Dievčatá a vš

vevericka

sajfina..ahaa takze to mate nieco ako u nas, len u nas je este aj zameranie ne gentiku cloveka a vyhladavanie mutacii jednotlivych chorob...palzmidova DNA, fagy a typizacia bakterii a sekvenovanie..myslim, ze to mame dost podobne..len u nas nie je matika a fyzika;)..chemie som mala: anorg., org., biochemiku..ale hlavne samu genetiku a molekularku, techniky a tak..i ked u nas tiez bol dost vyhadzov v prvaku, ale to bolo na predmetoch ako anatomia a morfologia rastlin, nie je tazke, ale strasne vela informacii za malo casu(teda ta anatomia) molekularka je v pohode:)

sajfina

vevericka prepac,ale az teraz som prisla zo skoly,tak ti pise:som v druhom rocniku a ani ti neviem mozno uplne este odpovedat na tvoju otazku,ale pokusim sa,takze studujeme vsetky druhy chemie-anorg,organicku,fyzikalnu,analiticku,bochem iu,...
plus fermentacne procesy...GM potraviny a organizmy su skor predmetom vyucby potravinarov...biotechnologie sa dalej rozvetvuje na 2 oblasti-1.biotechnologia a 2.biochémia a medicinske inzinierstvo,mikrobiologia,ja sa venujem viac tej druhej oblasti,momentálne pracujem na semestrálnej prace na Inhibítoroch topoizomeráz,teda vlastne skúmam potencialne inhibične pôsobiace látky v procese chemoterapie na plazmidovú DNA...táto oblasť zahŕňa biochémie aj výrobu liečiv,ale na úrovni mikroorganizmov,probiotík,...podľa mňa je toto celkovo veľmi zaujímavá a týchlo sa rozvíjajúca oblasť
a to je vlastne aj odpoveď pre Smajlikovu91,práce na tejto škole sú naozaj zaujímavé,ale musím rátať aj s tým,že je tu veľa matematiky,fyziky a treba cez ne prejsť a to je kameň úrazu polovice prvákov,ktorí nastúpia na túto školu,nás zobrali do 1.ročníka 84,momentálne je nás 36 a po koncov druhého ročníka ešte menej,bo veľa študentov nemá porobené skúšky...ale ak vieš,že je to to,čo by ťa bavilo,tak neváhaj,ja som rada,že som tu,aj keď je táto škola náročná aj časovo,nie je nič mimoriadne keď máš školu od 7:00 do 19:00 aj viackrát do týždňa a ani jeden deň v týždni nie je voľný,ako na iných VŠ..ale v 1.ročníku som mala voľné piatky :)

vevericka

podla co ho aky odbor u prirodovednych ako biola chemia ani nie su tazko by so robila labaky za jednu sobotu..ked potrebujes spravit vela cvik..a teoreticky to studovat sa neda..a ostane ti moc nepomozem..

vevericka

tak sa spytam, co presne studujete??viac fermentacne procesy, lieciva a potravinarstvo ci aj GM plodiny a celkovo GMO