Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zahlienenost

Príspevok v téme: Zahlienenost
damme

Ahoj
som po tazkom prechladnuti, teplotu uz nemam (asi 2 dni som uz bez teploty), vylezal som to doma dostatocne....ale stale sa citim taky nesvoj...smrkám v kuse, hlieny mi vecer stekaju a skrabe ma z toho hrdlo a rano mi nechuti jest z toho.....neviem odkial tolko hlienov - vysmrkal som snad viac vreckoviek ako za cely zivot:)....co pomoze?
U doktora som nebol....mal by som zajst?

jalla

no mira,akoze vdaka za vysvetlenie,ale to co si napisala je pre mna jeden z najvacsich bludov hluposti.vyradit ovocie na polroka??pre mna absolutna hlupost a by som chcela vediet odkial si taky drist vytiahla,lebio ja som sa este v zitvote nestretla s taklymto pohladom na ovocie:(

mira

Jalla, pokúsim sa vysvetliť vplyv ovocia .
Vysoko čistené látky, podávané proti alergiám síce odstránia prejav choroby ako sople, kýchanie, svrbenie, slzenie a pod. Stav organizmu ale nemenia. Stav vysokej citlivosti pretrváva.

Pretrváva neschopnosť imunitného systému adekvátne reagovať na podnety.
Pretrváva neschopnosť slizníc odolávať alergénom, pokračuje extrémna produkcia hlienu, ktorý si nájde v tele iné miesto, kde sa začne zhromažďovať.
Pretrváva oslabenie organizmu ako celku. Príčinu oslabenia sme neodstránili.

Nájsť túto príčinu si vyžaduje hlbokú pokoru človeka pred fungovaním prírodných zákonov. Zmeniť stav organizmu zo stavu "chorý" na "zdravý" si vyžaduje zmeniť svoj prístup. Svoje zvyky a myslenie.

Ovocie je jedna zo zložiek potravy, ktorá oslabuje a uvoľňuje organizmus. Dáva nám pocit pohody, vzletu, ľahkosti. Lenže všetko má svoje hranice. Ak sa preženú, pohoda ľahkosť sa zmení na SLABOSŤ.

Preto oslabení ľudia, chorí na alergie, leukémiu, kožné choroby, choroby lymfatického systému, močových ciest, impotenciu, AIDS, choroby horných ciest dýchacích, cukrovku, a eśte veľa ďalších by aspoň na pol roka mali vyradiť ovocie.
Aby títo ľudia nezatuhli, mali by sa harmonicky a fyziologicky uvoľňovať zeleninou. Tá nenesie nepriaznivé účinky ovocných cukrov a kyselín.

[zruseny12]

bambulos,mas pravdu PYCNOG.je dost drahy a ako pise VSEVEDKA, da sa lacnejsie kupit v cz,ale zasa nie kazdy ma moznost si ho kupit v cz...
to uz len zalezi na tebe,ako sa rozhodnes...
vela stastia

RNG

adka, ked ti nejaky chemicky liek nerobi dobre, neber ho a nechaj si prespisat iny alebo ber prirodne antimikrobialne doplnky.
Na zahlienenie a plucne a prieduskove infekcie je dobry najma oreganovy olej, roztok GSE pripadne pri viralnom vitamin C, NAC(acc) a extrakt z olivovych listov.

vsevedka

re:RNG
Dopoludnia tu Adka chcela od teba poradiť, čo so štípaním žalúdka po Zinnate, ale nesprávne uviedla Zinnak, čo si ty myslel, že je asi preklep zinku a radil si rozpustiť.Zinnat je ale širokospekrálne ATB (Cefuroxim), teda cefalosporínové ATB II.generácie.Ja osobne s ním nemám skúsenosť, neviem pomôcť iné ako len to, že sa má užívať cca 10min.po jedle a dostatočne zapiť.Myslím ale, že je dosť silné, tak jej sem hoď možno aj nejaké vhodné pro-bio.

vsevedka

Bambulos, ja mám alergie na plesne, palinu, ambróziu,roztoče, vadí mi prach, mám bakteriálnu alergiu, alergiu na niektoré lieky a na slnko.Bio-Pycnogenol začínam užívať už teraz v predjarí, asi po tretiu sezónu, takže mne pomáha, na alergiu i na cievy(kŕčové žily).Kým v SK stojí 30 tbl.17-18E, v CZ ma vyjde teraz 90 tbl. na 24-25E(u nás by to bolo 45-46E), takže rozdiel je to veľký, dosť tak ušetrím.Žihľavový čaj vyskúšaj, ak nemáš alergiu na pŕhľavovité rastliny.Je to prírodné antihistaminikum.Po Wobenzyme som nemala pocit zlepšenia (3x10tbl.)Pycno po týždni užívania ustaľujem na 2x1 tbl.Občas si dám kúru Panthenolom 1 tbl.večer,je to v podstate vitamín na podporu slizníc, pri alergii.Keď vysávam používam rúšku na tvár kúpenú v lekárni, ako mechanickú prekážku prachu a roztočov.A ako podporu pri alergii používam šumivé kalcium Sandoz, hlavne vtedy,ak pripuchnem okolo očí, pretože ja do očí žiadne kvapky neberiem, nerobili mi dobre(všetky obsahovali chlorid benzalkonium ako konzervačnú látku) a pomohli aj tak vždy len na chvíľu.Mám tú alergiu pod kontrolou, takže na alergológiu chodím len 1-2 x ročne pre Xyzal a pre pohotovostný balíček, keď idem na dovolenku do zahraničia pre prípad, že by sa mi veľmi zhoršila alergia alebo by ma uštipla včela alebo pod.(v minulosti som mala prudkú reakciu).

RNG

na sladenie pouzivam steviu, stevisidy a rebaudianosidy nachadzajuce sa v tejto byline su az 300 krat tak sladke, ako cukor, pricom su to nie cukry a nezvysuju hladinu cukru v krvi.
Naviac stevia je uzitocna pri regeneracii pankreasu.