Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

§ ZAZVOR - ĎUMBIER §

Príspevok v téme: § ZAZVOR - ĎUMBIER §
mamina1

mozem normalne pouzivat ZAZVOR-teda Dumbier aj ked som uz otehotnela bezne do varenia, pecenia, k ryzi, ako prilohu, so zeleninou a podobne, alebo aj ako caj. A v akom mnozstve, ci je to jedno? Radsej by mal byt suseny alebo cerstvy? Mam ho rada a davam ho skoro vsade, len neviem, ake ma ucinky pocas tehotenstva a ci sa moze. Ak sem zabludi aj RNG-prosim o odpoved. Dakujem vam

Ivka 1

Mamina je potrebne hlavne pocas prvych troch mesiacov tehotenstva davat si pozor na uzivanie liekov,pitie alkoholu a co najmenej sa zdrziavat v priestoroch,kde sa fajci. V prvom trimestri je velmi dolezite uzivanie vit.B12 a kyseliny listovej,je to velmi dolezite pre donosenie babatka a aj ako
prevencia pred vyvojovymi vadami plodu.
Pre rozvoj mozgovej cinnosti babatka su velmi dolezite nenasytene mastne kyseliny Q3 a Q9, ktore sa nachadzaju
v rybacich olejoch studenovodnych morskych ryb a aj v lanovych semiackach. S rastom plodu rastie aj potreba zvysenia prisunu mineralnych latok a vitaminov.

RNG

neviem o inych koreninach ze by skodili. Okrem vitaminu C odporucam aj rybacie oleje a dobre mineralove doplnky, lebo dieta nemilosrdne rabuje telo a mozes skoncit ako mnohe zeny so znicenymi zubami a osteoporozou.
Rybaci olej zlepsuje absorbciu mineralov a prispieva k vyvoju nervovej sustavy dietata. Doplnovat treba aj pri kojeni, lebo cely rast dietata vlastne je dodany matkou a ta to musi dostat z jedla a doplnkov inac je telo orabovane .

mamina1

RNG, ok, tak to teda riskovat nechcem, obmedzim teda chili,i ked je zdrave a milujem ho, aspon ze ten zazvor sa v teh. moze :)
a ostatne koreniny? ako je to s nimi? hlavne tie vyraznejsie a aromatickejsie,neuskodia v tehotenstve?

mamina1

Dakujem RNG :)
na zazvor som zvyknuta a robi mi dobre...
tak dufam ze aj babatku :)
ak sa tu este zjavis, tak ma napadlo, ze sa opytam aj na CHILI(mnam) a stiplave ci mozem a aj Koreniny(napr.cierne korenie,klinceky,SKORICA...), ktore by sa mozu a ktore nemali v tehotenstve, ak vies

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.