dokedy napr. spíte

Príspevok v téme: dokedy napr. spíte
stresovaná

mojej mame všetko na mne vadí...
ak cez sobotu a nedelu spím do 10.00 hod, len vykrikuje: vstávaj, len vylihuješ... a naschvál trieska riadom a dverami a keď poviem, aby ma nechala tak je celý deň na mňa potom nasratá...
dnes som na PC cca 4 hodiny a ona je zas nasratá, že nič nerobím, čo do toho toľko čumím a ona sa nemá s kým ani rozprávať. ale veď má môjho otca!!!
mám 24 rokov ale aby som sa stále triasla, už keď ju počujem, že ide, no des. nikam nechodím, pracujem ,nepijem ,nefajčím, frajera nemám. a ak náhodou raz za tri mesiace idem von, už je zle. ako to riešite vy? kedy napr.ráno vstávate a rodičia sa nehnevajú?

zuzana12345

moje deti nechám spať do kedy chcú,však ono sa im to vráti vo forme ich deti.Som zvedavá ako ich budú vychovávať oni.Nevadí mi pokiaľ by spali aj do dvanástej ale musia mať poriadok a všetko ok.Pokiaľ sa v byte upratuje priebežne cez týždeň,tak cez víkend upratujeme tak normálne,takže žiadné veľké aktivity nemusia vynakladať.Viem sa vžiť do ich veku.Tiež som bola lenivá bola by som dlho spala.Nech oddychujú však raz doodychujú,keď budú mať vlastnú rodinu

katica

ahojte... mam 21, a som pracujuca, uz skoro 2 roky. ked mam rannu smenu, vstavam okolo pol 5, a poobede si trosku pospim-po robote, ked mam poobednu, vstanem niekedy az na obed, ALE! s mamou robime na jednu smenu, spolu do roboty, z roboty atd. ALE! nikdy mi nehovorila, ze nemam spat... sice obcas treskne dverami, tym naznacuje ze nebolo by zle vstat, ale nerobi z toho problem. Ona uz o 7 je na nohach, asi nevie spat dlhsie, porobi co musi, a necha ma... viem, ze aj ja mam iste povinnosti, ktore musim stihat aj popri zamestnani, a spani. Treba, ami mamka videla, ze aj ked spim dlho, urobim svoje :)
vela stastia :)

CMu_Q

inak pre zaujimavost , aktualne mi mama vynadala (to bolo presne prvy den po skonceni vsetkych skusok) ze co tolko vyspavam - bolo asi 10:00hod rano, ze ona mi perie veci a ja len vyspavam ako "princezna" ... inak mam 20r. ...dost ma to dorazilo (veci perie snad pracka)

machulka006

to čo máte doma za teror, preboha? akože vši rodičia netolerujú oddych? snáď si o sebe môžte rozhodovať sami, nie?

CMu_Q

tema ako stvorena pre mna "spachtosa" ked mozem spim max.12 hodin, to je pre mna ideal, inokedy len cca 8-9 hodin cez vikendy, cez skolu 7 hodin v priemere.

Mama tiez neznasa, ked spim dlhsie,tiez je taka ked ma vidi, ze ja napr. oddychujem, resp. som na PC a pod. netoleruje to ani po skuskach kedy si chcem aspon na tyzden oddychnut kezde som cely mesiac tahala nonstop aj noci so spankom cca 6 hodin.

drz sa,pa

machulka006

stresovaná - ja keď môžem, spím aj do jedenástej, moja sestra keď má prázdniny vylihuje do druhej... :D
zatiaľ to nevadí nikomu... btw, keby mi toto robila mamka v 24 rokoch, tak odchádzam na privát...

advice

Ja vstavam podla toho, ci niekde rano idem, alebo nie. Ale vacsinou tak pred 8:00 a dost casto aj skor. Aj cez vikend tak zvyknem, lebo ked dlho vyspavam, tak mam pocit, ze den ubehol velmi rychlo a ze som v podstate nic nestihla. Mojim rodicom tiez prekaza, ked by bol niekto v posteli do 10:00, lebo "treba robit a nie iba spat". Je to ale dost blbe, ked vlastne skoro nikde nechodis a namiesto toho si chces pospat, ale rodicia si to neuvedomuju.