čakám dievčatko :))

mojaeni

si sikovna.Byvas v rodinnom dome? To mas fajn, ked si mozes hocikedy vyjst na teraskua vyvetrat sa, my panelakovi ludia akurat na balkone. Ale tu u nas ostalo nejak pod mrakom. No, musim utekat pre dcerenku do skolky.
S tou PN si to musim popzerat aj ja, prave si riesim od ukoncenia materskej pn v druhom tehotenstve a potom matersku.

mali

PN-ka ti plati soc. poistovna, tak ako materske, tj. 55 percent z vyplaty /z denneho vymeriavacieho zakladu/, ale prvych 11 dni ti plati zamestnavatelnahradu mzdy.

tana 147

no uz som aj napiekla...robila som take dobosove rezy, take zo strojceka:D a zasa om na nete, ja neviem vydrzat doma ja som prvy krat na pn a ide ma trafiť, pojdem si na hojdacku na terasu dat kavu ked je tak krasne a neviete mi povedat ako je to s pn? ako je to platene??? lebo moja sestrick mi povedala ze jej mam pripomenut 15 ked pojdem na kontrolu, nejaké penazne davky...
bury no mne pohlavie povedali na zaciatku 5 mesiaca

mojaeni

Ahojte,
Tana uz sa aj nudis, ved si este len zacala pnkovat nie? :o) Davaj si pozor, fajn, ze uz ti je lepsie. moje zuby su v poriadku, vsak som sa aj minuly rok cosi nachodila k zubarovi. Akurat mam jednu 8ku na vytrhnutie, lebo nema priestor.
JA som dnes bola tiez na poradni, vyzera byt vsetko v poriadku, uz mi konecne robili aj test na cukrovku, pri tom vsetkom sladkom, co ja do seba potlacim kazdy den by som sa ani nedivila, keby som ju mala.
A co dobre ides piect? JA ani nic, lebo aj tak by sme to museli jest len ja a muz. Akurat dcerenke urobime torticku, pretoze bude mat tri rocky a uz sa nevie dockat detskej vonavky k narodeninam.

tana 147

ahojte...no tak ja som bola vcera na vysetreni, takze vsetko po gyn stranke je ok, to som velmi rada, dr mi povedala, že je teraz vo vzduchu nejaka viroza, no nastastie je mi uz lepsie:D
kraaska a to ti ako na to prisli, že mas skoliozu??lebo aj mna niekedy bolia bedrove kosti v noci..ale to iba niekedy...
a ty mojaeni ako so zubami? uz lepsie???
ja som teraz na pn do 15 aprila a sakramensky sa nudim...uz som si pripravila cesto na kolace:D poobede sa chystam piect

kraaska

ahoj babenky tak ako?tana aj obcas zvraciam ale len nastastie preto ak sa prezerem :)aj ja som bola dnes u lekara-ortoped,mam skoliozu v bedrovej casti takze ja rodim cisarskym...

tana 147

no nastastie ma neboli nič, len ten blby zaludok si predstav, ze ja prvý krat v tehu vraciam...a to som teraz začala 28tt preto mi to je také divné...a strasne sa mi toči v hlave, neviem, možno mam zly tlak a možno to mam aj z toho, že som hladna..nemam vobec sil...idem teraz do postele a o 14 hod pojdem ku mojej gynekologičke, inač je to dobre na houby, ked mi neordinuje rano moja gynda...ani neviem, kde mam ist, ked ona neordinuje, som uvazovala ku obvodnej, no kolegyna mi povedala, že to je zbytočne,tak neviem...hned ako budem vedieť tak sa ti ozvem, zatial papa

mojaeni

TAk to uz dost dlho trva. Ani sa nediv, ze len zlc ti ide, ked nemozes ani nic jest a mas prazdny zaludok. Urcite mas nieco velmi podrazdene, len co, to zisti doktor. Mala by si ist na marodku, takto nemozes pracovat.
A mas aj nejake bolesti, krce? Alebo si len unavena a zvracias?
Ja teraz odem k zubarovi na prehliadku, lebo obcas pridu dni, ked ma pobolievaju zuby, alebo dasne uz ani sama neviem identifikovat miesto, ale potom tak ako to z nicohonic pride, tak to aj odide.
Napis, co ti zistili a netrap sa v praci, vypytaj sa domov. Ahoj

tana 147

ahoj :D no ja som ale blba...ja som isla rano do prace, čo som spravila obrovsku chybu, chcela som ist ku mojej gynekologicke no nerobi dnes ordinuje až od 14 hod tak som si povedala, že to zvladnem, ale opak je pravdou od 7 vkuse beham po zachodoch, vkuse vraciam...a neviem či nemas pravdu, lebo už som poriadne celý víkend nejedla a dnes rano som vyvratila také horke ...ble ako zlc mi to pripadalo...a strasne sa mi toci hlava poobede tam ku nej pojdem som zvedava, dufam, že vsetko bude ok