Bolest v oblasti pupku,co je to?

Príspevok v téme: Bolest v oblasti pupku,co je to?
pupcek

Ahojte, pred polrokom som pri cviceni pocitila bolest v pupku,akoby ma tamnieco strasne pichlo,bolelo ma to este tyzden...od vtedy ma to boli raz za mesiac na par dni,ale uz nie tak velmi,az do vcera... 2 cm od pupku v jednom mieste pocitujem taku tupu bolest...co to moze byt? dost to boli,je to neprijemne...dakujem

Súvisiaci obsah

Gima

Zápcha i nadváha: Pomôže psyllium?
Mirka

Odporúčané dávky vlákniny pre jednotlivé krajiny Európy sa líšia. Spravidla ide o 25 až 30 gramov na deň. Smutné je, že jeme len polovicu a následne nás trápia problémy ako zápcha, hemoroidy, nadváha, vysoká hladina cholesterolu v krvi... Je prírodná vláknina cestou k náprave?

V ajurvédskej medicíne je psyllium známe stovky rokov. Aktuálne zaznamenáva „boom“ aj v západnej civilizácii. Dôvody? Žalostne nízka spotreba vlákniny, ktorá súvisí s rakovinovými ochoreniami tráviacej sústavy (toxíny zostávajú dlhšie v tele), zápchou, hemoroidmi, žlčníkovými problémami, vysokou hladinou cholesterolu v krvi, obezitou, nestabilnou hladinou krvného cukru - čo je problém nielen pre diabetikov, ale aj bežných ľudí.
Čo je psyllium?

Psyllium je čisto prírodná rozpustná vláknina, ktorá sa získava z rastlín, ktoré pochádzajú z rôznych druhov Plantago, pričom najznámejšia je indické Plantago ovata. Psyllium rôznych druhov nájdeme po celom svete, ale domovom indického psyllia je India a Pakistan. Rastliny sú pomerne skromné, čo potrebujú, je jasné, slnečné a suché počasie.

Na trhu je psyllium dostupné vo forme prášku, ktorý sa užíva v množstve jednej až dvoch čajových lyžičiek denne. Najlepšou voľbou je užívať psyllium nalačno pred raňajkami s čistou vodou, džúsom alebo čajom. Užívať ho možno aj kedykoľvek počas dňa aspoň 30 minút pred jedlom.

Pri zaradení psyllia do jedálnička je nevyhnutnosťou pitný režim, pretože vláknina absorbuje vodu. Prírodné psyllium je bez chuti a zápachu, čiže sa hodí aj do ovsených vločiek, jogurtov a cereálií. Pri vážnejších zdravotných problémoch, a najmä dlhodobom užívaní niektorých liekov (antidepresíva, lieky pri cukrovke), konzultujte užívanie psyllia s lekárom.
Jednoduchým spôsobom možno teda denný príjem vlákniny zvýšiť až o 5 gramov a predchádzať nasledovným problémom:

Psyllium je prevenciou proti zápche, pretože stimuluje činnosť čriev a pomáha k rýchlejšiemu vylúčeniu stolice, a teda aj škodlivých látok. Je nápomocné aj v opačnom prípade, resp. pri hnačke aj syndróme dráždivéh čreva.
Viaceré vedecké štúdie naznačujú, že nedostatok vlákniny môže súvisieť so vznikom rakoviny hrubého čreva. Dôvod? Toxické látky zostávajú dlhšie v organizme a pôsobia negatívne na organizmus.
Psyllium navodzuje pocit sýtosti a znižuje chuť do jedla, čo je dôležité pri udržaní hmotnosti i redukčných programoch.
Dostatočná konzumácia vlákniny udržuje krvný cukor na uzde, čo je prevenciou cukrovky.
Vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu v krvi sú hlavnými dôvodmi vzniku srdcovo-cievnych ochorení. Psyllium ako zdroj vlákniny pomáha regulovať krvný tlak i cholesterol.

Kony88

Ahojte, ja uz týždeň mám opuch na ľavej strane pod hrudnym košom ,bolesť vystreluje do zadu.. akokeby mi tam niečo silno pricviklo a cítim tam blok či opuch. Nedá sa mi chodiť, sedieť a bolest sa hlási aj keď ležím .K tomu mi začal hnedý vytok. Podľa lekára je to žalúdok trávenie..dal mi algifen ale ten zaberie len na chvíľu. Nechuť k jedlu a pocit plnosti. No rozpisala som sa

evinka

tak ludia ja mam syndrom drazdiveho creva.a mala som aj chronicky zapal pankrasu a taktiez zlcnik asi nefuncny.vraj ked boli v okoli pupka tak to moze byt pankras ale moze to byt aj sepe crevo. a ako tu pisu zeny ze ich boli stale brucho tak odporucam ist na testy na potravinovu neznasanlivost.. alebo to tiez moze byt chronicky zapal criev. tak isto to moze byt helicobacter pilori,.je tam viac moznosti. u mna to bol syndrom drazdiveho creva

pau

presne ako si to opisala v druhom komente, mam to iste uz asi 4 roky... tak na pravo dole jak taka hrcka... Raz mi povedali ked som bola na vysetreni ze tam mam 2mm hrcku ale potom mi uz nic nevedeli nasjt.. vzdy ked bezim alebo sa niak ponahlam alebo idem dole z kopca to zacne bolet

Mudr.Nemcova

Dobrý deň vyštudovala som medicinu a sama mam tieto bolesti.. Ide o to mate bud prechladený močovy mechur,vaječniky alebo obličky :) Liečeni e je jednoducho pred spánkom si dajte termafor alebo ladvinovy pas z predu :) liečenie trvá okolo 5 dní prejde vam to po dvoch dnom ale pre istotu sa doliečte :)

wrrr

Tak mna picha v pupku nevime presne intervali ale už asi 5 rokov.. je ot neskutočna bolať.. ked sa chcem nadýchnuť a zapicha ma to a ked sa chcem nadychnuť tak to je akko keby blesk a to pichnutie pokračjue až k močovemu mechuur je ot neznesitelne neviee prečo a či je ot niejaka choroba.. raz som bola z tym aj na vyšeetraniach ale nezisitli mi nič tak neviem

shanti

AHOJTE JA MAM TIEZ PODOBNY PROBLEM, UZ 12 ROKOV DNES MI DOKINA POVEDALA ZE TO MOZE BYT OVULACIA NEMALA SOM TO JEDINE KED SOM BOLA TEHOTNA, ODKEDY SA SYN NRAODIL MAM TO ZNOVA...

Tejma

mna boli uz vyse pol roka brucho..najprv ma to bolelo ako je slepak a potom sa to posunulo aj k pupku..asi tak 2 cm od neho...nic mi zatial nezistili,poslali ma na sono a tam musim cakat mesiac...takze sa uvidi,dufam,ze mi zistia pricinu bolesti,lebo si pripadam ako hypochonder!!.. inak ak niekoho boli slepe crevo,nech si uvari caj z listov černice..do hodiny ma po bolesti..ak to je iny organ,treba navstivit lekara

Džusi

Ja mám tiež bolesti okolo pupka už asi rok pred rokom a pol mi vyoperovali žlčník a to tiež som chodila po všetkých možných vyšetreniach a nič mi nenašli tak sa potom rozhodli že ma otvoria a pokúsia sa nasjsť príčinu. Úkazalo sa že žlčník je chronicky zápaleny zvlaštné a v krvi sa žiadny zapal neukázal tak ho vyoperovali asi polroka bolo dobré no bolesti sa vrátili a zase je všetko v poriadku bola som aj na sono aj RTG idem aj CT vyšetrenie zatiaľ mi nič nenašli prípadam si ako hypochonder asi to už necham tak a naučím sa stým žiť