Sny! Je niekto kto sa nimi zaobera?

Príspevok v téme: Sny! Je niekto kto sa nimi zaobera?
jaja86

už párkrát sa mi sníval ten isty sen, anie nie ten isty, ale pointu mal vzdy rovnaku. islo o to ze vzdy mi z nicho nic vypladli dva zdrave zuby, v prom sne to bolo ze som sa nejako buchla a zrazu vypadpl, a ten druhy len tak z nicoho nic zrazu a v druhom sne to sa mi snivalo dnes, bolo ze ten zub sa mi najprv odlomil a potom nasledne aj vypadol a ani neviem ako ale vypadol mi aj druhy tiez zdravy zub. v snare som nasla ze vypadnutie zuba znamena ze zomrie nejaka vzdielena osoba alebo priatel.je niekto kto sa zaobera snamy tak viac a vedel by mi o tom poveedat viacej?dakujem

decolen

dakujem vam velmi pekne. naozaj mi velmi chyba. A presne aj mne sa sniva, ze je Znova zivy. Nikedy ked sa zobudim sa toho sna bojim, ako naposledy. A niekedy mam taky dobry pocit - akoby bol pri mne. Myslela som si, ze to bude nieco take, ze mi chyba, ze sa s tym neviem zmierit a tak.. len som si nebola ista ci mi tym snov nechce nieco povedat alebo odkazat.. tak preto som tu napisala :)

Leela

Neviem, mozno je to tiez o tom, ze Ti chyba dedko, alebo sa bojis vlastnej smrtelnosti... To je normalne.
A tie nocne mory zmiznu, ked zmizne stres. Viem, ze sa mi to lahko hovori, ale mam take oblubene budhisticke prislovie: "Ak sa veci daju ovplyvnit, je zbytocne sa nad nimi trapit. Ak sa ovplyvnit nedaju, trapenie nepomoze."
Snad som aspon trosicku pomohla.
Zosumarizuj si den, uzavri ho a dobre sa vyspi.

nocna mora

ahoj Leela,vdaka !!
no mam v poslednej dobe / uz dlhsi cas/ problemy v robote hlavne s mojou nadriadenou!
ale stym domom ja som tam byvala uplne malinka ani rok som nemala ked sme sa odstahovali a tam zostal byvat len moj dedko ,tak preto sa mi to zda cudne neviem

Leela

Mila nocna mora, tak to mi je teda luto, ze zle spavas...
Mozno prechadzas nejakym silno stresujucim obdobim v zivote, obacas sa nejakej hrozby a bud si to nechces pripustit, alebo to nevies vyriesit. Skus sa zymysliet nad tym co Ta teraz najviac trapi. Tiez by si vecer pri piti toho caju na ukludnenie mala porozmyslat nad tym co si cez den prezila a uzavriet ten den. Aby si sa potom nemusela v snoch k tomu vracat. Este ja napriklad vecer ked sa sprchujem predstavujem si, ze zo seba zmyvam vsetku spinu dna, aj vsetko co ma stresovalo a potom sa uz k tomu nevraciam.
Ten sen s trym domom: mne to pride ako snaha chranit si detstvo (ktore si tam prezila). To, ze v dome z Tvojho detstva uz nebyvas, ale patri niekomu inemu, ako metafora pre to, ze uz nie si dieta. Ta bitka by mohla byt ekvivalent pre dospely zivot, ktory nas obcas prefacka.ň
Ale fakt zas len hadam.

nocna mora

a par krat sa mi snivalo o dome kde som byvala ako mala nedavno sme ho predali byval tam dedko ktory uz zialbohu zomrel
a viem ze som v tom dome byvala (pisem o sne) daky chlapi pred domom sa bili jednemu rozseklai tvar no strasne nieco :( potom zas niekto sa chcel dobit dnu ja som musela zaistit dvere ktore boli na rozpade :( no som zvedava co to bude tuto noc:( vypijem cajik a idem si lahnut ..dakujem za odpoved / ak budete niekto taky mily a bude vediet preco to mavam ,,dobru noc ,,,ako pre koho!:(

machulka006

decolen - mne sa ešte rok po smrti mojej starej mamy snívalo, že je živá ... ale tým štýlom, že je ZNOVA živá, alebo zo začiatku sa mi snívalo, že s nami chystá svoj pohreb...
myslím, že tvoje sny sú v pohode...tvoje podvedomie spracúvava zložitú informáciu akou je úmrtie blízkeho člena...
hlavne sa tých snov neboj...bude ich čoraz menej ...

nocna mora

preco uz vyse mesiaca mavam nocne mory a dokonca aj ked si lahnem poobede sa mi sniva co sa mi nikdy predtym!!normalne mam nocnu moru ist si lahnut ze co zase budem za sny vacsinou je to ze ma chcu zabit alebo ma unesu alebo ma nahana medved alebo leopard z obrovskymi zubyskami!!dokonca som uz aj par x ukradla nejake auta v ktorom som jazdila po strasidelnom lese !!!
prosim vas preco mavam take strasne sny ja som stoho unavena budim sa v noci na to ze musim ist do prace hocikedy o 3 rano alebo 2 aj o 1 som raz chcela ist co normalne mam chodit na 8 ,,bolieva ma uz aj hlava ,,,pijem aj ukludnujuce caje ale nic nepomaha>!!!prosim poradte mi z coho to mozem mat vdaka!!

Leela

Decolen, bodlo by mi vedieť aký vzťah si s dedkom mala a či si naňho v poslednom čase myslela, ale ja to vidím tak, že v tom sne akoby popieraš jeho smrť, možno si sa s tým nezmierila a možno Ti jednoducho chýba.
Dvojičky- možno, aby si mala jedného do rezervy, keď jeden zomrie.
Vieš, fakt môžem iba hádať keď o Tebe nič neviem.
A možno potrebuješ vedieť, že tým, že umrel neprestal úplne existovať, preto sa Ti o ňom sníva, aby si ho akoby udržala v pamňti, alebo aby si mala pocit, že na Teba niekto dohliada.

decolen

prosim ta Leela.. moze mi to skusit vysvetlit.. nemusi to byt presne, len co si o tom ty myslis.. :) vdaka nivalo sa mi, ze dedko, ktory zomrel pred par mesiacmi, ze zaklopal u nas na dvere a normalne akoby nejakym zazrakom zase zil a prisiel k nam. Potom akoby som videla, ze su tam zrazu dvaja.. (dvojicky alebo tak nejak - proste dvakra tam bol) a potom druhy sen, ze sme vedeli, ze uz je v nemocnici, ale prisla k nam teta a povedala, ze zomrel - chcela som zacat plakat, ale som sa zobudila. A tieto sny sa mi snivali uz parkrat.. vobec neviem co si mam o tom mysliet.