Ako sa zbavit celulitidy

laga

no bude to dlhy boj, dufam ze do leta to stihnem :-) mam ju este v takom zaciatku, no kazdopadne jej tvorenie som postrehla od vtedy co som vysadila HAK

jalla

Alternatívna medicína ju popisuje ako hromadenie odpadových látok v tkanivách. Tieto nečistoty sú vo vačkoch väznené medzi tukovými bunkami a väzivom.
Celulitída sa obmedzuje na určité časti tela, ako sú stehná a gluteálna oblasť, teda zadok, brucho a boky. Povrchovo pod kožou spôsobuje dystrofiu, degeneráciu a zjazvenie postihnutého tkaniva. Hrbolky kože nie sú tvorené zbytočnými zásobami tuku, ale sú výsledkom zmien podkožného tukového väziva, v ktorom je zadržiavaná voda. Je to progresívny, rozvíjajúci sa proces, ktorý postihuje aj štíhle osoby, prevažne ženy, u obéznych je výraznejšia. Je neovplyvniteľná redukčnou diétou.
Na vzniku tohto problému sa väčšinou podieľa hormonálna nerovnováha, často spôsobená antikoncepciou alebo substitučnou hormonálnou terapiou, tesná bielizeň, ktorá bráni prúdeniu krvi, nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie, stres, alkohol, tabak, kofeín, pochutiny ako majonéza, šalátové dresingy, kečup. Nesprávne stravovanie vedie k nahromadeniu toxínov a nestrávených metabolitov. Nevhodná je strava bohatá na nasýtené tuky, ako sú vyprážané jedlá, používanie prepáleného oleja, strava bohatá na živočíšne tuky, skryté tuky (údeniny, zmrzlina, čokoláda, keksy, tyčinky, zemiakové lupienky, biele pečivo, jedlá rýchleho občerstvenia) a nedostatok vitamínov a minerálov.
takze jedine,co ucinne pomoze je prehodnotenie svjho jedalnicka a co sa tyka kremov....je dost divne snazit sa zbavit celulitidy zvonku,ked ona vznikla v nasom vnutri,prekrvenie a masirovanie pomoze pokozke spevnit a vyhladit,ale to je vsetko,celulitidy sa takto nezbavite a ak sa rozhodnete zmenit svoj zivotny styl k lepsiemu,tak sa precisti telo a celulitidy zmizne + vela sa hybat,aby sa to urychlilo:)

lw

laga, to zalezi od toho, v akom stadiu mas celulitidu.....je to individualne, niketo sa toho nezbavi nikdy, niekomu mozno uz za mesiac zmizne...ale v kazdom pripade, starat sa budes musiet o seba stale...pretoze ked zmizne, neznamena to, ze sa nevrati :) ale ved to veis :)

laga

masirovanie robim, striedanie vody este nie, mam aj vseliake kremiky :-) ved pisem ze po tyzdni sa toho nikto nezbavi, ale chcem vediet kolko, dve mesiace - tri, napr lymfodrenaz ste neskusali? olej pouzivam olivac, pijem vela caju, vody, stravujem sa ok momentalne :-) ale za vsetko moze minulost :-) tak ja dufam ze sa mi to podari

lw

mne celkom pomaha, ked si kazdy vecer aspon 10 minut houbou-teda žinkou triem nohy vecer v sprche....v skratke masaz....celulitida je v podstate tuk a toxiny ulozene v kozi a treba ich rozpustit a "dat do pohybu" a toto je zatial asi jediny najucinnejsi sposob..samozrejme plus nejaka detoxikacna strava a cvicenie.....ale stava sa, ez aj zeny co su chude a maju svaly maju celulitidu....je to hlavne kvoli tym toxinom a skodlivinam, ktore telo neodvedie, ale ulozi pod kozu...tak skus to masirovanie, ale vysledky neocakavaj po tyzdni :) nejake viditelnejsie budu tak po mesiaci....a nezoder si kožku :) stači masirovať a este ma napadlo...striedat studenu a teplu sprchu an problemove partie :) ono je to prospesne aj pre zdravie a imunitu, tak tym nic rozhodne nestratis. a potom sa natri nejakym kremikom, aby sa kozka pekne spevnila a vobec to nemusi byt super drahy na celu, staci obycajny :) no a este pomahaju aj zabaly z chlorelly -teda riasy...ale tie su pomerne drahe a aby sa dostavil efekt tiez ich treba nejaku dobu pouzivat a kombinovat s masirovanim .... tak vela zdaru pri boji s celulitidou a daj vediet ako ti to ide :)

lucka

ja plavam kazdy den, uz takmer rok. Okrem toho kazdy den 40 min na orbitreku. A na kremy som vyhodila asi tolko ze by som si mohla kupit za to auto. A vysledok-celulitidu mam stale. A to nie som tucna a mam pomerne viac svalov ako bezna zena. Ale zial boj som prehrala...