Pili sme, pijeme a budeme piť mlieko !

Príspevok v téme: Pili sme, pijeme a budeme piť mlieko !
machulka006

bola by som rada, ak by sa tu zišli ľudia, ktorí zatiaľ neprepadli ošiaľu nepitia mlieka... ľudia, ktorí si myslia, že mlieko a mliečne výrobky sú zdraviu prospešné, a nemajp pocit, že by z mlieka mohli "splesnivieť"...

Táto módna vlna, či čo to je, neviem ako to nazvať, je podľa môjho názoru úplne chorá... A chcela by som vedieť, či ešte vôbec existujú ľudia, ktorí pijú mlieko niekoľko desaťročí bez nejakej ujmy na zdraví...

leerka

ja mam velmi rada aj termixy, syry napr nakladany hermelin.... a potom actimel, smotanu klasicku aj do kavy...a plnotucne mlieko mam najradsej....alebo niekedy vypijem len tak tu 10percetntu smotanu do kavy...

meForMe

mlieko go:)pridavam sa k vam:)aj ja mlieko zboznujem:)a este som z neho nesplesnivela tak myslim ze ho este aj dlho pit budem:)a tiramisu neznasam:((je to asi jedina talianska vec ktoru neznasam:((

moniqa87

poliewoocka, ja tiramisu zboznujem... ale najlepsia je taka original od talianov, ta na slovensku az taka skvela nie je...

a vsevedka trafila klincek po hlavicke: najvacsim problemom nie je to, ci sme za pitie mlieka alebo proti, ale intolerancia cudzieho nazoru...
uprimne ani ja nepijem mlieko kazdy den, ale tak za tyzden ten liter vypijem a mliecne vyrobky nepocitam...

poliewoocka

Usmev lieci:) Idem aj ja von..tesim sa uz na leto a aj na fajnu zmrzlinku:)
PS:mate radi tiramisu? Ja ho zboznujem!

machulka006

poliewoocka - s tým farmaceutickým priemyslom si to trafila presne... :) a prejsť sa idem aj ja, lebo ako som zistila, leziem tu niektorým prispievateľom na nervy, tak aby zo mňa nikto nedostal infarkt... to si na svedomie nevezmem :D

poliewoocka

Machulka,
presne tak..nie je spravne nieco nasilu zatracovat, aj tak je este veda da sa povedat hlupa. Zober si napr. taky farmaceuticky priemysel, jeho cielom je castokrat ludi liecit, ale nie vyliecit. Cest vynimkam. Kazdy organizmus potrebuje nieco ine, mali by sme posluchat svoje telo.
Damian, nie je zdrave tolko sediet za pc, to skodi este viac. Teraz som sa bola prejst vonku, je to super pocit:))

vsevedka

Tak sa mi zdá, že asi častejšia ako intolerancia na laktózu je intolerancia cudzieho názoru.
Ja mlieko pijem, ale len občas(proste niekedy dostanem naň veľkú chuť, tak neodolám, ja tomu hovorím, že asi si ho príroda žiada.)Kôli alergii som dokonca v vydržala 1 rok ho nepiť, ale nevidela som žiadny rozdiel.Mňa osobne nezahlieňuje.Občas si dám aj jogurt, český, bio, klasický v sklenej fľaške a je mi ľúto, že naša martinská mliekáreň bola vytunelovaná a zrušená, pretože mala super jogurty a iné výrobky, ocenené cenami i v zahraničí, navyše boli vyrábané z mlieka z ekologicky čistej oblasti Turčianskej záhradky, kde sa kravky pásli na podhorských lúkach.Pijem občas i zakysanky alebo zdravší, odtučnený cmar(podmaslie).Teda, ja osobne proti mlieku nič nemám, hoci mám svoj názor na niektoré druhy akoby len zafarbenej bielej vody v krabiciach a jogurtov Danone a podobných, čo ani ako jogurt nechutia.

machulka006

inak, ešte otázka na Damiana - s tou rakovinou a mliekom si to nejak obhájil v téme pijete mlieko? ale ako mi vysvetlíš súvislosť medzi pomočovaním a pitím mlieka?:D keď je úplne jasné, že pomočovanie u malých detí je psychického rázu...