čakám dievčatko :))

mojaeni

tana, ved s prirastkom kil sa ti uz rovnam aj ja a pamatas sa, ako si sa pre casom bala, ze vela priberas. Dohnala som ta. O sladkom mi ani nevrav, ved ja som schopna vyjest polovicu obchodu. Aj na mna sa muz diva avravi mi, ci si lekari nepomylili termin porodu, lebo uz vyzeram ako s prvou dcerou v deviatom mesiaci....dnes sa sanzim trochu kontrolovat, aj som vysla von po obchodoch, aby som nesedela doma a nelasovala stale v skrinkacha chladnicke. A pohoda, ale kde sa mam kazdy tulat, aby som sa vyhla lasovaniu???

mojaeni

mia, ja som sice druhorodicka, aleprvy porod som prezila bez epiduralky a teraz by som tiez chcela odrodit bez. Ale je to osobna vec kazdej z nas, pokial by si mala mat neviem ake bolesti a nevies to zniest, tak mozno to pomoze co ja viem. Osobne by som sa tiez obavala toho, ze by som nevedela rteagovat na kontrakcie, na ten velky tlak.
Ja som mala prvy porod na vyvolavackua boli to strasne bolesti hned od zaciatku a najdlhsie pauzy medzi nimi trvali 2min, potom to uz bola jedna velka vlna bolesti, takze asi viem co to je za bolest.No tentoraz urcite nechcem mat porod vyvolany a, nech tie bolesti prichadzaju prirodzene a postupne a myslim, ze sa to bude dat zvladnut.
Vies su aj maminy, ktore porod vobec nepovazuju za nieco strasne a naopak, ktore si dost vytrpia.
Inak baby, mne sa uz v poslednom case stale sniva o tom, ze som porodila a vzdy som prekvapena, ake to bolo lahucke a bezbolestne:o)

tana 147

mia a ty si v ktorom tyzdni? a už vieš, čo to bude? neviem nečitala som vsetky prispevky, ak si to tam pisala:D

mia

tana aj ja som od zaciatku naklonena k tomu, ze radsej si to pretrpim,ako by som mala niest celozivotne nasledky dietatka, to by som si neodpustila :-( Pre istotu si dam testy spravit a pojdem na poucenie a ked budem odpadavat alebo vracat z bolesti, ze mi to bude prekazat pri porode, tak si to mozno dam pichnut. Prave to, ze neviem si predstavit o ake bolesti sa jedna..

tana147

mia ku tej epiduralke ti ani ja neviem poradiť, tiez som prvorodička...a zaujimala som sa o to dosť, no nakoniec som dospela ku zaveru, že prvý krat to idem skusit bez EDU lebo si myslím, že ked to vydrzali tisícky zien predomnou, tak by som to mohla vydrzat aj ja....a nechcela by som aby som necitila tlaky a potom by mi ho trebars mohli tahat zvonom...juuuuj tak to by som nechcela. moj nazor je ze bez EDU ale kazdeho osobna vec

tana147

mojaeni, no o tom hlade mi niečo hovor:D ja ako som doteraz nemala chut na sladke, tak teraz to asi dobieham, vcera sa manzell smial, že idem vyrabovať obchody so sladkostami:DD som bola vcera na anglictine a 3 hodiny vkuse som tam tlačila do seba sladkosti:DD už mam o 8 kg navyse:DD ale nestazujem si, len aby bolo vsetko ok...tie kila sa daju potom do poriadku, aspon dufam:D
inač ani ja nechapem ako to moze niekto povedať že tak ti treba,, že čakas chlapceka...nerozumiem niektorým ludom ale aj takí musia žit.

kraaska

na 3d som este nebola,robil mi len normalny ultrazvuk,tak si vies predstavit mna to ako zarazilo,uz sme sa vzili ze to bude dievcatko,aj sme ju oslovovali Bianka,....Bianka dobre ranko,dobru noc a tak a prosim,moja Bianka ma pipíka :DD

mia

Boze to aky s prepacenim debil ti mohol napisat ze tak ti treba? Ved sa jedna o dieta nie o nejaku vec.... Ludia su fakt zloprajni co sa aj takejto veci tyka.....
Ja som tiez tehotna a cochvila rodim, tak sa chcem spytat aky mate nazor na epiduralku. Som prvorodicka, tak neviem o ake bolesti sa jedna. V stredu idem k anesteziologovi na poucenie, tak aj na zaklade toho sa rozhodnem. Bojim sa ze ked si to dam pichnut, ze nebudem dobre tlacit a nebudem moct tak dobre spolupracovat s porodnikom a budu musiet nejaky instrument- vakuum alebo klieste pouzit :-( Hlavne o babatko sa mi jedna, ale asi sa rozhodnem az pri porode v 1. faze ci ano alebo nie... Ake mate skusenosti alebo nazory na tuto vec ?

mojaeni

kraaska a doteraz si este nebola na 3Dultrazvuku? Vravel ti len tvoj lekar z normalneho sona?Lebo normalne ma to zarazilo. Ale na tom 3D to budu vediet naisto.
Sranda, tak vas malicky bude nosit satocky, aj maslu mu date na hlavicku a ani nebude poznat rozdiel:o)