pečienka resp. meso ano alebo nie

house

pecen je zdrava a pomaha hlavne tym co maju poskodenu pecen pretoze organizmus dostane hotovy stavebny material na regeneraciu pecenovych buniek nemusi ten material vyrabat sama najdravsia je
trescia pecen kuracia pecet vzdy na najnizsom potravinovom retazci teda najviac asi by skodila ludska pecen v nej je tych toxickych latok asi najviac za tie roky zivota a vselijakej potravy.

usiko

nie je pecienka filter odpadovych latok v organizme...? asi tak spinavy ako filter auta pri vymene oleja po 100000 km? ja by som to nejedla....

kvietok13

mariaa , samozrejme ze aj v inych potravinach je... aj na to vselico vplyva.. ved to bol len priklad, tato tema je o pecienke, tak som napisala konkretne na to.. to by sme vsetko mohli rozoberat zo vsetkych stran.. ale na to su ine temy...

[zruseny12]

ja mam pecienku velmi rada...
a neznamena,ze kto neje pecienku musi mat malo zeleza,zelezo je aj v inych potravinach,ale zalezi ako sa je...

napr.ked sa ranajkuje,nemal by sa medzi ranajkami pit caj,lebo ten zabranuje vstrebavaniu zeleza...
alebo,clovek nemusi mat dobre travenie,preto ma malo zeleza...je vela dovodov,preco moze chybat zelezo...

kvietok13

No pecienku moc neoblubujem, ale je v nej zelezo kt. potom moze chybat.. napr. tehotne su casto chudokrvne a chyba im zelezo, preto ho beru v liekoch..
a neuznavam vynechanie mäsa, vsetko s mierou a bude to ok...