fajcí vás priatel cigarety? tolerujete mu to? nevadí Vám to?

Príspevok v téme: fajcí vás priatel cigarety? tolerujete mu to? nevadí Vám to?
Lolka

Mne sa s tým tazko vyrovnáva. Keby to boli 3 cigarety ale unho je to 10. A skodí si zdraviu zatial mu nic nie je, ale neskor sa to moze prejavit. Na zaciatku nasho vztahu sa zriekol fajcenia prestal, pretoze ma lubil a nechcel ma stratit. Ale uz sme spolu asi rok aj to po niekolkých krízach, a tá dalsia kríza sposobila ze zacal fajcit opat, a mne sa nepáci 10 cigariet. Ako sa mam s tým vyrovnat, prijat to? Ako mu pomoct? On musí chciet sám od seba, ja mu neviem pomoct, uz som skusala ak prestane ja nebudem chodit na net. Ale povedal mi ze najprv musí dofajcit nejakých 5 este a ze doobeda mozem na net a poobede uz nie. Neviete nejakú radu? Uz ste sa rozisli s priatelom len kvoli fajceniu? To nie je dovod nie? To asi ani nechcem. On mi len napísal ze si mozem najst lepsieho. Neviete nejaký trik ako ho motivovat aby prestal? Dakujem za odpovede.

sway

Lolka
Len ci on bude chciet s tebou byvat:-)S tym navrhom na spolocne byvanie som totiz prisla ja a tym padom si on mohol klast podmienky:-) Ale vztah je o tolerancii..ono to nevydrzi dlho,ak to tebe bude vyslovene vadit a on nebude ochotny s tym nieco robit...Sa budete stale hadat:-(Ja som rada,ze ten moj mal so mnou tolko trpezlivosti..

Lolka

ano pre nefajciarov dýchat ten smrad, ak s tým neprestane asi aj ja mu poviem ak by sme raz spoločne mali bývat, ze budem s ním byvat len ak prestane ale s fajciarom nebudem

sway

Ahoj,
ja to mam z opacneho pohladu:-)) Fajcila som 20cigariet denne a moj priatel bol odjakziva nefajciar.Hned pri zoznameni mi to nemohol vytykat,ale po nejakych 3 mesiacoch mi zacal naznacovat,ze by som naozaj mohla prestat..Neslo to zo dna na den znizovala som davky a boli marne pokusy,co po par hodinach skoncili znovu zapalenou cigaretou (bol stale so mnou,nevyhrazal sa,ze sa so mnou rozide,ale vzdy mal smutny vyraz ked ma videl fajcit).Potom prislo rozhodnutie,ze som s nim chcela byvat a on povedal,ze Ok,ale s faciarkou byvat nebude ,tak,ze mozme ,ale podmienka,ze musim prestat..Tak moc som chcela s nim byvat,ze som sa zriekla cigariet...Teraz je to fajn,doma vobec nefajcim respektive niekedy aj tyzdne,mesiace nefajcim,ale ked ideme s kamoskami do baru ,tak si k poharu vina kludne zapalim...a to nikomu nevadi,ked to ani zdaleka nieje kazdy den..spokojny sme obidva..ja som rada,ze som sa odnaucila a on,ze to uz nemusi dychat

Lolka

ano aspon si videla ako ta ma rád:-D mozno keby to poviem mojmu, tiez by to nanho zaposobilo, ale mozno on pri mne nebude fajcit a bude taký laskavy ze pri mne nebude:-D

meForMe

moj priatel takisto fajcil ked sme spolu zacali chodit,tak 15cigariet denne..no raz ked som bola unho a vratil sa z balkona kde fajcil,som mu povedala nech sa ku mne teraz aspon 10minut nepribllizuje ze mi je z toho smradu zle.a odvtedy nefajci,asi mu to prislo luto:)

Lolka

on je alergicky ked zacínam s tým ze ci ma neklamal ci nefajcil aj ked sme chodili, lebo ocino mi povedal ze videl ked bol u nas ze mal zlte prsty, moj ocino bol fajciar ale prestal tak to pozna, zavolala som mu a ked som mu spomenula tu temu sa nahneval, zlozil. Ale ked bol u nas nefajcil, nevidela som ho v mojej prítomnosti fajcit. Napísala som mu ze to moze byt dovod rozchodu klamstvo, vztah je zalozeny na uprimnosti. Mozno cim viac mu to budem pripomínat bude z toho nervozny a neprestane. Aj moj strýko fajcí je zenaty, no a jeho zena mu to zrejme toleruje.

[zruseny12]

...tiez som mala manzela,co fajcil,ale co som mala robit,i ked som vedela,ze mu to skodi,/ako kazdemu kto fajci/nikdy som mu nezakazovala,a nikdy nefajcil doma,stale len z okna,alebo na balkone...aj som mu kupovala cigarety,aby mal doma v zasobe...
brala som to tak,ze on mi tiez nezakazuje napr.licit sa...tak preco by som mala ja jemu nieco zakazovat...
hoci su to rozdiely,licenie mne neskodilo/hl.zdraviu/ale fajcenie skodi,ale stale je to len na tom dotycnom,ako sa rozhodne...

Lolka

ano to by nebolo spravne sa s ním za to rozíst, lebo to je jeho slabost, on si myslí ze mu to pomaha na psychiku, na nervy.

kimka

Lolka, tak ja ti poviem jedno, ked s niekym chodim a lubim ho, tak podla mna tie cigarety nie su dovod na rozchod. Je to zlozvyk, ale taky, ktory sa da tolerovat. A ked som s niekym a od zaciatku vztahu viem ze fajci, tak to proste musim brat tak ako to je. Ja mam priatela s ktorym som uz vyse 7 rokov, ja som nefajciar a on fajciar,ale nikdy ma nenapadlo sa hadat, rozchadzat a nutit ho aby s tym prestal. Ano poviem mu svoj nazor na cigarety,ale ze by som mu to doslovne zakazala, tak to teda nie!