Vzťah: dieťa - rodič - starý rodič

Príspevok v téme: Vzťah: dieťa - rodič - starý rodič
rešpekt

....prosím napíšte mi váš názor ako riešite situácie ak vás starí rodičia nerešpektujú ako rodiča, ich vplyv na vaše dieťa vám spôsobuje problémy vo vzťahu dieťaťa k vám a snažia sa ho privlastniť si rôznymi spôsobmi aby si z nich vychovali svojich spoločníkov v osamelosti.....a podobne, ďakujem

mama1

...a ako to riesim,nezakazujem aby tam chodili,lebo by to nemalo vyznam.Sami sa musia rozhodnut,a aj to tak urobili,syn prestal chodit k nim,a dcera zatial rada chodi,ale do kedy to netusim.Je to len na nej.Ale viem,ze ju nemozu nicim zatial ovlivnit.Len mam trochu obavu,ze ked prestane tam chodit tak povedia,ze oni jej dali nieco,a ona je nevdacna.Preto,nesuhlasim s niektorymi vecami,co chcu urobit/napr.zalozit jej ucet/podla mna je to uz kupovanie si dietata,a potom by sa mohlo stat,ze mu vytvoria traumu,ze je nevdacna.Vnucata,by mali chodit k star.rodicom radi a nie preto,ze tam nieco dostanu a to plati aj pre nas dospelych...nemame niekde chodit preto,ze nieco dostaneme,ale ze tam radi ideme.moj nazor..

rešpekt

....mne to robí svokra....je sama, úplne, bez muža, priateľa, rodiny....chápem ju,a preto som namiesto tvrdého rázneho zákroku skúšala rozhovory, dohovory a podobne, riešila som to a tým som akoby len ukazovala že som slabá, že pokým to riešim, cítim sa akoby vinná...ale stratila som trpezlivosť....obviňuje ma z nedostatočnej hygieny voči deťom...že nepoznajú čo je to ovocie, že u nás doma vždy ochorejú a ona si ich musí vziať k sebe aby ich vyliečila, že ju neposlúcham ako staršiu a skúsenejšiu a nedám si povedať......stále útoky a kritika...asi to nepôjde po dobrom...baviť sa s ňou? alebo úplne ignorovať, samozrejme sa však nechystám deťom zobrať babku....a naopak...Stále len hovorí že ja som jej cudzia a vnúčatá sú jej krv....mám chuť ju už niečim trafiť.

zerucha

lenze ked sa rozpravam s mamou, tak je to hrach na stenu, bud vobec nepocuva, alebo sa ma spyta, ci by si nemala kupit neco nove na seba. tym mi dava najavo, ze ma uplne ignoruje. to ma ona i predtym, nez som mala deti, my deti sme nemali hlasovacie pravo.

zerucha

moja mama sa velmi zmenila. k nam bola prisna, ziadne sladkosti a teraz sa totalne zmenila a nosi mojim detom sladkosti a zdoraznuje, ze vie, ze som proti. kym nemala vnucence, odsudzovala taketo babky, ale pridala sa nakoniec k nim. zial, neriesim to, ale mala by som, lebo potom deti maju pocit, ze ani oni mna nemusia respektovat a pokojne si sladksot daju i pred jedlom :((

dd

ja sa presne tohto obavam, ze to bude robit moja svokra dcerke..uz teraz mam niekedy pocit, ze sa k nej sprava, akoby bola dcerka jej dieta, nie nase..neviem, asi by som to skusila dohovorom, ak by nepomohlo, obmedzit stretavanie..ako casto...netusim :( asi by som skusala..podla toho, ako casto sa stretavaju teraz pomaly postupne tie stretavania obmedzovat az na vyhovujucu mieru...

rešpekt

....ako to riešiš? ako dlho to trvá u teba? pomáhajú rozhovory so starými rodičmi? obmedzila si styk starých rodičov s ďeťmi? ak áno, ako často sa teda stretávajú? prosím ťa napíš a ak chceš spýtaj sa ma čo trápi v tejto veci teba,a chcela by si vedieť ako v tom konám...