Strach z maturity...

Príspevok v téme: Strach z maturity...
ejaa

ja viem, ze je to asi divne...ale ja sa fakt bojim...ze co ak nespravim, ze co ak bude tazsia nez su moje vedomosti...no a mala by som sa asi ucit ja viem...lenze, ked moj mozog uz odmieta vsetky informacie...a pritom mam pocit, ze nic neviem...alebo vlastne naozaj nic neviem...mne sa uz tak nic nechce a tak sa to neuveritelne blizi...co mam robit?okrem toho, ze sa ucit...

levicaaaaaa

stay heavy :D :D :D prepáč, ale zošit? tak to by sme všetci dokázali zmaturovať na samé jednotky ! :D nie, zošity nechaj doma, tie si nemôžeš zo sebou zobrať do miestnosti, kde budeš odpovedať :)

Stay heavy

Neviete prosím vás či na maturite počas prípravy je dovolené použiť zošit?? pre prípad núdze si chcem všetky vziať, ale zase si nechcem spôsobiť faux pas alebo to že by ma nebodaj za to vyhodili z miestnosti :-((

jajkafr

Maturanti, len kľud... ja som maturovala pred dvoma rokmi viem čo to obnáša celý akademický týždeň som presedela nad literatúrou k inému som sa nedostala ... neskutočne som sa bála, ale pomohol mi talizman, s ktorým som sa cítila istejšie a tiež modlitby :) a prah na škole a do triedy som prekračovala pravou nohou :D neviem či pomohli tieto veci, alebo šťastie či to, že som sa pripravila, ale zmaturovala som na 1 :) od strednej sa držím hesla: "Nie je dôležité vedieť, ale je dôležité vedieť improvizovať" Ako aj na maturách alebo na akejkoľvek ústnej skúške je dôležité nebyť ticho... ak pôjdete odpovedať z nemčiny kecajte po nemecky aj totálne hlúposti mimo od témy... pripravte si dopredu vetu, že ste v strese a dostali ste okno... mne to pomohlo :D Teraz študujem na vysokej a poviem vám... to čo sa učí maturant na jednu maturitu sa vysokoškolák učí na jednu skúšku a za semester ich mám aj 13 takže si zvyknete... povedzte si že to nič nieje, že to zvládnete... ak som v koncoch pomáha mi ak si predstavím človeka, o ktorom si myslím, že je totálne dutý a ledva prechádza z ročníka do ročníka a poviem si: "Ak prejde on, tak ja musím ľavou zadnou" :) Takže do toho držím palčeky :)

Stay heavy

je opäť maturitné obdobie a mám hrozný strach z toho či budem vedieť :-( takmer celú viem literatúru z 3. a 4. ročníka, ale tie ostatné sa mi nechce učiť bo je toho na mňa už priveľa bo idem v pondelok :-( a čo je najhoršie pravdepodobne nebudú priebežne dopĺňané čísla otázok a ja idem 16. v poradí takže by mi malo zostať len nejakych 10 tem a to je vážne málo :-(

nezmaturoval

vy tu mate problem.....ja mam taky nezmaturovala som ani z jedneho predmetu a nemozem ist robit ani opravne a musim ist opakovat rocnik no co vy nato???

Nikca

Neboj sa zvladnes to ako aj ti ostatni pred tebou. Ucitelia budu mili poradia ti ked nebudes vediet, neprejde ozaj len taky co nepovie ani slovo!
A