bolest prsnikov

oli-oli

no ja take stavy rozhodne mavam. a aj vela mojich kamaratok. myslim, ze to je normalne. u nas v rodine nikto rakovinu prs nemal, aspon myslim. ja chodim doktorovi pravidelne a mama chodieva preventivne aj na mamografiu. takze treba sa o seba starat. neviem, ci sa da rakovine prsnika nejak predchadzat. hlavne je, na to vcas prist.

otazocka18

ahojte, aj mna zvyknut boliet hlavne tak tyzden aj nieco pred menstruaciou a mam pcoit ze su neuveritelne tazke a neda sa mi spat ani na bruchu, ani na chrbte, na boku ma tlacia a nie je to nic prijemne... ja sa chcem len uistit ci je moje pripisovanie tychto stavov menstruacii spravne, alebo to moze byt nieco horsie... v nasej rodine sa vyskytla rakovina prsnika, konkretne stara mama, zistili jej to nedavno, ma za sebou chemo aj radioterapie, ale ona to dost podcenovala a roky k lekarovi a preto to zaslo az tak daleko... a ja sa bojim ze sa to stane aj mne, k lekarovi ist nechcem, alebo sa hanbim, ci bojim, mam 18 rokov a stale sa snazim opakovat si, ze som mlada a nemozem byt tak vazne chora, ale ja vlastne len chcem vediet ci podobne stavy ako som vyysie opisala mate aj ine, to je vsetko... vopred dakujem za odpoved...

oli-oli

no, mna zvyknu boliet vzdy pred menstruaciou a ked dostanem uz ma nic neboli, len teraz je to nejake vyrazne. moze to byt aj tym, ze som bola chora a prechodila som chorobu? hrozne ma boleli aj lytka. hormonalna liecba neprichadza do uvahy...ja to radsej pretrpim. ale dakujem za rady! a neviete, co tu bolest sposobuje?

bd

caute,z mojej skusenosti viem,ze prsniky mozu boliet pred,cez aj po menstruacii,ale aj v gravidite,pocas puberty,pri prehnanom posilovani hrudnych svalov...no najcastejsie je to pri hormonalnych zmenach,som preto za kontrolu u lekara,dokazu totiz aspon troska pomoct hormonovymi mastami a radou.niekomu pomaha aj nahrievanie infralampou alebo soluxom.vela zdravia bez bolesti!

jaja

ahoojky noo tiež aj mne meška menštruacia už 2 tyzdne pomaly a zacali ma boliet aj prsia tak to dufam preto že mi už krámy pridu...duuufam no lebo vtedy to zvykne tak byt!