Ako navratit hustotu vlasov

Príspevok v téme: Ako navratit hustotu vlasov
CMu_Q

mam 20r. a dosledkom HAK mi strasne vypadali vlasy, nemozem ich nosit rozpustene, pretoze su to uz len jemne, poriadne riedke vlasky :( Doteraz (po 5mes.vysadenia HAK YADIN) mi este stale padaju, no trosicku menej nez predtym, verim, ze postupne sa padanie eliminuje.

Zaujimalo by ma, co ste pouzivali, resp. s akymi vyrobkami mate najlepsie skusenosti na obnovu vlasov, rast vlasov a pod. Existuje mnozstvo znaciek, vyrobkov, pripravkov, no neviem, ktory si zvolt. A takisto ako dlho ste ich uzivali, aby bolo vidno prve vysledky (ja som napr. pouzivala 3 mes. Alpicort a nepomohol)

A takisto okrem pripravkov, ake vitaminy, mineraly ste papali. Chcem to totiz skombinovat, aby ucinok bol efektivnejsi. Predpokladam, ze Zinok a kyselina pantotenova je zaklad - no v akom mnozstve ich denne treba papat?

DAKUJEM za kazdu odpoved, velmi mi tym pomozete, pretoze uz som zo svojich vlasov zuufala :((

A ece otazocka, myslite si, ze sa da navratit povodny objem vlasov, ktory som mala pred uzivanim HAK? :(( DAKUJEM.

alamka

Ahojte :)

Rada sa s Vami podelim o skusenost o to, co mne pomohlo nie len na rast, ale aj na minimalizovanie vypadavania, lesk a zdravie vlasov...

Kratke intro: pred 2.5 rokom sa mi lamali vlasy 5cm a viac, boli suche a navyse vypadavali. HAK ani ziadne ine lieky ci vyzivove doplnky som nejedla. Nasledne mi zistili poruchu stitnej zlazy. Zacala som uzivat euthyrox 25, dnes 50, v januari mam kontrolu. Stitna sa mi upravila po prvej kontrole.

Na vlasy som pouzivala a do dnes pouzivam bio kokosovy olej. Da sa kupit v dm za 7 eur, maju aj bez aromy aj s aromou. Podstata tkvie v pravidelnosti a v tom, ze sa musi nanasat rozpusteny na vlhke vlasy. Ja to robim tak, ze vo flaske rozpustim v teplej vode kokosovy olej, navlhcim si vlasy, natiahnem injekcnou striekackou a aplikujem si to od korienkov az ku koncekom. Vsetko premastene zviazem do drdola a necham posobit. Minimalne to ma byt na hlave 2 hodiny, ja nechavam cez noc a rano umyvam 2x samponom. Nemusim pouzivat ani kondicioner, ani balzamy a kadejake drahe ci lacne gebuziny. Za 2.5 roka, co ma musela ostrihat na kratucke mikado mi narastli vlasy pod ramena, mam ich do polovice chrbta :). Kuru robim minimalne 2x v tyzdni. A to som bola 4x podstrihnuta. :)

Kedze mam problemy aj so stitnou, aj celkovo som bola pribrata, zacala som samozrejme celozrnne chleby (peciem doma), aj surovu zeleninu, ovocie, hovadzie, atd. Uplne som vylucila cukor a vonkoncom biely, sladim iba medom. Varim na bio kokosovom oleji, lacno a zdravo...

Co sa tyka doplnkov...a teraz dalsia tema... Uz dva mesiace mam energie ako keby som mala 20, a to mam 29, ale som proste nabita energiou. Pritom mam tazsie povolanie, robim v justicii... Co mne pomohlo: prvy raz som vybrowsovala a kupila si vitaminy, zvlast organickeho povodu, nakolko tie anorganicke sa tazko vstrebavaju, cim sposobuju len zbytocne "drahy moc", lebo vacsinu vyluci clovek.

Ja beriem pivovarske kvasnice jodamin, organicky vit. A+D a Hair Booster od Nature's Bounty a jedny z najkvalitnejsich probiotik, aspon podla vyskumu z Ciech, ked testovali ci probiotika obsahuju skutocne tolko kultur, kolko uvadzaju na obale. Kuk na internete kto chce, clanok zverejnila pluska.

Vlasy aj pokozku aj nechty mam svoje, dlhe, huste a prirodzene leskle. Takmer vobec nepadaju a vobec sa nestiepia a ani sa nelamu.

Za seba, som velice happy.

Poznamka: nie som ziadna dealerka kadejakej lekarne ani bylinkarne. Som obycajna celkom vzdelana dlhovlasa 29 rocna cica, inak schudla som za 5 mesiacov 13 kil...huraaaaaaaa :)

Stastne a vesele :)

kraskyvlasky

problem je ze tiez sa hennujem (uz vyse roka) a ziadne vysledky. vdaka aspon za to ze mi nepadaju, no nie a nie rast nove. kazdy den vidim ako mi postupne rednu:(

sweet_lolitta

Ahojte baby, cca pred 2 rokmi, ked som si pocinila vlasy nafarbenim na cierno a naslednym odfarbenim zas spat na povodnu farbu, mi vlasy extremne padali, lamali sa a boli najotrasnejsie v mojom zivote. Asi pol roka som si ich farbila trvacnou farbou, aby som mala aspon nejaku peknu farbu, no vlasy padali este hufnejsie. Az som si povedala STOP a dostala som sa na toto forum a jedno ceske.
Jedno velke DAKUJEM chcem vyjadrit uzasnej rastline- henne. Hennujem sa uz cca rok a pol, zdravo papam a pred tym som uzivala zihlavove vody za 1,5 eura- zda sa ze pomohlo, neuveritelne vela vlasov mi rastie vsade na hlave, take male paperie, niektore uz su aj 10 cm dlhe, niektore menej, no je to uzasne! :)
ide aj zvnutra (tiez som brala HAK a vysadila ju pocas toho)- treba zdravo papat a mat dostatok vitaminov a mineralov. Tabletky nejem, ale v potrave mam zaradene riasy.

kraskyvlasky

prosim vas co moze byt dosledok toho, ze mi nerastu nove vlasy?? pred rokom mi hrozne padali, antikoncepciou VREYA sa to upravilo, no nechcu mi narast nove. uz som zufala, bojim sa ze za 5 rokov nebudem mat na hlave ziadne vlasy. hak uz nikdy nechcem, zacala som zit inak, neuzivam ziadne lieky a ani viac nechcem. pouzivala som aj zihlavu s orechovymi listami, oplachovala som si tym hlavu, pouzivam hennu, hlavu si kazdy den masirujem. no nove vlasy sa neukazuju :(

suši

Poprosim odborníkov o info ohľadne trichologickej ambulancie v Košiciach. Dcéra ma veľké problémy s vlasmi a nedarí sa nám to riešiť. Niečo som našla na nete, ale mimo Košíc.
Prosim poraďte nám.
Vďaka.bezradná mama