by nebolo moc vhodne vsetky Vase problemy jej vesat na krk, ved su to Vase problemy, nie jej..preto si myslim, ze by Vas mala nechat tak a nemiesat sa do Vas, aby Ste si to vybavili sami..a ak Ta ma manzel naozaj rad a mysli vazne, to co hovori,ze Teba a Chiarku nechce strati, tak by sa mal ozaj uvedomit a prestat vyvadzat blbosti..mozno by pomohlo, keby len na nejaky cas odide, ze by Ste sa vobec nestykali..no tazko povedat..kazdopadne Ti drzim prsty, ak by to bolo mozne, aby sa to hlavne medzi Vami dalo doporiadku, no Ty ozaj nie si fackovaci panak, aby si si vsetko odnasala a trpiet vo vztahu len preto, aby bola Tvoja mamka spokojna, ze Ste sa nerozviedli a preto, ze manzel je tvrdohlavy a nechce sa rozhybat na jednu, alebo druhu stranu, to nema vyznam..jediny, kto bude trpiet si Ty a Chiarka si to bude odnasat tiez..

dd

ahoj Safa...mrzi ma to, co sa deje..k tomu sa vyjadrim vecer, ak budem mat cas..teraz hlavne k tomu prikrmovaniu..
cim ju prikrmujes?mlieckom este?alebo jej uz davas aj nejaku zeleninku a tak?lebo ked ma 4mesiace a dokrmujes ju umelym mlieckom, nedavala by som jej pribinacika a pod.mliecne kremy..to ma cas myslim si tak az okolo roka, lebo pribinacik je napr.aj dost husty, aby to prehltla a nenatahovalo ju z toho..najlepsie sa treba poradit s pediatrom, ale odporuca sa zacat s prikrmami zo zeleniny - zemiacik, mrkva, na obed a az potom pridavat na olovrant, alebo desiatu jablcko nastruhane..lebo ovocie je sladke a dieta by si mohlo zvyknut na tu sladku chut ovocia a potom odmietat zeleninku, ktora ma taku menej vyraznu chut..takze ja by som bola najskor za tu mrvicku, resp.taku mrkvovu kasicku redsiu, potom zemiakova kasicka(uvareny zemiak v tej vode popucit, alebo rozmixovat) s kvapkou olivoveho oleja..ked si troska zvykne, zacat postupne pridavat ine druhy zeleninky - snad karfiol, neviem, ci brokolicu(presnejsie sa popytaj pediatra) a hlavne vzdy, ked budes pridavat novu zeleninku, tak pockat tak 3-4dni, ak by na to mala nejaku reakciu..a treba sa spytat pediatra potom aj kedy masko pridat..lebo ja som pridavala asi tak po 3tyzdnoch od zavedenia zeleninovych prikrmov..ale to uz mala Betka skoro 7mesiacov...
drzte sa babule! :)

martinka54

safa
my sme na tom asi podobne v nejakych situaciach. s tou malou, nevadi, ze ma studene rucicky, kontroluj hlavne nostek. ja som toho nazoru radsej obleciem viac ako malo. prikrmovala som tiez od stvrteho

safa

tak my mame rusno..co sa dialo pred rokom,sa deje aj teraz..nejde o malu,ale o nas dvoch s manzelom...pobalila som veci a povedala mu,nech odide,ze chcem rozvod,nech si berie co chce,auto,skrine,je mi to jedno,ja si encham malu,tu mu nedam za nic a nech odide...uz mam toho dost...presvihol moju mieru trpezlivosti,bola som tolerantna cely rok,presne odkedy som zalozila tuto temu som mu neustale davala kadejake sance,ale som povedala-dost! nebavime sa,a odist odmieta..vraj nas nechce stratit.povedala som,ze mal na to ymsliet skor,ze nie som fackovaci panak...moja mama sa hada so mnou,ze nemam robit somariny,ze ziaden rozvod,pomaha mu ako moze,obranuje ho..jednoducho,keby ma chcel presvdcit o svojej laske ako tvrdi a o tom,ze mala a ja sme pre neho najdolezitejsie na svete,muselby spravit riadny kus roboty..ja fakt nevladzem..lubim ho nadovsetko,a asi rpave preto mi on dokaze najviac ublizit..pretoze ten,koho milujeme najviac nam taktiez najviac dokaze ublizit..
co satyka malej,tento tyzden mame uz 4.mesiace..baby,robi mi obrovsku radost,tesim sa z jej kazdeho maleho uspechu..ked sa zacala na mna usmievat,ked uz slinta, ked s puskou robi take veci,ze jej sliny tecu,tak prska..isto viete,na co ymslim..ked mi teraz zo dne na den dlhsie udrzi hlavicku rovno sama,ked ju okupem a vidim ako pri natierani chrbatika tu hlavku drzi,ked ju neustale upozornujem,ze si nema stale tu rucku pchat do pusy a podobne =) velmi ju lubim,take moje srdiecko to je =)
zacala som uz prikrmovat,pretoze mam m alo mliecka..a som sa vas chcela opytat,ako ste svoje deturen ce obliekali v takejto zime? mne sa alebo zapoti,alebo ma studene rucky,ale len rucky,ked ju vyberiem z kocika..neviem ci zle kombinujem veci ci co robim..a le chvalabohu nebola este chora
a chcem jej uz davat nieco take ako su tie kremiky pre deticky,ako napr.dracik,pribinacik a podobne..potom o nejaky cas po lie vock y a tak..ja mam z n ej tak ob rovsku radost =)))
zaroven-cchela som vam podakovat,ze ste ma podrzali cely ten rok..zvlastne ze tato tema presla rok,nasla som tu suepr baby,vela rad..dakujem =)

Morzsi

safa verím, ti že sa zbláznil ...

ujo morzsi čo robil počas mojej tehotnosti to hraničilo so zdravým rozumom. Nikdy nepil ale za ten čas sa nieraz ožral a pripadal mi ako DOGOSAURUS
nakoniec keď som sa už už išla rozsypať povedal mi že aj tak si nič nerobila počas 9 mesiacov . Pritom som bola na IVF a pracovala som do polovice mája potom som išla na dovolenku na skoro som nedostala materskú lebo som na nu nastúpila 20 dní pred pôrodom
( 3 týždne ) a nie 6 týždnov ako je to podľa zákona

teraz má malá 6 mesiacov a niečo a teraz mu konečne došlo že by sa mal správať ináč, ale pomlčím...

momentálne aj tak máme tichú domácnosť takže je mi do plaču.

dd

ahojte kocky! ako sa mate?co nove?
my pomaly zijeme, konecne sa snad dooslavovali svokrine okruhle narodky, este kym sa da, chodime sa s Betkou sankovat a tak..inak nic take sa u nas nedeje..aj som tu uz chcela tolko krat napisat, len som na to vzdy akosi pozabudla..
majte sa teda krasne a dajte o sebe vediet! :)

safa

ahojte..tak ako sa mate? co mate nove?? ja som tu chcela pisat uz x-krat,ale som normalne bola tak mimo,ze som nebola prihlasena a nechapala,preco mi nechce dovolit pisat spravy..

dd

ahojte :)
aj ja Vam zelam vsetkym stastny novy rok plny zdravia, stastia, lasky a uspechov!
sviatky nam dopadli celkom dobre, na silvestra sme boli na chate u kamarata, ale len na jednu noc..bolo fajn :), len skoda, ze uz je vlastne po sviatkoch :(..