zeny nemate niekedy pocit ze je toho privela??

Príspevok v téme: zeny nemate niekedy pocit ze je toho privela??
luciferka

Ahojte, mam len 21 rokov a pripadam si ako 40 rocna...,studujem na dennom studiu, popritom brigadujem na dvoch miestach,byvam s priatelom v byte, staram sa o domacnost. Dnes mam za sebou skolu od 8 do 5.Momentalne je uz po 22 hodine,doupratovala som,prave zehlim, cakam az doperie pracka,umyjem vanu,a az potom mi ostane trocha casu na seba a padnem mrtva do postele.A rano skola a robota. Ako zvladate tento zhon? a to si ani neviem predstavit az raz budem mat deti....

majka_

ja mam 20, som single, tiez studujem na vysokej skole soc. pracu denne a neviem si moc predstavit, zeby som zrazu odisla od mamci, ktora navari, sice pomozeme upratat ale tak nanajvys v sobotu, kedy je nas "upratovaci" den. neviem si predstavit, zeby som dennodenne chodila na nakupy a tak, varila a podobne veci robila teraz. mozno to vyzera ze som len ta, co sedi na zadku s vylozenymi nohami, ale nie je to az tak pravda. proste ked treba doma pomoct s nakupmi, tak pomozem, ked treba upratat upracem. ale hanbim sa hrozne hrozne, ze neviem poriadne varit (az na makarony, spagety, sackove polievky... masko pripravit neviem velmi, ale ucim sa to!) a zapnut moc pracku, hoci potriedit by som vedela, programy mi mama narychlo vysvetlila, ale chcem sa to uz naucit. niekedy tuzim po tom, aby som vypadla na privat (intrak nechcem) a tam sa starala sama o seba a o to, aby som nevybuchla v tom byte. mozno by som to zvladla si myslim. snivam aj o detoch (take 2 - chcela som mat viac, ale zmenila som nazor), viem si predstavit, ze situacia bude dost zla, ale uvidime no. fakt ta luciferka aj tinuska aj ostatne, co sa starate sami o seba obdivujem, ze to zvladate. ja zas fakt nesedim na riti. cez leto vyuzivam prazdniny na brigady (napr. robila som v zmrzline 4 mesiace takmer a to stale 12-tky kazdy druhy den - bolo to narocne, ale zarobila som si na seba). len teraz v zime a na jar sa brigada tazko zhana. chcela by som si nieco najst aj teraz. ale no uvidime ako to dopadne.

majka_

a inak luciferka: nepomohlo by ti, ak by si si rozdelila domace prace na kazdy den? napr. v pondelok zehlenie, v utorok pranie, v stredu utieranie prachu... a podobne veci? raz som citala kdesi v casopise, ze si jedna mamina tak rozdelila prace a ze jej to dost pomohlo a ze ju to odbremenilo. a ze take prace ako je utretie podlahy raz denne a varenie robi normalne denne. tiez si napr. nakupi na 3 dni az tyzden dopredu, spravi si jedalny listok a ze je to celkom fajn. mozno by ta to trosku odbremenilo.

majka_

ja mam 20, som single, tiez studujem na vysokej skole soc. pracu denne a neviem si moc predstavit, zeby som zrazu odisla od mamci, ktora navari, sice pomozeme upratat ale tak nanajvys v sobotu, kedy je nas "upratovaci" den. neviem si predstavit, zeby som dennodenne chodila na nakupy a tak, varila a podobne veci robila teraz. mozno to vyzera ze som len ta, co sedi na zadku s vylozenymi nohami, ale nie je to az tak pravda. proste ked treba doma pomoct s nakupmi, tak pomozem, ked treba upratat upracem. ale hanbim sa hrozne hrozne, ze neviem poriadne varit (az na makarony, spagety, sackove polievky... masko pripravit neviem velmi, ale ucim sa to!) a zapnut moc pracku, hoci potriedit by som vedela, programy mi mama narychlo vysvetlila, ale chcem sa to uz naucit. niekedy tuzim po tom, aby som vypadla na privat (intrak nechcem) a tam sa starala sama o seba a o to, aby som nevybuchla v tom byte. mozno by som to zvladla si myslim. snivam aj o detoch (take 2 - chcela som mat viac, ale zmenila som nazor), viem si predstavit, ze situacia bude dost zla, ale uvidime no. fakt ta luciferka aj tinuska aj ostatne, co sa starate sami o seba obdivujem, ze to zvladate. ja zas fakt nesedim na riti. cez leto vyuzivam prazdniny na brigady (napr. robila som v zmrzline 4 mesiace takmer a to stale 12-tky kazdy druhy den - bolo to narocne, ale zarobila som si na seba). len teraz v zime a na jar sa brigada tazko zhana. chcela by som si nieco najst aj teraz. ale no uvidime ako to dopadne.

popo

mladi ludia to maju v dnesnej dobe velmi tazke.nezavidim im.kym sa postavia na vlastne nohy...sice je pravda,ze kazda doba cosi prinasa a vzdy to bolo tazke,ale teraz....uz by som nechcel mat 20 na krku,ta predstava tych mladych parov /ale aj tych,co ziju singl/si zhanat byt,pracu,splacat uvery,este to babatko.....niet vam co zavidiet mladez.

tinusska

no jasne... moj sa teraz za mojim chrbtom trosku hra, zajtra ma dovolenku, tak trosku relaxuje... dobru noc ti prajem.. a rada popisem s niekym normalnym ako si ty :))

luciferka

Ale zase nemozes mysliet len na to najhorsie..., vsetko co ma prist pride,´a zase dalo by sa polemizovat co je ta lepsia rodina, ja som nikdy nic nedostala zadarmo, priatel tiez nie, a dakujem za to rodicom, sice toho mam vela, ale som spokojna a stastna, mam uzasnu rodinu, priatela, to mi staci....a fakt nemysli na to zle, lebo si to privolas, pozitivne myslenie robi fakt zazraky, skus a uvidis....
no som hore, ale uz sa poberiem spat, bola som v sprche a tesim sa na postel, aj ked je prazdna dnes, to nemam rada, nie som rada sama v byte, ale co uz...dobru noc ti zelam, paa, ozvi sa niekedy ak chces

tinusska

mne moj zlaty este zavola ked nahodou vidi nejakeho drobca v meste, a ked sa na neho ten drobec este usmeje, to on ma taky pojaseny od radosti hlas...

ach boze... niekedy rozmyslam, preco som sa nenarodila "v inej rodine", kde by som mala vsetko, mohla by som v pohode studovat, dostala by som byt, a tak... vtedy si uvedomim, co mam, ze moze byt aj horsie, a ze by som asi nespoznala takeho cloviecika akeho teraz mam.. bojim sa vsak hesla, na posrateho aj hajzel padne, ze ked sa nam podari napr. dosplacat raz uver, tak sa niekt. z nas nieco stane.. no co, niekedy je zivot svina.. ty si este hore? no vlastne ja tiez, uz by som sa mohla pobrat kade lahsie... :))

luciferka

tak mi platime tiez takmer tolko, a museli sme dokupovat nejake veci este, nebol zariadeny tento byt, a setrime ako sa len da, zatial nam to celkom ide, ale ucime sa este stale...tak my tiez pokukujeme po babtkach, ale najskor az o 4 roky :DD

tinusska

ja mam v podstate za 3 tyzdne 22 a priatel ma 25... my uz snivame o detoch..... moc by sme chceli... keby sme mali zariadene byvanie, tak uz pestujeme :)) my nastastie platime u nich doma spolu 4tis. podnajom "all in", takze nic viac nemusim kupovat... ale ved beriem normalne, ze spravim aj ja nakup, a tak co treba... ked sme my pozerali podnajom, kokos, ze 10 tis. a viac a k tomu si pripocitat este strava, tak je to o nicom... ako spolubyvajuci je to sice lacnejsie, ale byvala som po podnajmoch a bolo to o drzku, lebo mi brali veci a pod... takze musime len vydrzat...

luciferka

aha, no tak to ano, vzdy je dobre mat rezervu, a uver aj najom, no jedno horsie ako druhe....my vyhadzujeme kopu penazi do vzduchu na najom.., ale co uz.uz babatko? no to je fajn