VYSOKA SKOLA 2009/2010

Príspevok v téme: VYSOKA SKOLA 2009/2010
figurka

ahojte neviete mi poradit skolu kde beru bez prijmacich pohovoroch alebo kde nieje matika, fyzika, cudzie jazyky...

ono ja mam vystudovane odborne uciliste nepatrila som medzi naj studentov mala som vlastny svet a bola som rada kedy uz vypadnem zo skoly...teraz mi ale to vzdelanie chyba rada by som si spravila nejaku skolu... no neviem kam ...ono co najdem ze by ma bavilo tak sa robia prijmacie pohovory z takych predmetov ktore sme na skole nemali...ako biola a podobne... ja som mala geografiu, ekonomiku, postovu prevadzku...literaturu,nemecky jazyk ten siel slabo... matika bola taka zlata ucitelka ze prepisovala datumi z pisomiek aby sme nemuseli pisat nove ...tazke tym padom sme sa toho moc nenaucili...technicky clovek niesom... no skratka bavilo by ma venovat sa ludom trebars prirode, zvieratam...literatura, dejiny...socialna praca... mam uz z toho mis mas cele dni sedim nad netom a prezeram skoly...

danka.

Ja tiež musím tomu pochopiť, na zakladnej som sa biflovala a teraz skoro nič neviem, ale na SOU som sa už nabiflovala, snažila som sa to učivo pochopiť a viem to čo som sa naučila doteraz.
Ale na ZŠ sme mali asi divne učitelky, lebo keď nas skušali, tak mala pred sebou knihu a pozerala do nej, či to správne hovoríme, tak preto som sa radšej vtedy biflovala. Alebo keď som povedala slovo v tom istom význame, len inak než to bolo v knihe tak už aj ma opravovala, takže nas tam normalne naučili sa biflovať... kravy jedny.
Biologiu nemam problem sa sama doučiť to ma baví, ale chemiu by mi musel niekto vysvetliť.
Možno sa raz na to dám, lebo keď si zmyslím, že čo budem robiť napr v 40dsiatke, tak ma napadá iba predavačka za pultom a to by bola škoda a určite by som aj banovala, že som to aspoň nevyskúšala.
figurka držím palce aj tebe aj keď my s tou SOU moc možností na výber nemame.

figurka

machulka tu socialnu idem popozerat ako ono by mi bolo blizsie v KE napr ale ked beru bez prijmacok aj v ba haha uz tolko docestujem chi

figurka

to hej...jedine sa biflovat...ked to clovek vie :-) ja zas sa biflovat neviem ja musim ucivu chapat :-) jedna moja byvala spoluziacka uz konci pomaly skolu a to len tak ze sa bifluje ona tak paradne skoncila aj strednu aj ked nic nevedela bo zabudla... to je dar to biflovanie chi :D abo fotograficka pamat jee to tak vediet :D

danka.

Figurka aj ja mam SOU a tiež chcem ísť na VŠ. Ale to čo by ma bavilo, tak tam majú všelijaké podmienky. Napr. Farmaceuticka, tak tam chcu strednú školu chemicku, alebo zdravotnú, žiadna učnovka. Alebo aj na zdravotníckej univerzite, tiež chcu zdravotnú, alebo potom prijímačky z biológie a chémie, to by som sa musela sama doučiť, ale to mi až tak nevadí veď nejake knihy by som si pokupila a z toho by som sa niečo doučila. Ja by som musela aj tak chodiť externe a keby som šla externe na odbor verejne zdravotníctvo, tak tam chcu najprv 2 roky praxe. Takže mam smolu.
Ale ísť na školu, čo by ma nebavila iba kvôli titulu by som neišla. Lebo by ma nebavilo ani sa učiť.

machulka006

figurka - tak potom určite sociálnu prácu... to zvládneš, naozaj... :) môžeš skúsiť tú na VŠ sv. Alžbety, ale aj na UK, prípadne sociálnu a pracovnú psychologiu na fakulte sociálnych vecí a ekonomiky UK v Bratislave... externe by nemal byť problém :)
držím palce

figurka

ja uz mam par rokov po strednej skole :-) a cez tie roky som zistila ze bez vysky sa tazko uplatnim...mna rodicia do vysky nenutili asi trosku mali :-) brat mal lepsiu strednu lepsie sa asi aj ucil ako ja a na dvoch vyskach pohorel... zato nasi nejak neveria zeby som to nejak zvladla a sa len zasmeju ked poviem ze by som isla :( takze tak nejak...a uz som dost tupa po tych rokoch chodila som do prace a tam boli ine starosti :D aj tak len na externe chcem ist pretoze si tu skolu musim platit sama...

machulka006

pat a mat - ja na VŠ sv. Alžbety ísť nechcem :D to som dávala ako príklad pisateľke problému a VŠ sv. Alžbety URČITE nie je súkromná:)