sojove mlieko...

Mimi323

muc, obyčajné maslo, s mierou. O tých margarínoch sa oplatí prečítať, je to zaujímavé. Nemám to len z tejto stránky. ale prišiel mi aj podobný mail.
-odkaz odstránený-

muc

damian a potom co pouzivas namiesto rastlinnych masiel? obycajne maslo? ale potom je v ohrozeni cholesterol? alebo len nizkotucne syry?
a este ked sa mozem spytat- ty si lekar? kde zijes kolko mas rokov? (nechcem byt dotierava, ake neodpovies-pochopim, len ma to zaujima, lebo casto tu citam tvoje prospesne rady.
diky

damian

Ja som vyse 25 rokov pil kravske mlieko. A aj moje zdrave bolo patricne, o tom skoda reci.

POtom som vdaka Bukovskemu presiel na sojove, az som sa dozvedel celu pravdu o soji. Po dlhom uvazovani a citani som raz prisiel domov a vylial som do zachodu asi 8 litrov krabic sojoveho mlieka. A bolo. Teraz obcas pijem ryzove, ovsene, kozie a niekedy bioKravske.

Margariny rovnako poputovali do kosa.

Vysledok je taky, ze odkedy som utiekol zo SK, nebol som u doktora a to je uz vyse 8 rokov - vtedy som sa bol u doktora zaregistrovat.

vevericka

teraz nemam cas to citat,pravdu povediac, sojove mlieko nepijem:)
ale kravskeho, ovcieho ci kozieho sa vzdat neviem:)
ja sa skor riadim heslom vsetkeho s mierou..ani malo ani vela, teda okrem hovadzieho a bravcoveho masa, to mi proste nechuti..
tak aspon na niecom sme sa zhodli:)

damian

Teda,

Tak, ako je to aj pri kravskom mlieku, za propagaciou a reklamami o soji nikdy nie je zdravotnictvo, ale polnohospodarsky priemysel.

Zo soje tazia drahy olej, ktory potom predavaju. A kedze odpad (sojove boby) ani zvierata nechcu zrat, predavaju to ludom v podobe mlieka, susenych sojovych produktov a pod.

(Inac, podobne aj umele margariny, zvierata ich nechcu zrat a tak sa predavaju ludom. Ved prvotnou ideou margarinov bolo chovat na tom zvierata, ale mudre zvierata to odmietli. A ludia smelo papaju dalej. Tak to len tak na okraj). Vsade je plno bludov. Nasa stranka sa aspon snazi hladat pravdu, alebo aspon byt co najblizsie k nej.

vevericka

samozrejme, ze viem co je FDA..
bukovskym sa neriadim..podla neho je naj sa past ako kozlence na luke
mimi323..chcela som aby damian dal likny odkial cerpa..ja sa sojovemu mlieku nevnuje, ani nemienim..ale ked uz niekto nieco tvrdi, tak som zvedava na akom zaklade to ma polozene..ci ty mi tiez viez dat nejaky ten link na vyskum, kde sa jasne dokazuje skodlivost sojoveho alebo akehokolvek mlieka??alebo nedajboze na to, ze moze byt pricinou leukemie tak ako to damian uvazda na svojej tranke???
plasite ludi
co sa tykalo toho sektarsva..mozno som to prehnala, len mi dako proti srsti ke sa tu zjavi nejaky novacik, ze ho boli napr. brucho z niecoho, tak hned mu hodite link, ze to bude to to, z badatela ..ani neviete jeho presnu diagnozu a hend ho zacinate liecit..