Čo s použitým šatstvom...

Príspevok v téme: Čo s použitým šatstvom...
isabel

Chcela by som poradit, co sa da robit s malo pouzivanym, kvalitnym oblecenim, ktore mi je luto vyhodit, lebo je este moderne a pouzitelne?
Vela ludi by sa mu mohlo potesit a ja to mam vyhodit? Chcela som to ponuknut na charitu, no nik nema zaujem, kazdy chce len peniaze.
V zahranici (UK) existuju velke zberne kontajnery, kam ludia vyhadzuju oblecenie, niekto to pretriedi a predava sa to v sekacoch.
Setri sa tym priroda a aj penazenky tych, ktori nemaju na utracanie.

jancecka

ahojte. Ja takéto oblečenie posielam na dobierku ľuďom, ktorí to potrebujú. Mám na internete inzeráty na ktoré sa mi pravidelne ozývajú ľudia v núdzi a ja im pomôžem aspoň tým, že im pošlem na vlastné náklady pár kusov oblečenia. Je nevýhoda v tom, že si to daný človek nemôže vyskúšať, ale keď sa presne uvedie veľkosť, nemal by byť v tom veľký zádrhel. Tiež mi to nikde v domove nechceli vziať. Vraj radšej peniaze. Oblečenie majú. Tak som to vyriešila takto

helika

Tymto by som aj chcela poprosit blavakov ktori maju taketo veci aby to nevyhadzovali ale poskytli napriklad tomuto domovu,mozu sa este niekomu zist.

helika

Berushka asi myslis domov soc.sluzieb v skolke na Znievskej, aj ja som tam dala par veci, su ozaj vdacni za akekolvek oblecenie, deky, riady - vlastne beru skoro vsetko pouzitelne.

berushka

Ja som nieco rozdala po kamoskach, vyhodila alebo dala nieco do domova soc.sluzieb, tam boli vdacni za kazdu vec. Je to v BA v Petrzalke na Budatinskej, hadam este beru tie veci.

monika+íá

tak skuste tiez nejakym priatelom ktory su na tom finančne troska horsie ako vy, alebo ja take trosku zničenejsie odnesiam v skatuli ku chodniku k romskej osade a tam sa to rychlo rozoberie. neodporučam vsak davať takym romom ktory chodia pytat po domoch, pretoze sa ich potom dlho nebude mozne zbaviť /vlastna skusenost/

zuzzz

no s tou zasluhou, je tu trosku na mieste, totiz oni vraj musia tiez pomahat, upratovat a pod. mama vravi, ze ak napr. decko ma neporiadok v skrini, vyhadze mu a kym nepoprace, nedostane veceru, alebo kazdy ma isty rozpis sluzieb, napr. umyvat zachody, sprchy, poriadok v kuchyni, umyvanie riadu a pod.