ako sa stravuje v anglicku?

kosa

v anglicku maju vsetko co u nas ( vcitane praskocukru, vegety-ta sa predava pod nazvov Kucharek co je polska obdoba vegety zial uz dost spancovana, vratane roznych sladkosti a dokonca sa da kupit aj chren, ale ten len v obdobi PASKY aka PEJSAHU co je nas staroslovansky sviatok, inac rozni uterkaci chren mozno aj poznaju ale ho nepouzivaju nakolko treba vediet ako ho pripravit, plus acidofilne mlieka).
problemom je ale to ze anglicania ( ti skutocni ktori uz pomaly vymieraju) tak rozne horepopisane veci nepouzivaju- ved pouzivat cukrosol=Vegetu na dochucovanie je nezmysel, a sladkosti tak tie predsa nielenze kazia zuby ale aj sposobuju rakovinu. acidofilne mlieko sa aj tu pilo( ako u nas ) ale kedze vetsina masla sa importuje z Irska a Noveho Zealandu, tak jasne ze musia importovat aj acidofilne mlieko.
ano anglicania maju jednostrannu stravu, to ale umoznuje ze sa nehadaju co budu varit zajtra a pozajtra atd atd.
kedze restiky su drahe, da sa lacno nakupit rozne zakladne suroviny a mozete si vyvarat doma co len chcete- od ciny cez indiu afriku(africania nevedia pripravit drzky takze az budete u nich na navsteve tak si davajte pozor) Britania importuje 75% svojej potreby potravin ( od masla mesa ovocia-tu je import na hranici skoro 90%-banany jablka slivky vinic atd atd).

Takze az budes tu pozri si tvoje lokalne miesto, a potom sa rozhodnes ako sa budes stravovat.
ano chlieb v Anglicku (domaci) je produkovany na baze umelovin preto sa nedoporucuje konzumovat tento chlieb.

xeros

bol som tam skoro 4 roky a strava, no nvm, cestoviny a pizza, kuracina a co si sam navaris:)
casto sme si obj. slovenske potraviny zo stranky www.halusky.co.uk kde mozes dostat slovenske a ceske potraviny za rozumne ceny.
cf

wikush

horcicu, tatarku, keksy a ine dostat v slovenskych obchodoch, kde za pokladnou najdes vacsinou arabasa alebo ineho inda :}, ktori takto biznisuju.. jedine co mi tu chyba je chren, bud som slepa, alebo ho tu fakt nepoznaju a tiez by som si niekedy dala buchty na pare, ale nece sa mi ich vyvarat..

j00hny

Bol som v UK, stravuju sa... - casom si zvyknes. Vzhladom na to ze ides iba na brigadu, myslim ze problem mat nebudes - hlad je svina, tak s naucis jest co daju. V podstate ale nic tradicne okrem anglickych ranajok, a nedelneho roastovaneho obedu ani nemaju. Vzhladom na to ze budes predpokladam iba par tyzdnov, odporucam skusit vsetko co sa ti naskytne - doliecis sa doma, lebo podla mna tam zase tak casto chodit nebudes - tak aby si neskor nelutoval. Inac v UK maju radi ryby - vzhladom na to ze su ostrovania. A potom jedine take-away, hranolky, hranolky, hranolky a colu. Takze skusaj - vela stastia.

............................

zijem v Anglicku,tak moja skusenost.Pojem "anglicka kuchyna"zrejme ani neexistuje,Anglicania sa stravuju velmi zle, povacsina nevie uvarit seriozne jedlo/zlate slovenkde gazdinky:-))/,ako nieci uvaria, tak skor z polotovarov,alebo velmi jednoduche, ako nejake maso, a pyre, alebo ryza, polievky skoro vobec,omacky a stavy takisto, jedine co mi chuti je ich typicky sunday dinner,roast beef, roast potatoes a yorkssire puding plus gravy.jedla typu jamie oliver-pre beznu anglicku gazdinku nemyslitelne-niektore recepty su moc "narocne":-)))a myslim,si,ze dost experimentuje.a co nemam rada?napr.mint sause nemusim.dalsie typicke jedlo,fish and chips-dobre na ochutnanie,ale mastne.okrem toho, vacsinou kupuju tzv take away-ako fish and chips, pies/masove kolace/fish cake/mlete rybie maso na sposob fasirky,alebo z indickych take-aways,alebo kebabs.ja osobne si radsej navarim typicke slovenske jedla.uz male deticky jedvaju ich tzv.sausage-nieco ako spekacka pre mna:-))),a jedia to pekne precene a mastne.a je to pre nich pochutka a akoze vyzivne jedlo!!plus hranolky of course.

adka25

zijem v Anglicku uz 5 rokov, musim povedat na zaciatku som bola dost sokovana ako odlisne sa stravuju. Je sa tu vela polotovarov a mrazenych jedal. V obchodoch je vsak obrovsky vyber , takze nemam problem si navarit typicke slovenske jedlo. Je tu aj vela polskych obchodov kde nakupis slovenske potraviny. Chlieb chuti ako guma, ako tu uz niekto spominal ale uz v spominanych polskych obchodoch dostat aj nas chlieb. co mi tu najviac chyba a co si stale donesiem zo Slovenska je horcica, tatarska omacka, koreniny a slovenske sladkosti.

liana

kamaratka, ktora sa nedavno vratila, mi vravela, ze rodina v ktorej bola jedla cele mesiace stale to iste, ranajky, obed, vecera, stale dookola to iste, ze jej z toho pomaly siblo :)
hotel, to bude ine ako rodina, naprek tomu myslim, ze sa to bude opakovat ... asi su nejak bez fantazie :)

v

no ja som tam byvala v rodine a vacsinou mali na ranajky cerealie a chlieb s dzemom,ktory chutil ako guma..vecera bola takmer vzdy polotovar-najcastejsie pizza...ani raz som nemala fish and chips...pribrala som zhruba 5 kil:)