lumbálna punkcia

Maci 1234

Zákrok sa dá vydržať aj bez umrtvenia,ale na 3.den som dostala neskutočne bolesti hlavy,z vracanie a to vždy keď sa postavím....som 7.den po punkcií a stále ma boli hlava,ale že nenormálne aj napriek tomu,ze som dodrzala pitný rezim

ricmondo

tarate co tu strasite....pana jana...nic moc...su ine zverstva vysetrenia nie daka lumbalka..a kusok bolenia hlav..

femka

mojej malej to robili ale vživote by som to nedovolila urobiť ešte raz!!!! prebiehalo to takto- mala bola trocha chora a kedze ako decko ma neposluchla a vonku behala po dvore kym som ju zhnala dnu tak stihla este viac prechladnut a dostala horucku kedze moja mala skoro pri kazdej horucke zvracia a nechce pit tak necakam kym sa totalne zdehydruje ale idem s nou do nemocnice na infuzku a tam si vydedukovali ze mala ma asi zapal mozg. blan (vychadzali z toho ze ju boli krk ked zaklana hlavicku ...no darmo som na nich apelovala ze ju boli stale kedze ma skoliozu!! a este som im vravela ze nie je citliva mna svetlo co je prejav tiez zapalu mozg . blan!) no oni su pravdaze najmudrejsi tak si predstavte ze boli schopní zdehydrovane dieta trapit a napichavat ho ked logicky v takom stave su vsetky tekutiny v tele stuhnute !!! hnusne ju vytrapili mala revala od bolesti ja spolu s nou a pocas dna ju napichli 3 krat kym sa im podarilo odobrat trocha vzorky ktora bola samozrejme negativna....takze taketo odborne je nase zdravotnictvo!

lulu1686

ahojte ja sm podstupila lumbalku a je pravda ze to nie je nic prijemne ale dalo sa to vydrzat.mne mali problem z odobratim toho moku lebo sa tam niejak nemohli dostat to bolo dost bolestive, robili mi to bez umrtvenia. Najhorsie na tom je ze 24 hod. sa nemozes posavit, ja som nastastie nemamla po zakroku niejake extremne bolesti ale jedna pani co jej to robili predomnou tak ta o sebe ani nevedela. Mne to robili lebo mali podozrenie na sklerozu multiplex a uz mam ja vysledky nie je pozitivne tak ma poslali do kosic do centra na liecbu sklerozi multiplex a to mam 23 rokou.

bla bla

mne lumbalku robili tento týžden v pondelok...bolestivé to nie je,len po tých 24 hodinach na posteli ma bolí hlava ukrutne,mám závraty a je mi na vracanie dodnes...

indi88

tak v prvom rade ti neodporučam isť na tzv. lumbalku strašne ma to zničilo stale ma bolí chrbat nemožem sa namahať a nikto nechce prevzať zato zodpovednosť.To vyšetrenie sa robí pre odobranie moku s chrbtice vdaka ktoremu zistia najma či nemaš krvacanie do mozgu ale aj ine choroby atd.Picha sa to medzi neviem teraz ktore stavce ale v spodnej časti chrbta.Je to velmi bolestive ale da sa to vydržať a však potom sa nemožeš nasledujucich 24 hodin postaviť.A rizika?no po pichnuty ta može strašne a skoro nonstop bolieť hlava.Dalej možeš mať problemy s chrbticou ako ja :( plus su aj ine rizika a to najhoršie je ochrnutie čiže by som si rozmyslel či to podstupim.To je všetko čo som chcel napisať papa