dostala som to, ale chcem to mat co najktatsie...

niekto

poznam babu ktora sa pokusila o samovrazdu a to viackrat
je uplne normalna pokial nedostane depresiu
nieje to take jednoduche ze aku maju slabu psychiku ked ti liek vyvola depresiu vsetko vyzera inak

nepoviem

no mne to za to rozhodne stojí, tvár už mám ukážkovú ale liečbu nesmiem prerušiť lebo by sa mi to vrátilo takže musím dobrať tabletky
niekde vo svete, v amerike a tuším v taliansku tento liek zakázali pretože vela ludí po užívaní spáchalo samovraždu a mali psychické problémy. U nás sa niečo také ešte nestalo a preto nechápem čo majú za slabú psychiku ked ich "liek" priviedol až k smrti

cica987

Tak osobne si myslim ze v nejakom extra strese niesom.. dost casto sa mi tiez robia herpesy, a ked som bola asi pred tyzdnom u koznej tiez sa ma pytala ci niesom v strese.. tak chodim este na gymnazium.. ale zas aby som bola v strese.. neviem.. nejako neberiem to ze ide o zivot.. som tretiacka, a mame sa rozhodovat ake predmety si zvolime v 4. rocniku , a tak.. ale zeby to bol stres?? a tiez velmi nerozmyslam nad tym ze co ak som v tom?? napadne ma ta myslienka sem tam.. ale ihned ju zazeniem tym ze nemam byt z coho.. cize fakt neviem.. mozno fakt som v strese len si to neuvedomujem.. co ja wem? :-D

niekto

ja osm to nemal az take zle a nestalo mi to zato
inak kratkodobo mi na akne pomohla voda na vlasi dixi
tym alkoholom :)

nepoviem

niekto - ja užívam aknenormin (to isté ako roaccutane) čiže tiež niesom žiadna svätica .. viem že aj ty si ho mal užívať ale odradili ťa nežiaduce účinky. Ja ich pravdu povediac neriešim, lebo moje akné bolo s prispievajúcim rokom horšie a horšie, takže čo i len maličké pozitívum na mojej tvári ma potešilo. Už som asi v polke liečby, pečenové testy budú onedlho, takže som zvedavá, lebo medzi liečbou som bola asi až tri krát chorá a liečená antibiotikami čiže to bola riadna záťaž na pečen. papám vela medu, ktorý ževraj dobre pôsobí na pečen, a nepijem tolko alkoholu ako predtým :D(nepijem vôbec) ...

necítim sa vinná za to, že užívam tabletky ktoré sú velmi ťažké na pečen, lebo s porovnaním s holkami ktoré berú HAK, beriem tabletky omnoho kratšie, a nikde som nenašla nejaké info o chorobách po užívaní ako pri HAK napr trombóza

niekto

bodka ja niesom proti HAK ak to je z doreho dovodu je to liek tak sa k tomu treba spravat
ked to niekto berie kvoli tomu aby nemal akne tak nema vsetkych 5 pohromade ....

nepoviem

bodka. v tvojom prípade je HAK nevyhnutná aj ked som tiež zásadne proti nej. Snád ti bude stačiť ju pár mesiacov užívať a potom ked prestaneš sa ti tvoje problémy už nevrátia ..

bodka.

aj mne sex narušil cyklus. neviem prečo. A poviem to narovinu: po menštruácii som mala taký hustejší výtok a od prvého sexu je to také "vodovejšie". Sorry za blbý výraz, ale inak to opísať neviem. Ale ten prvý sex bol dááávno. Len som si tak nejak teraz spomenula.
A viem, že ty si proti HAK, ale vieš ja mám tak silnú menštruáciu, ža mi iné neostane. Ak toto niekto neprežíva, nevie čo to je. Ja som fakt prvé dva dni odpísaná. Ešte že mám kanceláriu sama pre seba, lebo ináč by som musela brať dovolenku. Musím mať na stoličke a sedieť na čiernom vankúšiku / podložke/, lebo by som stoličku celú zamazala.
-
A to je najhoršie, že nepomôže častejšie sa prebalovať, lebo napríklad 20 minút len jemnúčko krvácam, potom sa pohnem a zaleje ma krv. No strach. Ale musím nabrať odvahu a skočiť za gynekológom.

niekto

dik za info som nevedel ze sex moze ovplivnit cyklus ,co som cital ze moze zmiernit menst. bolesti ale to som nevedel zas som sa dozvedel nieco nove :o)

bodka drzim palce aby ti to nic neurobilo , 4-5 rokov sa mi zda moc dlho na pauzu neviem niesom odbornik porad sa s lekarom aj ked tym sa dnes uz neda verit :(

bodka.

cica-ten čaj stál cca 36,- SK, ale ja som ho začala piť už keď som to dva dni mala. A o trooošku som to mala slabšie, ale neskrátilo, lebo to mám ešte len štyri dni. A v pondelok mi príde priateľ a ešte to stále budem mať.
-
a či mi sex rozhádzal cyklus? ÁNO.
mala som pravidelný a skoro rovnako dlho mi to trvalo. A teraz mám raz 22 dňový-raz 29 dňový cyklus. Ale mne nikdy nemešká. A tá dĺžka raz 8 dní-raz 10 dní. No, natrápim sa.
Viem, že tu mi pomôže jedine HAK. Aj obvodná to povedala. A dostanem to presne podľa tabletiek, dĺžka bude omnoho kratšia ale hlavne nebudem mať toho toľko. Aj keď tu čítam, že to má toľko vedľajších účinkov. Ale zas, keď to budem brať povedzme 4-5 rokov a potom dám prestávku, tak to hádam až tak neublíži.