Ako relaxovat a zmenit svoj zivot?

Príspevok v téme: Ako relaxovat a zmenit svoj zivot?
heloy

Akym sposobom dokazete relaxovat,ked pridete z prace?Dokazete vypnut a zabudnut na vsetky problemy z pracovneho dna?Ja nie.Chodim z prace unaveny a vystaveny ako pomaranc.Clovek tak lahko podlieha svojim pesimistickym naladam a myslienkam a zivot sa mu potom javi ako nudny stereotyp,kde nieto miesta pre oddych,zabavu a relax.S nechutou do prace a vycerpany z prace.Ako to zmenit?

eviak

heloy ked prides domov, sprav si caj alebo kavu a na chvilu zasadni k nejakej dobrej a hlavne vtipnej knihe. alebo si pusti oblubenu hudbu a snivaj s otvorenymi ocami

vlasta

Mozno chodis okolo nej,ale si tak unaveny z roboty,ze ju ani nevnimas.Skus zabudnut na unavu,ked pojdes z roboty,len si otvor oci.Mozno ju uvidis,prihovor sa,priatelsky,len tak.Nieco si vymysli.Drzim ti palce,aby si ju nasiel.Je super chodit na prechadzky do prirody a na pekne miesta,dat si kavicku v peknej kaviarnicke,pokecat.Moze to byt aj zaciatok pekneho vstahu,len treba na tom pracovat a nezatvarat sa doma,lebo z toho su len depky.Vela stastia v hladani!

heloy

Dakujem za vsetky rady a za povzbudzujuce slova.Ale nakolko pracujem s ludmi,tak pridem z prace tak unaveny,ze uz nemam ani chut niekoho vidiet,ist do nejakeho supermarketu a pod.,kde su ludia.Na jednej strane potrebujem samotu,pretoze po takom strese v praci je pre mna dolezita na to,aby som vypol a oddychol si,ale na druhej strane by som rad siel niekam,kde mozem stretnut niekoho,s kym sa nebudem bavit o praci,ako so svojimi kolegami,ale o uplne inych temach.A takych ludi nemam,to je ubijajuce,ako aj to,ze som sam,bez priatelky.

vlasta

heloy,tvoj problem neni robota az do takej miery,ako si mozno myslis,ale samota.Neviem,kolko mas rokov.Keby si mal pekny vstah,alebo iba priatelku,s ktorou by si obcas vypadol niekam,alebo si s nou aspon hoci kedy pokecal,hned by si sa citil lepsie.Ake je to smutne,vies,je mnoho osamelych ludi,ktori trpia tak isto ako ty,kiez by vas nieco vedelo dat dokopy.Mnoho ludi sa sklamalo a tym padom sa nejak uzavreli do seba,neveria a boja sa dalsieho sklamania.To je ta najvetsia chyba.Netreba hadzat vsetkych do jedneho vreca,treba verit,ze aj vy stretnete toho,alebo tu pravu.Drzim vam palce,vsetkym co ste osameli a smutni.Je vela dobrych ludi na svete a jeden z nich caka prave na vas,len ho hladajte.Takze,vela stastia!

angel1

co Ti poradit,nie je nic horsie ako chodit do prace z nechutou,takze ja by som asi povedala,najprv zmenit pracu,pracovisko a robit nieco resp.v odbore,ktory Ti je blizky a bavi Ta...pretoze ak su v praci problemy tazko sa doma odreagujes a navyse ked si aj sam...Zivot si treba vediet spravit krajsim,nie zhorsovat si ho...takze taktiez si myslim,ze sportom sa da vela stresu odburat,tiez asi najlepsie v posilovni,je tam viac ludi,s ktorymi popripade mozes hodit rec,a nie si izolovany a sam...SAMOTA velmi UBIJA,a cloveku je potom psychicky este horsie.

heloy

Diky za radu.Neviem vsak ako ty,ale ja som po praci dost sam,nemam ani s kym prehodit rec.To je este viac ubijajuce.Pocit samoty sportom nezazenies.Kde a ako si najst znamych,priatelov,s ktorymi by som mohol travit volny cas?

slusny_muz

No asi najhorsie co moze byt je chodit do roboty s nechutou. Ved v praci stravime vacsinu casu. Ja si myslim ze dobry relax je ist do posilovne, ale si zabehat so sluchatkami na usiach. Vseobecne plati ze hudba upokojuje a clovek musi vzdat nejake enrgiu a pri cviceni nemysli na robotu. Teda to je aspon v mojom pripade. Jednoducho si musis najst nejaku aktivitu, mozes hrat aj hry na pocitaci, ked pri tom nemyslis na robotu....

tomas81

Ja ked pridem z prace,tak sa najem,zrobim si velku kavu,lezim a pozeram telku.Ale ta unava moze byt aj z toho pocasialebo teraz je take dost depresivne.