Očkovanie 11 ročnej dcéry

Príspevok v téme: Očkovanie 11 ročnej dcéry
zuzka jur

ahojte chcela by som sa opýtať či aj vaše deti sa tak hrozne doja injekcie.Moja 11 ročná dcéra má ísť zajtra na očkovanie a odber krvy v rámci zdrav.prehliadky a už tri dni je jej z toho zle,hrozne sa bojí.Ona nebýva chorá a k lekárovy chodíme minimálne.Ako by som jej pomohla prekonať ten strach?Krv zo žily jej ešte nikdy nebrali.Ďakujem za všetky rady.

ingaing

uplne suhlasim s mirou.nerob dievcatku stres.skus mozno to odlozit a ak ani to nepomoze,tak jednoducho to nerob.pokial je zdrava,nie su v rodine vazne problemy,pokial sa dobrte stravuje a ma dost pohybu a cerstveho vzduchu...ved ta nikto nemoze prinutit robit nieco,co moze urobit dcerke mozne trvale psychicke nasledky..je to na tebe,ty si mama,ty musis vediet..

mira

Určite by som v tomto prípade odložila očkovanie. Nevystavovala by som svoje dieťa hororu. Nebrala by som to ako hanbu pred ľuďmi, ale v prvom rade by som sa vžila do psychiky svojho dieťata. Nervový systém u detí je len vo vývoji a je veľmi zraniteľný s následkami na celý život.

fernetka

mira/ ockovanie je povinen aj tne odber krvi, zacali s tym min. rok u tych 11 rocnych deti, viem presne bo mamina je ucitelka a vsetci ziaci 11 rocnyňi na otm boli, dokonca matka jednej dcery co je sestricka v nem. si to dala zistita ot vznikol taky novy zakon, si to zistovala lebo ta jej dcera sa tiez strasne bala ju muslei drzat, chcela utiect z domu predtym..tak dost o tom viem

fernetka

no poviem ti mne brali prvy krat krv zo zily az v 19 rokoch! ale viem presne o tje prehliadke v 11-tich rokoch lebo mamina uci na ZS a min . rok na tom boli jej ziacky.
inak ved odber krvi boli menej ako injekcia

tinuska

zuzka jur,vies co robi moja dcera ma teraz 8 rokov,ked jej maju brat krv?nechci to vediet.vtedy bysom z ordinacie najradsej odisla cez kanal,aby nas v cakarni nevideli ludia,ktori su tam.tak sa hanbim.jej tiez brali krv a pichali ju iba ako male babo.pred 2-ma rokmi jej mali pichnut vakcinu,tak sme si uzili.doktorka,sestricka a jas manzelom sme to nezvladli,aj ked ju kazdy z nas drzal za nejaku cast tela,musela prist este doktorka a sesricka z vedlajsiej miestnosti na pomoc,nakolko sa prisli pozriet,ze co za horor to pocuju cez dvere do svojej ambulancie.

miska31

A mam ešte syna ktory ma dva roky narodil sa chory tak od narodenia sme chodili na injekcie a stale chodime po lekaroch a on sa neboli ani očkovania ničoho,aj v januari sme boli v nemocnici a v pohode všetko skoro bez plaču on je uplne iny ako dcera ale on ma aj od narodenia neciti tak bolest tak on už ked sa narodil jemu nevadilo ked mu niečo robili asi tak.

miska31

Ahoj moc ti nepomožem lebo ja mam troj ročnu dceru a na nu platia ine veci ked musime ist klekarovi a necgce,mi chodime tiež minimalne a bol to problem hadzala sa plakala problem ju udržat,v novembri sme boli na očkovanie naa tri roky a ona neplakala normalne sme vošli dnu a to predtym bol problem vojst dnu čo sa držaa dveri a teraz normlne vošla aj sa na lekara pozerala aj to bol vždy problem ona sa nanho nemohla pozerat sestrička ju pichla a ona neplakala,potom o tyžden sme šli na krv toho som sa velmi bala lebo jej vtedy brali rvy krat krv a ona vpohode neplakala,len sme museli čakat na lekara lebo sestrička jej nemohla najst žilu a ona v pohode,tak to som boa prekvapena v obchode som jej kupila čo chcela leo som jej to slubila tak sme šli z troma kinderkami a čokoladami ale nevadi no a odvtedy sme neboli u lakara tak neviem ake by to bolo terazja viem že som ti nepomohla ale to len tak ža ake mame alebo sme mali mi z tym problemi.Ahoj

mira

Keď som bola dieťa, tiež som sa strašne bála injekcií - ihiel. Ty si nevieš predstaviť, aký je to stres, a to len preto, aby si doktor urobil čiarku. Keby šlo o život, nepoviem.

zuzka jur

akože ako kvoli čomu,očkovanie je povinné a odber je v ramci prevenčnej prehliadky.Ty necodíš na prevencie ja sama chodím a tiež mi berú krv.Pre istotu že je všetko o.k.