cakam malinke,ale...

Príspevok v téme: cakam malinke,ale...
safa

...ale priatel sa zblaznil. neveri,ze je jeho,pricom za celych tych 5 rokov co sme spolu som nikdy na ineho chalana ani nepomyslela,ani som sa s inymi bez jeho pritomnosti nestykala osamote, chodili sme von spolu a s jeho kamosmi..neviem co robit,on sa musel zblaznit,mozno to je obranna reakcia pred sokom z toho,ze cakam male..ale ako mi to mohol povedat??? =(((((

mojaeni

Safa,
neboj sa vsetko je len docasne. Ja som si s mojou druhou dcerkou tiez prezila svoje, trapila sa ona aj ja. Od jej dvoch tyzdnov asi do dvoch mesiacov to bolo strasne narocne a vycerpavajuce, vobec nespavala, ani cez den, len tak na 15min- co jej vydrzalo aj terza, akurat to predlzila na tri polhod. spanky denne. A nveviem, ci mavala dojcensku kolilku alebo co, ale ako zacala plakat a az vrieskat, tak som si s nou nevedela dat rady. najprv to byvalo len vecer a potom postupne od polovice dna az do nejakej polnoci az viac. Padala som na hubu od unavy,zufalstva, placu. A k tomu este druhe dieta, domacnost a vsetko na pleciach. Som strasne rada, ze toto obdobie je za nami.
Tvoja mala si ten rezim postupne vytvara, ty jej len pomoz rozlisovat postupne den anoc.V noci sa s nou nezhovaraj, ked tak ju hladkaj po tvaricke, to maju babatka radi,alebo jej prip. nieco sepkaj,cez den jej dopraj svetlo, vzducha zvuky, hraj sa s nou. Uvidis, nebude to trvat uz dlho a budete spat dlhsie a lepsie. Tak ja som mavala noci, ked som spala asi 2,5hod.-3hod.Pri prvej dcere som toto vobec nepoznala, ta spavala ako odstrelena.
Drzim palce.

lenuliatko

safa to su aj hormony vsetko mas zmiesane pocity aj sa bojis lebo ved porod nie je nic jednoduche a aj po porode ta trapili urcite veci.tiez som mala z toho haluze.ved mozete este nejaky cas pockat nemusiet hrr hrr do vsetkeho lebo ubehlo 6 tyzdnov.ved mate cas sama sa rozhodnes kedy si pripravena nie len fyzicky ide o psychiku hlavne :)
a mas z toho take pocity lebo si uvedomujes co vsetko to obnasa a tvoj manzel je ohladuplny.takze asi tolko k tomu z mojej strany :) bude to v pohode.

a to mala ma uz 6 tyzdnov??waaaw ako to ubehlo.nasa krasavica ma uz rocik.aj sme oslavovali bola podarena.mala aj sviecocku dopala prstom do torty.marek si robil srandicky ze jej ide odkusnut z torty a ona hned nanho take grimsasy hadzala aby to nerobil,chmurila sa :Dto su najkrajsie chvile ked ich vidim spolu a vidim ze sa tesia ked sa spolu hraju alebo ked ju kupe ked papaju spolu.to je super pohlad a dobry pocit.az mi je do revu z toho.

safa

ja to lenka tiez vnimam tak,ze mi sibne nie zo stereotypu,ze to mame zatial-prebalovanie,kojenie,spanok a dokola,ale ztoho,ze prste nema stale rezim..raz spi tak,raz inac..tuto noc bola od 1 do 3 hore,som mala uz slzy na krajicku..nie ze by mi ona vadila,to vobec nie,ale proste,ked ju nveiem utisit,alebo ked som unavena,konecne po sprche lahnema ona prave vetdy sa rozhodne,ze bude hore..ale stale dokola si opakujem,ze to chce cas.. =)
dd-no teda..takze vy ste "plesali"..ja neviem ekdy si mi s matom niekam vyrazime..aj to chce asi cas =))ale ja si pockam..a betka uz bola niekedy takto sama na takych mensich prazdninach bez vas? =) som rada spolu s tebou,ze to zvladla..sikovna =)
viete,je mi to trapne,ale neda mi nepoziadat o radu,cipar slov,ci vlastne ani neviem co chcem pocut..vcera vecer Matolezal,mala tiez,ja som sla este rychlodo vane a ked som prisla,tak som hned lahla..som ale myslela,ze Mato uz spi,no nie..presunul sa na moju stranu postele,objal ma,usmial sa(nie,ze by to nerobil ani raz po porode,to nie,to aby ste ma rozumeli ako to zacalo =)) a zacal-ze mala bude mat v sobotu 6 tyzdnov,ze v pondelok idem ja k svojej lekarke na prehliadku po porode teda,a ze sa uz na mna tesi,ze mu velmi chybam a podobne..ja som si vsak pripadala ako nejaka "krava"-len som ho objimala,niekedy pobozkala,sem-tam odpovedala,a potom sa pritulila..a sli sme spat..ibaze len co som zhasla lampicku,ked som bola uistena,ze mala spinka,som sa rozplakala..proste sa bojim,a ani neviem coho..neviem,ci toho,ze to mozno bude ine,alebo ci to nebude boliet,alebo ja neviem coho..ozaj neviem..ja mam stale pred ocami tu jeho tvar,kedy mi s laskavym pohladom hovoril ako ma miluje a ako sa na mna tesi a proste rozne mile slova..vedela som,ze to raz pride,a som mu vdacna,ze po 1.-vyckal tie tyzdne, a po 2.-ze na mna doteraz nenaliehal,apo 3.-viem,ze keby som este nemohla,ze sa preto nenahneva..ale JA MAM STRACH =(,len neviem z coho

dd

ahoj Safa..
no my sme boli na vikend opat u mojich rodicov, minuly tyzden vo stvrtok sme boli na plese, co mali manzel zo skoly, kamaratova zena, manzelova spoluziacka z rocnika nam kupila listky..tak sme Betku zavazali k mojim rodicom, potom sme zasa leteli spat na byt, potom som sa bola dat cesat, potom na ples..boli sme asi do 2.v noci a prespali sme na byte(sami, bez Betky - ta si "prazdninovala" u mojich rodicov a zvladla to teda skvele :)!), v piatok som ja doobeda sla busom k nasim za Betkou, prisla mi oproti s mojou maminou k autobusu, no ako ma vystisala :D to bola parada :)!len potom poobede dostala teploty, tak som jej hned davala capiky od teploty, v sobotu doobeda sme boli s manzelom este zhanat dalsie capiky, ze keby nahodou..ale nastastie uz v sobotu bola Betka ok..len zas vyvolavala svokra, ze aby sme k nim prisli, lebo ze maju hody a ze Betka mala meniny..tak sme tam v nedelu poobede boli..Betka dostala darceky, svokra sa spravala ako svata, ze sa nic nestalo..este sa mi usmievala do ksichtu..akurat ze sa s Betkou zatial nerozpravala tak suslavo ako pred tou nasou vacsou hadkou..mala svokra aj kupenu nejaku tortu a kolac..odkrojila nam take kusy, ze sme to s manzelom ledva zjedli a bolo nam z toho akurat tak zle..len skoda, ze mi to cele pripadalo ako velka pretvarka :(..no co uz..
majte sa krasne, nech sa Vam dari a Ste zdravi vsetci a prajem Vam pekne dni! :)

lenuliatko

ten pocit na sibnutie poznam :)
moja kamoska ma dcerku ktora ked mala pol roka tak frcala aj do3 rana hore.aj na svadbe ked sme boli tak ona oklae velke o 2 v noci a nie a nie zaspinkat.nasa alex spinkavala celkom dobre.zo zaciatku je pravda ze bola taka vselijaka ale to babatka su take kym nabehnu na nejaky rezim.niektore nenabehnu vobec.musis si najst aj ty ten spravny sposob ako ju "nastavit"nejako to vycitis neboj sa.prve tyzdne su fakt tazke.my sme este byvali v byte na 4 poschodi s podkrovim mali sme schodov do bludu bez vytahu chodila som hore dole jak truba.schudla som dost.vlacila som nakupy a to vsetko s malou som absolvovala lebo mi ju nemal kto postrazit tak s malo niekolko tyzdnovou alex sme sa vliekli po obchodoch pred vianocami atd..dost toho bolo.medzitym sme stavali dom a potom sme sa stahovali do toho moja svokra no bolo toho teda dost vela.ani neviem ako som to zvladla.ale myslela som ze mi preskoci obcas :D nie zo stereotypu ale z toho sialenstva.bola som rada ked som vecer volsa do sprchy a lahla si k marekovi a zaspala za sekundu :D

safa

tak co holky,ako po vikende?
my tak vselijak,dnes som vsak bola cela stastna,lebo mi Chiarka z flasky vypila 10ml cajiku..viem,ze to nie je velmi vela,a aj pila tak,ze 2x cucla,flaska von,zas 2x cucla,flaska von,ale som si povedala,nabuduce cucne viackrat a neskor uz bude pit pekne pravidelne..ale sa aspon napila..neviem ju uspat v poslednom case..dnes je hore od 8 a zatial stale nespi..zaspi a o par sekund sa prebudi..a aj topapanie..papa kazdu hodinu,a len trosku..skusala som ze jej nedam dlhsie ze potom sa napapa a bude,ale nejde to..proste ona potom zovrie pery,viac nechce a o hodinu zas..
mam pocit ze mi sibne uz...

lenuliatko

och mat taku trochu viac drzosti a povedat jej co si myslim ze aka je .... vela vyrazov by som nanu nasla.uz aj marek je znej nervozny.minule vyletel z izby zavrel dvere a uz som len pocula ako jej hovori svoje.riadne ho nastvala.neviem ci sa mame zamykat vo vlastnom dome alebo co..mala ma svoju izbicku takze ked sa budi niekto z nas dvoch stale k nej vybehne nebudeme snad zakazdym ododmykat a zamykat dvere.
ja neviem ale mam taky pocit ze nas chce asi pristihnut pri milovani alebo co.asi sa mam citit ako pubertiacka co to robi tajne a vedla spia rodicia :D akoze trapne dost ale taky mam pocit no.

nasa alex nemusela cumliky nejako extra ale v amerike som jej nejake kupila a skusala som ci by to chcela ci ju to upokoji ale nejako to nepotrebuje..skor sa stym pohra obcas da do pusy obcas da psovi nasmu :D

no stym pasom som si aj myslela ze to tak nejako bude.a ved je aj pravda ze teraz na hraniciach uz nikto nestoji aby ti kontroloval pas ci obcianku.uz si preletis cez hranicu akoby nic.takze pohodicka.ja mam dnes naplane ist umyt auto a pozriet moje krsniatko takze sa dievcata aj pohraju a ja vykecam :D
aj vam pekny vikend

safa

no lenka-prepac,alea som sa fakt na tej svokre pobavila...aby vam do toho este aj kecala =)
co sa tyka Chiarky a cumla-ja mam pocit,ze ona potrebauje niekedy prsnik,len na zaspanie..ked ho citi co i len na pere,zaspinka..a niekedy nie,niekedy pekne sama spinka..a neviem,asi sa jej uz upravuje rezim.lebo priblizne rovnako sa zobudza,papa a podobne..nie je to an minuty,ale uz sa to vzy toci nejako okolo jednej hodiny..musim ist.lebo uz sa zobudila pre cosi,idem sa porozpravat s nou =))
baby,vsetykm prajem andherny slnecny vikend,a vela radosti s rodinou a okolim =)

meggy10

aknitka ja som len chcela napisat, ze ten malicky bol tak zavisly na cumel, ze ked mu vypadol bol velmi nervozny.