Očkovanie 11 ročnej dcéry

Príspevok v téme: Očkovanie 11 ročnej dcéry
zuzka jur

ahojte chcela by som sa opýtať či aj vaše deti sa tak hrozne doja injekcie.Moja 11 ročná dcéra má ísť zajtra na očkovanie a odber krvy v rámci zdrav.prehliadky a už tri dni je jej z toho zle,hrozne sa bojí.Ona nebýva chorá a k lekárovy chodíme minimálne.Ako by som jej pomohla prekonať ten strach?Krv zo žily jej ešte nikdy nebrali.Ďakujem za všetky rady.

beb

Ahoj, no vidíš a toľko rečí bolo okolo jednej injekcie.Jednoducho, ak je dieťa zdravé a rozumné, tak očkovanie, injekcie, návšteva zubára v 11 rokoch nemôže byť problém. Iste, má právo sa báť, to sa dá pochopiť , ale robiť cirkus, toto pochopiť neviem. Asi som mala vzorové deti. Jednoducho pri otázke , či to bude bolieť, som povedala pravdu- trochu to bolieť bude, ale je to nevyhnutné preto a preto. A tie reči o tom, že deti nemusia ísť na povinné očkovanie sú fakt smiešne. Ak takto zmýšľajú rodičia, tak sa nečudujem, že deti robia u lekára cirkus.

zuzka jur

Ďakujem za všetky rady,krv je zobratá,bolo to bez nejakých väčších problémov.Síce ju neočkovali ,lebo je trošku nachladená,ale nabudúce sa už tak báť nebude,lebo zistila ,že to nie je až taký horor ako si myslela.Moje dievčatko už asi zrozumnelo čo ma veľmi teší.pa

Mimi323

S lekármi sa vždy dá dohodnúť, oni vedia, čo do dieťaťa pichajú. Prinajhoršom pomôže uplatok. Je to smutné ale je to tak. Nedám si predsa zničiť dieťa kvôli niekomu, kto na vakcínach zarába.

miska31

ale teraz je to tak že ked rodič nepride z dietatom na povinne očkovanie ani na tretie volanie tak ma problem aspon sa mi zda že som to niekde pčula neviem ale isto

Mimi323

Miska, tvoj prípad je iný, na teba som nemyslela, ale prečo dávať do zdravých detí ortuť? Prečo ich očkovať proti chorobám, ktoré sa u nás už 30 rokov nevyskytli?

miska31

Ano to su reči teraz ale ked by sa vam narodilo dieta a povedali že je chore a na jeho zlepšenie len inekciea cvičit vojtovu metodu tak čo by ste robili?keby bolo to vaše dieta ine malo by rok nesedelo by chodit by sa naučilo ked by malo dva roky a malo by skoro tri a ešte by nerozpravalo vas by to netrapilo?a radčej ho nechate len aby nemalo inekciu?tak to je dost blbe zmyšlanie ale čo všetko človekk zisti až na vlastnej skusenosti takto to nedokaže pochopit

miska31

Ano ja to tiež riešim podplacanim u dcery a u syna nemusim naštastie.Ale čo ked to dieta tu vakcinu alebo očkovanie musi mat?synovi dostal na na piaty krat povinne očkovanie lebo bol chory a nemohly mu to pichnut alebo teraz idete do nemocnice spravite si všetky vyšetrenia anesteziu a tak a už treba len krv odobrat a vtedy vam dieta ochorie a zas sa to odloži na mesiac a potom znova všetky tie vyšetrenia a takto ked sa to odklada koli jednemu pobytu v nemocnici na jednu noc tri krat tak neviem čo by ste hovorili a dost by vas to trapilo keby vždy na každom tom vyšetreni tomu dietatu ubližili tak potom by moj syn bol na urovni 5mesačneho dietata keby sme od narodenia brali na neho taky ohlad že teraz nie inekciu a tak,lebo sa narodil z oneskorenym vyvojom a keby nebolo inekcii ktore dostaval od narodenia tak by bol fakt na urovni 5mesačneho dietata všetko vlastna skusenost.

koli

na stv1 bezi po poludni nejaky magazin a neviem resne v ktory den to bolo min tyzden ,ale spominali tam presne tento starch u deti z lekarov a z pichania vobec.pani doktorka tam vravela,ze to je pripad kedy treba dieta upkojit aj takymi prostriedkami,ktore su nam za normalnych okolnosti velmi nevhodne pri vychove ako je podplacanie niecim a kupovanim darcekov malych.ziadny krik a ziadne bitky tam nepomozu,lebo dieta si zapamat este aj tento negativny cin pri tom a bud etomat stale v pamati.
ona vraj doporucuje s dietatom sa vopred o tom porozpravat a upokojovat ho ze st etam s nim,a ked bude odvazne a nebude robit krik tak dosatne za to odmenu.bud pojdete do kina spolu alebo nieco co ma rado dieta,alebo proste nejaku odmenu v ramci svojich moznosti a schopnosti.
ja mam uz deti velke a zažila som to len par krat so svojim synom u zabura.zazil si ako maly velmi bolestivy ukon pri pretinani dasna a zostal v nom velky strach.neskor sme natrafili na velmi dobreho zubara,ktory na neho isiel velmi pomaly,vysvetlil muze munejde nic robit ze mu len pozrie zubky a ked munieco chcel urobit nikdy ho neklamal,povedal ze to trosku zastipe alebo zaboli a pod.takze zalezi to aj od lekara ako sa stavia k tomuto detskemu strachu.nezavidim ti preto ,lebo pre mna to boli vzdy tak isto velmi bolestive okamihy ked som ho videla ako sa chuda boji.trpeli sme obidvaja.a poviem ti radsej som ho nijako nepripravovala do predu,lebo bal by sa o to dlhsie a vzdy sa to vystupnovalo po kazdom dni.treba asi len zdoraznovat ze to naozaj nic nebude a ze to zvladne.nic ine ti poradit neviem.