Pritomnost sestricky v ordinacii

bd

som sestricka u vseobecnej lekarky,mame oddelene ambulancie a poviem vam,ze niesom zvedava na to,co pacienti hovoria,ale je dost blbe,ked nieco potrebuje lekarka alebo pacient a ja to nepocujem,alebo nedam nejaku tu ziadanku,lebo pacient chce aj sukromie aj aby som pocula to,co je potrebne.
kto ma problem naozaj,nema sa za co hanbit a ja som tiez zdravotnik a dodrzujem lekarske tajomstvo.a kto sa hanbi,nech nejde k lekarovi. ved aj tak lekar musi komunikovat so sestrou a povedat jej,co treba pre pacientku urobit a preco.tak ten ostych nechapem.
ale je to len moj nazor...

lenca.

nedavno som bola v nestatnej ambulancii -urologickej, kde som si vsetko "zacvakala" - sestricka bola v jednej miestnosti s lekarom. Bola sympaticka, nic proti nej, ale stale sa miesala lekarovi do reci a ja som kvoli nej zabudla polovicu veci, co som chcela lekarovi povedat.

sestrička

ja pracujem ako sestrička u gynekol.máme oddelené miestnosti od lekárky.A ja z pohľadu sestričky by som nechcela byť v jednej miestnosti s lekárom.Ja mám svoju robotu vo svojej miestnosti,+ asistovanie lekárke/bez toho to nejde/.Niektorá tu spomínala,že už aby si vyberala ambulanciu aj podľa sestričky.Ja si myslím,že prvý kontakt má pacientka so sestričkou,a aj od jej prístupu závisí,ako je pacientka spokojná s danou ambulanciou.A aby som nezabudla,áno,aj sestričky sa týka lekárske tajomstvo,hoci nikde sme neprisahali.Aspoň v našej ambulancii je to tak,že čo i len slovko by padlo o niektorej pacientke konkrétne/menovite/ niekomu inému,letím kozmickou rýchlosťou z abulancie

me for me

no ja ked idem ku gynekologovi tak skoro vzdy mu asistuje sestra,ked mi berie vytery alebo tak,nieje mi stokrat prijemne ze tam je aj ona..to uz aby som si vyberala lekarov aj podla toho ake su tam sestry..

lesslie

aj sestricky spadaju pod lekarske tajomstvo, ale skor z etickeho hladiska, najma ak by chceli pikosky vyblabotat v autobuse :) rovnako mozu byt trestne stihane ak sa dozviete, ze uviedli k danemu problemu vase meno na verejnosti a mate na to aspon 2 svedkov nezavislych na vasej osobe a navzajom

machulka006

ja som chodila k jednému gynekologovi, ten mal sestričku v inej miestnosti, ale musela som od neho odnísť, lebo jeho prístup bol strašný... teraz chodím ku gynekologičke, ktorá má síce sestričku v ambulancíí priamo, ale až tak to neriešim, lebo lekárka je skvelá... zo začiatku mi to bolo trápne pred sestričkou, ale už sa nad tým nezamýšľam... i keď, bolo by aj tak lepšie keby bola vo vedľajšej miestnosti...

vlad

Podla mna by to malo byt tak, ze kym pacient povie lekarovi, co ma na srdci, tak sestricka by mala byt vo vedlajsej miestnosti.Lenze je pravda ze ta vedlajsia miestnost niekedy jednoducho chyba

veronika2

Ako mne by to asi dost vadilo keby tam mala byt aj sestricka, sa hanbim pred tym doktorom a keby tam ma byt este niekto :DD. Sestricka tam nikdy nie je ona je vedla aspon ja co k tomu gynekologovi chodim je to tak..

nata

myslim ze aj sestricka je iba zena a ze co nevie nepovie - hlavne ak ide o nejaku pikosku z ordinacie, myslim, ze si ju nenecha pre seba, aspon na Slovensku je to tak

sunday

Niekedy je to sice blby pocit, hovorit o svojich problemoch pred sestrickou. Myslim, ze aj ony maju drzat tajomstvo podobne ako lekari. U mojej gynekologicky je tiez sestricka priamo v ambulancii a niekedy aj dalsia zena, ktora sa pripravuje v kabinke, ked mi doktorka este nieco vysvetluje. Ale myslim, ze kazdy by mal drzat jazyk za zubami a ved kazdy, kto ide k lekarovi ma nejaky problem. A urcite niekto este horsi ako my. Takze tak.