Sny! Je niekto kto sa nimi zaobera?

Príspevok v téme: Sny! Je niekto kto sa nimi zaobera?
jaja86

už párkrát sa mi sníval ten isty sen, anie nie ten isty, ale pointu mal vzdy rovnaku. islo o to ze vzdy mi z nicho nic vypladli dva zdrave zuby, v prom sne to bolo ze som sa nejako buchla a zrazu vypadpl, a ten druhy len tak z nicoho nic zrazu a v druhom sne to sa mi snivalo dnes, bolo ze ten zub sa mi najprv odlomil a potom nasledne aj vypadol a ani neviem ako ale vypadol mi aj druhy tiez zdravy zub. v snare som nasla ze vypadnutie zuba znamena ze zomrie nejaka vzdielena osoba alebo priatel.je niekto kto sa zaobera snamy tak viac a vedel by mi o tom poveedat viacej?dakujem

marv

Sny sú ževraj len "flashbacky" z minulosti. Podvedomo vieme zachytiť strašne veľa podnetov ktoré si neuvedomujeme a zvyknú sa objaviť až vo sne. Je ťažké si to dať niektoré veci do súvislostí. Skús si písať denník snov :) Budeš si ich lepšie pamätať a chápať ich, neskôr môžeš vyskúšať lucidné snívanie.

Zuby sa často objavujú vo snoch. Nezdravé zuby / chýbajúce zuby pôsobia neatraktívne - signal úsmev že :) Zuby znamenajú silu, pretože s nimi hryzieme a žúvame. Vypadnutý zub môže znamenať že sa cítiš neatraktívne, si v neľahkej situácií a podobne :) Ak je to tak, mala by si byť viac asertívna.

A to kde si čítala že vypadnuté zuby znamenajú smrť priateľa / známeho je z Gréckej kultúry. Určite to s niečím súvisí (nejaký vrah možno čo vyberal zuby :), priznávam že neviem)
V Čínskej uznávajú to, že sen o vypadnutých zuboch znamená že niekto nehovorí pravu / klame.
V amerike veria zas že takýto sen znamená že sa k tebe dostavia čoskoro peniaze, pretože tam majú taký príbeh o starej zubnej víle :)

fgf

No praktizujem, ma to blahodarne ucinky na moju psychiku, tak preco nie :) Clovek sa moze vyblaznit a uzivat si skoro absolutnu slobodu, moze si nacvicovat rozne situacie(balenie dievcat-moja oblubena :) ) moze sa spoznavat, liecit sa atd. A normalne sny su castokrat take nezmyselne, ze ani nemaju zmysel(fakt nemaju, nie ze len ho nechapem) A ked zmysel mat maju, tak vtedy sa podla mna spravi taky blok, aby ho clovek nemohol ovladat, cize o nic nepridete v oboch pripadoch.

jaja86

danco poradili mi nieco v tom zmysle ze skratka mam sa pokukat oklo seba ci ma niekto nezradza, myslela som si ze zuby znamenaju nieco zle, ako smrt to som nasla v snary ale vraj to nie je to...

mária kostická

vysvetľujem - "uujau" vôbec neznamenalo, že to upratovanie strašne bolí, ale že som do textu omylom dopísala písmená z obrázku vľavo

mária kostická

hmm, lucidné sny. inými slovami sny na želanie, tuším si otvoril novú tému, fgf. ak ich praktizuješ, zaujímalo by ma, aký užitok ti prinieslo vedome zasahovanie do snového diania ? čo sa mňa týka, skôr nechávam vlastné sny prirodzene plynúť, aj keď z nich mávam občas riadnu „opicu“. Tú potom riešim tým, že si poupratujem vo vlastnom živote cez deň. uujau

danco

jaja, prosim ta, mam rovnaky problem so snami ako ty - vypadavajuce zuby! som uz z toho na nervy! poradil ti v tom niekto? neviem, na koho sa mam obratit, uz naozaj nevladzem! dik

fgf

Ja takisto, ako Leela idem na psychologiu vdaka snom. Su jednoducho fascinujuce. A mam otazocku na Leelu a mariu kosticku - snivate aj lucidne? Pytam sa preto, lebo podla mna to tak nejak patri ku kazdemu, co sa hlbsie zaobera snami.

mária kostická

ahojte všetci, asi to vôbec nebola náhoda, že som zablúdila na toto fórum. Snami sa zaoberám už vyše desať rokov a oni ma dodnes neprestávajú udivovať. V tom som s leelou zajedno a zároveň ju srdečne pozdravujem.
Tí, ktorým sa častejšie sníva, sa aj častejšie zamýšľajú nad významom snov, ale pochopiť ich je pre mnohých z nás rovnako zložité ako pre eskimáka prečítať tabuľku s klinovým písmom.
Hovorí sa , že nepochopený sen je ako neprečítaný dopis. Preto, ak budete mať chuť porozmýšľať nad korešpondenciou, ktorou vás po nociach bombarduje nevedomie, ozvi te sa mi. Rada poradím, ale na fórum nestíham chodiť pravideľne.

nocna mora

ahoj LEELA,tak do rana to vyzeralo asi takto;zas v starom dome som byvala a bola tam somnou aj sestra,pri okne boli obrovske pavuky,ale jeden bol veliky ako rak!!ale som ho zabila potom som kukla von oknom a v zahradke stal veliky biely ladovy medved a druhy medved bol na dvore ale toho som nevidela ale vedela som ze tam je ...ludia pochopite taketo sny ??!!
a dryhy sen bol ze som bola v luxusnom lietadle v ktorom si ani nevedela ze pristava alebo vzlieta / uz taka novodoba technologia v mojich snoch :)) /a neviem co dalej len to ze som sa vracala z amsterdamu

monika:(

Leela- Mám podobný problém ako nocna mora. Myslím, že by som skôr potrebovala aby si mi ukázala správny pohľad na vec, čo si myslím, že pre teba ako nezainteresovanú by nemalo byť zložité. Prosím ak môžeš a chceš, tak sa mi ozvy.
Ďakujem za odpoveď